Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Přeprava 130 kg živočišných produktů v nevyhovujících podmínkách - 1
dnes 14:34
veterinární správa

Kontrola objevila závadné jídlo, bylo v otřesných podmínkách!

Veterináři objevili při kontrole v Praze 130 kilogramů živočišných produktů, které byly přepravované v nevhodných podmínkách. Jednalo se například o masné výrobky, krev v plastových lahvích, ryby nebo zmrzlé masové šťávy. Kontroly provedla Státní veterinární správa s pražskými celníky.

Steak
16.02.
Kontrola SZPI

Luxusní pražská restaurace lhala o původu masa! Z Austrálie nebylo

Restaurace luxusního hotelu Holiday Inn v Praze prodávala místo "steaku z australské svíčkové" maso z Česka. Zjistili to inspektoři, kteří se po skandálu s polskými jatky zaměřují na kontrolu hovězího masa v obchodech a restauracích.

Souhrn dne - Výměna, záblesk, babybox, maso
aktualizováno 14.02.
Souhrn dne

Zpověď Dity z Výměny a podivný záblesk! Tohle hýbalo Českem

Diváky Výměny manželek zasáhla tragická zpráva. Zdenek, jeden z účastníků, měl vážnou nehodu a přišel o obě nohy. Lidi na Karvinsku zase vyděsil podivný záblesk a o dvouleté dítě z babyboxu projevila zájem jeho biologická rodina. Čtěte ta nejdůležitější témata dne.

Prásk.tv píše:

Kasumi Kriss - 1
čtěte o tématu maso na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Kontrola odhalila více než 300 kg nevyhovujícího masa - 4
aktualizováno 14.02.
Veterináři zasáhli

Kontrola odhalila další závadné maso z Polska! Vepřové a drůbeží

Veterináři na Moravě zachytili dalších 320 kilogramů nevyhovujícího masa, pocházejícího z Polska. V prvním případě zastavili přepravní dodávku hned za hranicemi, v tom druhém udělali kontrolu v bistru ve Vyškově.

Jatka
13.02.
Kontroly SZPI

O původu hovězího masa lhala další restaurace! Nejedli jste v ní?

Potravinářská inspekce odhalila další případ klamání o původu hovězího masa v restauraci. Inspektoři se na kontroly masa v provozovnách zaměřují po skandálu kolem nevyhovujících polských jatek.

2243721
12.02.

Střepiny 10. 2. 2019

Nechutný skandál kolem polského masa na pultech českých obchodů. Jak nakupovat, abychom měli jistotu kvality? Zájmy dětí versus ambice rodičů. Co všechno zvládne náš potomek? A dvě novely zákona proti týrání zvířat. O kolik zpřísní dosavadní praxi, a na které otřesné případy z poslední doby už nedosáhnou?

Hovězí
aktualizováno 11.02.
Jiný původ masa

První výsledky kontrol masa v restauracích! Tyto podniky klamaly

Potravinářská inspekce zveřejnila názvy restaurací, které vydávaly hovězí maso z jiné země za argentinské. V desítkách dalších případů neměly provozovny doklady o původu masa, dodaly je později.

Závadné maso z Polska - Miroslav Toman
aktualizováno 07.02.
Ministr mírní slova

Známe výsledky testů masa z Polska! Restaurace zvažují žalobu

Kontroloři v pražských restauracích nezjistili žádné problémy s původem masa. Podle veterinární správy v sobě maso, které z problémových polských jatek mířilo do Prahy, nemělo salmonelu ani žádná léčiva. Některé restaurace přesto zvažují právní kroky.

Kontrola kamionů s masem na přechodu v Bělovsi u Náchoda - 4
aktualizováno 05.02.
jeden úspěšný zásah

Celníci a veterináři hledají závadné polské maso. Obsadili hranice

Hned ve čtyřech krajích České republiky, které sousedí s Polskem, začaly v noci kontroly masa dováženého od našeho severního souseda. Veterinářům se již podařilo objevit jednu zásilku masa, u níž řidič nebyl schopen prokázat, odkud maso pochází.

Hovězí
aktualizováno 02.02.
problematická porážka

Vráceno Polsku: České úřady už zachytily polovinu vadného masa

Polovina z dodávky problémového masa z Polska, které se dostalo do Česka, se již vrátila zpátky do Polska, nebo byla zadržena ve skladu obchodníka. ČTK to v sobotu řekl Petr Majer ze Státní veterinární správy (SVS). Do České republiky bylo podle ministerstva zemědělství exportováno celkem zhruba 300 kilogramů hovězího.