Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Příchod jara
aktualizováno 13.02.
Dobrá zpráva

Vrchol zimy je za námi! Do Česka přijde velmi časné jaro

Pokud vám vyhovuje spíše teplé počasí a zimu nemáte rádi, pak se můžete radovat. Mrazy by už podle meteorologů měly ustávat a teploty se přes den mohou vyšplhat i nad 10 °C. Sněhu se dočkáme ojediněle a spíše na horách. V nížinách si ho už neužijeme.

Sníh a náledí komplikují dopravu
aktualizováno 10.02.
jako na houpačce

Řidiči nezvládají výkyvy počasí. Pojišťovny a autoservisy nestíhají

Pojišťovny v Česku mají v posledních dnech napilno. A to kvůli změnám počasí a kalamitám. Jen počet dopravních nehod se za poslední období podle odhadů zvedl až dvojnásobně. Pojišťovny tak denně řeší tisíce škod na autech, které zavinil sníh a led. A v autoservisech se kvůli tomu protahují čekací doby na opravy.

Varovné příznaky infarktu
08.02.
Rizikové období

Infarktů v zimě přibývá! Proč to tak je a jak ho poznat? PŘÍZNAKY

Lékaři dlouhodobě varují, že ne v létě, ale v zimě přibývá infarktů. Může za to chladné počasí, kvůli němuž se zužují cévy, aby teplo zbytečně neunikalo z těla. Přečtěte si, jak infarkt poznat, když přijde na nejhorší.

Prásk.tv píše:

Mrazivé počasí v USA - 1
čtěte o tématu zima na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Rusové experimentují s mrazy
aktualizováno 07.02.
zimní hrátky

Extrémní mrazy Rusy netrápí. Zaplavují sociální sítě experimenty

Nejprve Američané a hned po nich i Rusové se začali na sociálních sítích chlubit experimenty s vařící vodou. Ta totiž po vyhození do mrazivého vzduchu vytváří působivé obrazce. U nás tento pokus rozhodně nezkoušejte - teploty nejsou dost nízké a mohli byste se opařit.

Hazardování lidí v boudě pod sněhem
07.02.
Špindlerův mlýn

Šílená zábava. Děti riskují životy v přístřešku pod tunami sněhu!

Nebezpečnou zábavu si našly děti u Špindlerovy boudy v Krkonoších. Správci národního parku zveřejnili video, na kterém je vidět, jak se děti schovávají pod dřevěný přístřešek. Problém je, že na jeho střeše leží obrovské množství sněhu. Dětská hra se tak může během vteřiny změnit v obrovskou tragédii.

2241889
aktualizováno 06.02.
zásah hasičů

V komíně zahořelo, pak plameny pohltily celou střechu. VIDEO

Silný mráz a elektrické vedení komplikovaly zásah hasičů u požáru rodinného domku v obci Buk na Přerovsku. Vše nejspíš začalo zahořením v komíně, věci pak ale velmi rychle nabraly na obrátkách a než přijeli hasiči, celá střecha již byla v plamenech. Hasiči pracovali na uhašení celou noc, ráno došlo k prostřídání hasičů.

Mrazy - ilustrační foto - 2
aktualizováno 05.02.
v sevření zimy

V noci udeřil silný mráz, na Jezerní slati naměřili pod -30 stupňů!

Noc na úterý byla skutečně mrazivá, velmi chladno bylo tradičně na Šumavě, kde teploměry zaznamenaly dokonce -28,1 °C na Březníku, na Jezerní slati měl dokonce padnout rekord této zimy, teplota se zastavila na -33,3 stupních.

Zima v USA
aktualizováno 03.02.
GALERIE Malá doba ledová

I v Antarktidě je tepleji! Šílené fotky z USA, z kterých vás zamrazí

Ve Spojených státech je taková zima, že by obyvatelé mohli jet za teplem klidně do Antaktidy. O humor je ale mrazivá nadílka nepřipravila - sociální sítě proto zahltily fotky a videa, na nichž se Američané předhání v bizarních důkazech polárního počasí.

Záchrana lyžaře
aktualizováno 02.02.
Cestovní pojištění

Na lyže bez pojištění? Je to risk, léčba se může hodně prodražit

V České republice se už v pondělí rozjedou první termíny jarních prázdnin a řada lidí se chystá na hory, ať už na ty tuzemské nebo do zahraničí. Vyrazit na lyže bez pojištění odpovědnosti za škodu se přitom může pěkně prodražit. Náhrady se šplhají i do milionů korun.

Rybník, kde se dva chlapci probořili pod led
01.02.
Záchrana malých chlapců

Adrian a Nicholas se propadli pod led. Hrdina pro ně neváhal skočit

Dva chlapce ve věku 11 a 12 let zachránil v úterý odpoledne Jan Máj z Krásné Lípy. Pod chlapci se prolomil na rybníku led. Muž neváhal a do ledové vody pro ně skočil. Pak je vzal k sobě domů, poskytl jim suché oblečení a zavolal záchranku. Ta chlapce převezla do nemocnice.