Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bruslení
14.12.
Přehled po krajích

Vyražte na venkovní kluziště! Kde se bruslí zadarmo? PŘEHLED

Mnoho měst v České republice zařídilo pro své občany městská kluziště. Některá lákají na vstup zdarma, jiná zas mohou nabídnout levné půjčení bruslí nebo skříňky na vaše osobní věci. Kde se kluziště v jednotlivých krajích nachází, se podívejte v našem přehledu!

Lyžování - ilustrašní
11.12.
Porušení předpisů

Lyžařská sezóna začíná! Inspekce varuje před nepoctivými skiareály

Pokud se chystáte v zimě na hory, měli byste si podle České obchodní inspekce (ČOI) dát pozor na nepoctivé prodejce v horských střediscích. Během kontrol, které prováděla inspekce v loňské sezóně, zjistila, že střediska neposkytovala správné informace o cenách služeb a produktů a nedodržovala poctivost při prodeji.

Začátek lyžařské sezóny
aktualizováno 07.12.
Kam na lyže

Začíná lyžařská sezóna! Tyto areály se o víkendu otevřou

V sobotu se naplno rozjíždí na českých a moravských horách lyžařská sezóna. Areálů ale moc v provozu bohužel nebude. Plány vlekařů totiž zkomplikovalo teplé a deštivé počasí.

Prásk.tv píše:

Plastové okna - 1
čtěte o tématu zima na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Tradiční Vánoce propojte s moderními prvky

Jistě, Vánoce jsou spojeny s řadou tradic. Zpívání koled, krájení jablka, lodičky z ořechových skořápek nebo lití olova. To jsou činnosti, které děláme už několik desetiletí, mnohdy i staletí.

Vrchol Sněžky
aktualizováno 07.12.
ohrožení života

Otužilci vyrazili na Sněžku v šortkách, dolů je snesli záchranáři

Otužilci se rozhodli, že zdolají nejvyšší vrchol České republiky jen v šortkách. I když vyrazili na vrchol Sněžky s batohy, nenesli s sebou vůbec žádné oblečení. Sedm z nich z hory museli dostat polští záchranáři. Další takzvaní icemani se chystají na Sněžku už v sobotu.

Luxusní sídlo Kevina Costnera v Aspenu
01.12.
Zimní sezóna

Slavný herec pronajímá ráj pro lyžaře. Nabízí naprosté soukromí

Oscarový režisér a oblíbený herec Kevin Costner nabízí k pronájmu luxusní ranč, který se nachází v americkém Coloradu. Součástí ranče jsou tři domy, které ubytují až 34 hostů. Dále se zde nachází baseballové hřiště nebo tři vířivky.

Odstávka tepla
30.11.
Havárie potrubí

Lidé v Havířově jsou bez tepla! Nejhorší je to pro malé děti

Od pátečních dvou hodin ranních došlo k přerušení tepla v Havířově v sídlišti Šumbark z důvodu havárie horkovodního potrubí. Odstávka by měla trvat až do večerních hodin. Lidé tak v mrazivém počasí nemohou topit a nemají ani teplou vodu.

2215315
29.11.
Zbytečná smrt

Jan zemřel pár metrů od domova. Zmrzlé tělo objevil kamarád!

Obrovský šok zažil kamarád jednašedesátiletého Jána z východního Slovenska. Když se přišel za parťákem podívat k domu, kde žil, našel už jen nehybné tělo bez známek života.

Počasí - sníh, déšť
aktualizováno 29.11.
Výkyvy počasí

Z extrému do extrému! Po tuhých mrazech se oteplí až na 11 stupňů

I ve čtvrtek ráno byl pořádný mráz - na Šumavě teploty klesly až pod -20 stupňů. Mráz bude Česko sužovat do konce týdne, pak se ale výrazně oteplí. Příští týden teploty stoupnou až na 11 stupňů.

Silný vítr v zimě
aktualizováno 28.11.
Mrazivé počasí

Meteorologové zpřísnili výstrahu. V Česku udeří vichřice!

Tento týden Česko sužuje obzvlášť nepříjemné počasí. Ve středu nad ránem jih Česka zasáhl tuhý mráz - na některých místech teplota klesla na téměř -20 stupňů. Meteorologové varují před silným větrem, který udeří ve čtvrtek.

Příroda se zbláznila. Hřiby rostou i v listopadu
aktualizováno 27.11.
Nádherný úlovek

Příroda se zbláznila. Milan si z lesa přinesl takovéhle krasavce

Na Slovensku se příroda nejspíš zbláznila. Měsíc před Vánoci našel pan Milan v okolí slovenského města Martin několik hřibů.