Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Čivava - 1
aktualizováno 17.08.
domácí násilí

Známý fotbalista zbil přítelkyni a čivavu hodil z okna. Nepřežila

Fotbalistu z Havířova vyšetřuje policie. V sobotu 5. 8. měl podle tvrzení matky napadené v opilosti surově zbít svoji dvacetiletou přítelkyni a vyhodit z okna čivavu Lady, kterou hlídala své matce. Policie případ stále prošetřuje.

Donald Trump
16.08.
probíhající protesty

Reakce na výroky Trumpa: Ke kritice rasismu se připojila armáda

Nejvyšší velitelé americké armády se dnes nezvykle otevřeně vložili do veřejné debaty a odsoudili rasové násilí a extremismus. Členové sboru náčelníků štábů na twitteru reagovali na násilnosti v Charlottesville, které Donald Trump připsal rovným dílem bělošským rasistům i jejich odpůrcům. Prezident tím vyvolal záplavu kritických reakcí a přiměl mnoho Američanů rázně vyjádřit protirasistické postoje.

Donald Trump na tiskové konferenci
16.08.
rasové nepokoje

Trump naštval všechny politiky. Chválí ho jen šéf Ku-klux-klanu

Americký prezident Donald Trump vyvolal pozdvižení svými výroky na úterní tiskové konferenci v New Yorku. Mělo to být rutinní vyjádření k plánům v oblasti infrastruktury, ale Trump se vrátil k protestům v Charlottesville a znovu tvrdil, že vinu na tamních násilnostech nenese jenom krajní pravice, ale i tábor jejích odpůrců. Podle CNN šlo na tiskové konferenci o téměř surrealistickou podívanou, při níž hojně gestikulující Trump odhalil pravou podstatu svého politického myšlení.

Prásk.tv píše:

Fialový nehet - 20
čtěte o tématu násilí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Kam v srpnu na dovolenou? Žhavým tipem je Bulharsko

Víte, která země je zaslíbená slunci, teplému moři, skvělému jídlu a je dlouhými lety prověřenou destinací českých turistů?

Při protestech v Charlottesville najelo auto do lidí
aktualizováno 14.08.
Extrémní pravice

Trump po nátlaku veřejnosti odsoudil bělošské rasisty

Dva dny po násilnostech vyvolaných akcemi bělošských rasistů v americkém Charlottesville čelil prezident Donald Trump silnému tlaku, aby odsoudil počínání radikálních skupin, které vedlo ke smrti mladé ženy a zranění řady lidí. Trump, jenž se vyjádřil k násilnostem pouze všeobecně, dával najevo opatrný přístup k radikálním bělošským nacionalistům již v minulosti, kdy byl naopak obviňován ze zaujatosti vůči jiným etnickým skupinám, uvedla agentura AP.

Matka vyfotila brečící holčičku
11.08.
domácí násilí?

Matka vyfotila brečící holčičku: Češi ji proklínají, policie vyšetřuje!

O pořádný poprask se postarala žena z Klášterce nad Ohří, která na sociální sítě tento týden umístila fotku brečící asi dvouleté holčičky. Matka se chtěla pochlubit svou dcerkou v krajkované masce, kvůli snímku ji nyní vyšetřuje policie.

Jeroným Klimeš o rasistickém videu
aktualizováno 04.08.
Reakce experta

Psycholog: Výchova dítěte k násilí je špatná, může to být i trestné

Video holčičky, která zuřivě mlátí baseballovou pálkou do polštáře, zatímco jí otec nabádá, aby si místo polštáře představila "cikána nebo muslima", šokovalo Česko. A nelíbí se ani rodinnému a vztahovému psychologovi Jeronýmu Klimešovi.

Babybox
24.07.
Má vážná zranění

Chlapec z babyboxu bojuje o život! Případ vyšetřuje kriminálka

Policisté mají podezření, že se novorozeně nalezené včera v plzeňském babyboxu stalo obětí násilí. Případ si převzali krajští kriminalisté, kteří vyšetřují násilnou trestnou činnost. Zdravotní stav chlapečka se sice podle lékařů mírně zlepšil, ale v ohrožení života zůstává.

Násilnosti při demonstracích v Hamburku
07.07.
střety s policií

Násilí při protestech v Hamburku neutichá, 196 zraněných policistů

Násilnosti, které po celý den doprovázely summit skupiny G20 v Hamburku, neustávají ani večer. Ve čtvrti St. Pauli se policie střetla s 500 demonstranty, kteří házeli kameny. Ve čtvrti Schanzenviertel jeden z policistů vystřelil varovně do vzduchu. Celkem od začátku násilných šarvátek ve čtvrtek večer utrpělo zranění 196 policistů, přesnější informace o počtu zraněných v řadách demonstrantů nejsou k dispozici; 83 lidí bylo zadrženo.

Žena útočí nožem na muže - 1
06.07.
Rande přes internet

Dívky týraly 24 hodin postiženého muže, použily k tomu i vrtačku!

Na tohle rande přes internet sedmadvacetiletý James Liddell v životě nezapomene. Dvacetiletá Tanisha Williamsová, se kterou se seznámil na internetové seznamce, ho vylákala k sobě do bytu, kde ho se stejně starou kamarádkou a matkou dvou dětí Paige Springerovou 24 hodin brutálně týraly!

Francouzská policie - ilustrační foto
03.07.
Nešlo o teror

Střelba před francouzskou mešitou: Útočníci zranili osm lidí

Osm lidí bylo zraněno, když dva maskovaní muži začali v neděli okolo půl jedenácté večer střílet před mešitou ve francouzském Avignonu. Podle policie nešlo o terorismus nebo zločin z nenávisti, ale o vyřizování účtů mezi gangy.