Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Prase - ilustrační foto
aktualizováno dnes 09:47
velkochovy zvířat

Jíme antibiotika? Veterináři řekli, jak je na tom české maso

Vypadá to, že velkochovy v Česku si už snad začaly uvědomovat problematiku nadužívání antibiotik u zvířat, jejichž maso je určeno k následné konzumaci. Spotřeba antibiotik v chovech se dle dostupných údajů v posledních pěti letech snížila téměř o polovinu.

Maso z laboratoře
11.11.

KOŘENÍ: Vypěstované maso z laboratoře

Margarín, to je asi nejznámější náhražka, která si mezi potravinami našla své pevné místo. Američtí vynálezci dělají všechno pro to, aby se na seznam běžných náhražek zapsalo i maso vypěstované v laboratoři.

Prošlé maso
02.11.
Kostelec nad Orlicí

V jídelně našli 60 kilo prošlého masa. Vařili i pro děti ve školce

Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) našli v Kostelci nad Orlicí v Královéhradeckém kraji prošlé maso, které bylo určeno pro děti. V chladicím boxu našli téměř 60 kilogramů prošlého vakuově baleného vepřového a hovězího masa.

Prásk.tv píše:

Vegani - 1
čtěte o tématu maso na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE ! Vyhrajte až 50 vstupů do NEJVĚTŠÍHO nově otevřeného TRAMPOLÍNOVÉHO CENTRA v České republice!

Zapojte celou rodinu a přátele do soutěžte o ceny v hodnotě 9.990 Kč.

Znehodnocené kebaby
22.10.
Kazící se potraviny

Stovky kil masa se převážely bez chlazení! Tohle nám chtěli prodat

Celníci a veterináři stále častěji objevují závažná pochybení u přepravců rychle se kazících potravin. Minulý týden odhalili dodávku převážející stovky kil masa, majonézy či jogurtů bez jakéhokoliv chlazení. Přepravci hrozí pokuta až 50 milionů korun. Stejný trest může potkat i dalšího přepravce.

Potenciálně nebezpečné maso - polotovary na kebab
aktualizováno 11.10.
celní správa

Nelegální sklad! Celníci našli tuny načerno ukrytého masa

Tuny potenciálně nebezpečného masa mohly skončit na pultech, kdyby nebylo jihočeských celníků. Těm se po několika kontrolách podařilo odhalit nelegální sklad, kde bylo zhruba 11 tun mražených polotovarů pro přípravu kebabu, který nebyl převážen ve vhodných podmínkách.

Prase
aktualizováno 27.09.
Nebezpečná nemoc

Africký mor děsí Evropu, vepřové dovážené do ČR čekají kontroly!

Africký mor prasat se šíří Evropou. Vepřové maso z dovozu proto čekají kvůli možné hrozbě nákazy nové kontroly, které začnou platit v úterý, mimořádná opatření vyhlásí stát už v pondělí. Bez nich se nebude moci dostat vepřové na český trh.

Ovce v hrozivých podmínkách v Praze - Jinonicích
aktualizováno 21.09.
inspekce

Ovce žily v hrozivém výběhu. V Praze z nich zřejmě dělali kebab!

Inspekce odhalila v Praze - Jinonicích neregistrovaný chov 34 ovcí, které musely žít v nevyhovujících podmínkách, například neměly k dispozici dostatek pastvy či sena, dokonce chyběl dostatečný zdroj pitné vody. Šetření ukázalo, že spřízněná restaurace v Praze má spoustu neoznačeného jehněčího a polotovarů k výrobě kebabu, u kterých také chybělo označení.

Zastřelená kráva
aktualizováno 04.09.
Jako v 90. letech

Neznámý gang zabil krávu, maso si odvezl. Škody jdou do tisíců

Kriminalisté z České Lípy vyšetřují případ, který se na Liberecku objevoval naposledy v 90. letech. Neznámý gang pachatelů tam přímo na pastvě zastřelil krávu, na místě ji odborně vykostil a maso odvezl. Farmáři teď doufají, že se objeví někdo, kdo pachatele na místě zahlédl.

Bistro v Hradci Králové
aktualizováno 02.09.
Výsledky testů

Otrava desítek lidí v Hradci: Kebab někdo kontaminoval až ve stánku!

Maso, kterým se v Hradci Králové přiotrávilo 77 lidí, bylo kontaminováno v bistru, kde se prodávalo. Policii o tom informovala hygienická stanice, která testy prováděla. Vyšetřovatelé na případu stále pracují.

Nelegální sušené maso
aktualizováno 22.08.
Hrozí mu pokuta

Firma nelegálně sušila maso. Lidé měli zdravotní problémy

Ve Vysokém Mýtě odhalili inspektoři Státní veterinární správy nelegální výrobnu sušeného masa. Upozornil na ni jeden ze zákazníků, který si stěžoval na zdravotní problémy. Společnosti teď hrozí půlmilionová pokuta a výrobek se nesmí prodávat. Výrobce chybu uznává a prý už pracuje na legalizaci svého podnikání.