Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Tomáš Šembera
včera 17:51
Devět let vězení

U soudu je jako doma: Trestali ho už 24krát! Naposled za drsný útok

Devítiletým vězením potrestaly soudy agresivní chování Tomáše Šembery z Uničova. Muž, který stál už více než dvacetkrát před soudem, předloni brutálně zbil svého známého. V úterý mu trest potvrdil i olomoucký vrchní soud.

Brutální rvačka - 2
aktualizováno 13.10.
brutální útok rvačka školáků

Rváč dělal potíže i dřív. Chtěl cigarety a hrozil násilím, tvrdí děti

Brutální napadení školáků z Loun otřáslo Českem. V internetových diskuzích se objevily bouřlivé spekulace o tom, že patnáctiletý agresor Josef G., navštěvoval místní Centrum pro rozvoj menšin, kde se měl učit bojovým sportům a jeho útok mohl mít rasový podtext.

Brutální rvačka - 2
aktualizováno 12.10.
brutální agrese

Pravda o útoku na dva školáky v Lounech! Důvod nepochopíte

Českem otřáslo video brutálního napadení před základní školou v Lounech. Chlapec surově zbil a zkopal dva hochy, zatímco jeho kamarád vše natáčel a skupinka spolužáků všemu nečinně přihlížela. Podle svědků byl příčinou agresorova výbuchu pohled jednoho z chlapců na jeho dívku. Případ vyšetřuje policie.

Prásk.tv píše:

Žena našla nezvěstnou dceru - 1
čtěte o tématu násilí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme

Udělali byste rádi vaše okolí ještě zajímavější a rádi byste navíc podpořili nějakou neziskovou či příspěvkovou organizaci, která se snaží pomáhat lidem? V tom případě se s námi zapojte do programu - Vy rozhodujete, my pomáháme!

Španělská policie brání Kataláncům volit v referendu
01.10.
reakce politiků

Zahraniční politici odsoudili násilí při katalánském referendu

Skotská premiérka Nicole Sturgeonová dnes pod dojmem násilí, které provázelo katalánské referendum o nezávislosti, vyzvala ještě před jeho ukončením Španělsko, aby "změnilo kurz" a aby nechalo lidi v klidu hlasovat. Belgický premiér Charles Michel vybídl k dialogu a odsoudil všechny formy násilí. Britský ministr zahraničí Boris Johnson vyjádřil znepokojení nad násilím v Katalánsku, ale dodal, že referendum bylo neústavní.

Kyberšikana
29.09.
poslední varování

EU chce od Facebooku větší cenzuru. Kvůli nenávisti a rasismu

Sociální sítě dostaly od Evropské unie ultimátum, aby své platformy očistily od projevů rasismu a nenávisti. Společnosti se již dříve zavázaly, že budou škodlivý obsah regulovat, podle EU se jim ale stále nedaří reagovat dostatečně rychle.

Chůva
21.09.
skrytá kamera

Chůva brutálně týrala miminko. Obvinili ji z pokusu o vraždu

Dětská chůva v Namibii čelí obvinění z pokusu o vraždu devítiměsíčního dítěte. Na šokujících záběrech ze skryté kamery je patrné, jak chůva surově hodí batole do dětské postýlky a jde pryč.

Smutné dítě - ilustrační foto
aktualizováno 15.09.
Boj s šikanou

Obětí šikany se stává stále více dětí. Zarazit to má i nová aplikace

Statistiky Linky bezpečí za poslední roky potvrzují nárůst dětské šikany. Časté prosby o pomoc zaznamenávají pracovníci linky právě teď na začátku školního roku. S agresí mladistvých se snaží bojovat projekt - Nenech to být. Díky webovým stránkám a mobilní aplikaci dává dětem možnost na šikanu anonymně upozornit.

Rasistické video - holčička bije polštář
aktualizováno 14.09.
nevhodná výchova

Otec nabádal dceru k mlácení Romů a muslimů. Hrozí mu 3 roky

Policie na Benešovsku obvinila muže, který na videu podněcuje svou dceru, aby mlátila do polštáře a představovala si muslimy a Romy. Poté, co video uveřejnil na Facebooku, ho někdo udal na policii. Ta otce obvinila z podněcování k nenávisti a k omezování práv a svobod a ohrožování výchovy dítěte.

Muž si pozval rodinu, aby mu pomohli zbít manželku
10.09.
domácí násilí

Rodiče mu přiletěli na pomoc zbít manželku. Neposlouchala ho

Devbir Kalsi (33) žijící na Floridě, povolal své rodiče, aby mu přijeli na pomoc nastolit pořádek v domácnosti. Rodiče Jasbir (67) a Bhupinder (61) neváhali a přiletěli až z daleké Indie. Jeho ženu Silky Gaind (33) surově zbili a drželi pod zámkem proti její vůli.

Zbité dítě kočárkem
10.09.
násilí na dětech

ŠOKUJÍCÍ ZÁBĚRY: Muž najel do batolete kočárkem na veřejnosti

Muž v Saudské Arábii týral batole na veřejnosti, přímo v obchodním domě. Muže obklopovalo mnoho nakupujících, když najížděl do bezbraného batolete kočárkem, ze kterého vypadlo. Surové jednání zachytili na kameru svědci, kteří poté muže pomohli zadržet.