Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Tygři v Zoo Praha dostali dárek
aktualizováno 24.12.
Krmení šelem

Vánoce mají i zvířata v zoo, takhle si dárky rozbalili tygři! VIDEO

Příchod Vánoc a sváteční atmosféru si užívají také zvířata v pražské zoologické zahradě. Originální dárek od svých chovatelů v sobotu dostali tygři usurijští a kamera TV Nova byla při tom.

Nákup
30.11.
Spotřeba potravin

Maso jíme víc než dřív, čtvrtinu potravin ale vyhodíme! PŘEHLED

Každý Čech ročně spotřebuje téměř 800 kilogramů potravin. Proti předešlým letem kupují lidé více maso, mléčné výrobky, ale i ovoce a zeleninu. Vyplývá to z údajů statistiků, podle nichž je to i kvůli většímu zájmu o zdravý životní styl. Klesá spotřeba mouky a sádla.

Prase - ilustrační foto
aktualizováno 26.11.
Mimořádná opatření

Chovatelé měli o víkendu nucenou zabíjačku. Kvůli africkému moru

Chovatelé z téměř dvaceti obcí na Zlínsku musejí kvůli nákaze africkým morem vybít do konce měsíce všechna domácí prasata. Mnozí z nich měli proto o víkendu nucenou zabijačku.

Prásk.tv píše:

Kuřecí maso - 1
čtěte o tématu maso na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Lunch Meat s chybějícím podílem masa - 4
26.10.
Ošizená konzerva

Pozor! Lunchmeat obsahuje mnohem méně masa, než by měl!

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) objevili v obchodě v Praze lunchmeat, který obsahoval mnohem méně masa, než pro tento typ masové konzervy určuje zákon. Do oběhu přitom šly desetitisíce balení.

Grilování
aktualizováno 18.06.
grilovací sezóna

Nakoupit na grilování v Německu se vyplatí jen něco. SROVNÁNÍ

Grilovací sezóna je v plném proudu, a tak jsme se vydali zjistit, jestli se vyplatí nakupovat potraviny i věci potřebné ke grilování u nás, nebo za hranicemi. Srovnávací nákup jsme pořídili v českém a německém supermarketu stejného obchodního řetězce. V Bavorsku a Chebu. Zaměřili jsme se na grilovací brikety, maso, klobásy, sýry a zeleninu.

Kuřecí maso
15.06.
Pokuta až 50 milionů

Firma nečekala na testy, do oběhu šlo 1,5 tuny masa se salmonelou

Veterináři zjistili první závažné porušení opatření na kontrolu brazilského drůbežího masa na bakterie salmonel. Pražská firma Shin nevyčkala na výsledky šetření a poslala do oběhu 1,5 tuny masa s bakteriemi.

Prodej prošlých a zkažených masných výrobků v Královéhradeckém kraji
aktualizováno 14.06.
Kontrola SVS

To je hnus! V řeznictví prodávali zkažené a prošlé maso i klobásy

V prodejně PMU CZ v Hořicích na Královéhradecku prodávali 60 kg prošlého nebo zkaženého masa a polotovarů! Některé už byly nepříjemně cítit, uvedla Státní veterinární správa (SVS). Společnost PMU provozuje prodejny Procházka.

Žvýkačka
27.05.
Přestaňte

Dáváte si před sexem žvýkačku? Děláte velkou chybu, tvrdí vědci!

Mnoho lidí má před rande obavy, že romantiku zkazí zápach z úst. Problému se proto zbaví žvýkačkou. Jenže to je podle odborníků velká chyba! Právě kvůli žvýkačce může totiž sejít z vytouženého sexu.

KOŘENÍ: Nejlepší pastrami
21.05.

KOŘENÍ: Nejlepší pastrami

Americká kuchyně - to jsou hamburgery, hranolky, cibulové kroužky nebo grilovaná žebírka. Ale nejen to.

Kuře se salmonelou
aktualizováno 04.04.
nebezpečné jídlo

V kuřecím mase z dovozu byla salmonela! Nemáte ho doma?

Čeští veterináři objevili v kuřecím mase z Brazílie bakterie salmonely, uvedl mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček. V době odběru vzorků ze dvou nevyhovujících zásilek bylo ve skladech v Královéhradeckém kraji a na Vysočině 940 kilogramů masa, další se dostalo do stravovacích zařízení.