Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

V Tatrách už sněží
aktualizováno včera 17:54
Bílá pokrývka

Na Slovensko dorazila zima! Tatry už pokryla vrstva sněhu!

Podzim ani pořádně nezačal a v Rakousku už mají plné ruce práce se sněhem. Od středy mají pořádnou nadílku v Alpách, nasněžilo asi 30 centimetrů. A sněžilo i na Slovensku! Sníh poprvé napadl v Tatrách.

Déšť
09.09.
předpověď počasí

Meteorologové čekají zimu a déšť! Na konci měsíce přijde oteplení

Příští týden by mělo často pršet a ochladí se. Teploty v Čechách většinou nepřekročí 20 stupňů, na jihu Moravy se mohou dostat k 22 stupňům Celsia. Teploty i srážky v druhé polovině září a na začátku října by neměly vybočit z dlouhodobého průměru. Vyplývá to z týdenní předpovědi a měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Zimní počasí
04.08.
jak bude v zimě

Čeká nás letos mírná, nebo krutá zima? Vyšla první předpověď!

Milovníci zimy v těchto dnech trpí a netrpělivě odpočítávají dny, které je dělí od chladnějších měsíců. Ale dočkáme se letos vůbec pořádné zimy? Američtí meteorologové vydali první předpověď.

Prásk.tv píše:

Pes pomohl druhému psovi - 1
čtěte o tématu zima na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Soutěžte s námi o ovocné snacky EasyFruit nejen pro školáky

EasyFruit neobsahuje lepek a konzervanty a je i bez přidaného cukru, vhodné už pro pětiměsíční děti.

Sníh v Itálii
06.06.
bláznivé počasí

Vadí vám tropy v Česku? Vyrazte do Itálie, začalo tam sněžit

Současné tropické počasí, které v Česku panuje, nejspíš milovníkům zimy příliš nevyhovuje. Ne všude je ale na koupání. Třeba v takové Itálii dokonce začalo sněžit.

Horská silnice ve Švédsku
09.05.
Boj se sněhem

To je jaro? Ve Švédsku svádí silničáři těžkou bitvu se sněhem

Zatímco ve zbývajících částech Evropy je jaro v plném proudu, švédský sever se nemůže vyprostit ze sevření zimy. Stále s ní bojují silničáři v hornaté oblasti na severozápadě země, kteří se marně pokouší odházet sníh. Na některých místech se sněhové závěje tyčí i do výšky šesti metrů.

Zmrzlý květ
aktualizováno 03.05.
Špatné počasí

Vinaři hlásí škody za půl miliardy! Mrazy se možná ještě vrátí

Moravští vinaři přišli kvůli mrazu o velkou část úrody a to už druhý rok po sobě. Ztráty vyčíslili na půl miliardy korun. Přibývá i pěstitelů ovoce, kteří hlásí škody. Mrazy se přitom možná ještě vrátí.

Oteplení - 5
aktualizováno 19.04.
předpověď počasí

Zima potrvá týdny! Meteorologové řekli, kdy bude opět slunce a teplo

Na výraznější oteplení si zřejmě budeme muset počkat ještě několik týdnů. Vyplývá to z numerických modelů meteorologů, podle kterých by se teploty kolem 20 °C měly vrátit až na Den vítězství.

Počasí na velikonoce
aktualizováno 13.04.
počasí na svátky

Vytáhněte kabáty, připravte se na sníh! VELIKONOČNÍ PŘEDPOVĚĎ

Pokud jste se těšili, že si během prodlouženého víkendu užijete sluníčka a teplého počasí, máme pro vás špatnou zprávu. Letošní Velikonoce totiž budou studené a proprší. Na horách bude dokonce sněžit.

Ceny za teplo
09.04.
sčítání škod

Zima letos byla nezvykle mrazivá, všichni si připlatíme! NÁSLEDKY

Nejmrazivější zimu za posledních sedm let máme definitivně za sebou a teď se začínají sčítat škody, které způsobila. A výsledkem je, že si všichni pořádně připlatíme - hlavně za účty za topení. O polovinu více než loni ale stála i zimní úprava silnic.

Díry a silničáři - 1
aktualizováno 03.04.
stav silnic

Kde jsou po zimě nejhorší silnice? Pošlete nám fotky té vaší

Velké množství silnic je po zimě v dezolátním stavu, na mnoha místech vznikly nové výmoly, některé díry, které silničáři opravili před zimou, už se zase začínají objevovat. Ředitelství silnic a dálnic už začalo s opravami, i tak jsou některé komunikace v rizikovém stavu i několik let. Na opravy nezbývají peníze.