Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kriminalisté na místě pracovali dlouho do noci
aktualizováno 29.11.
drama v Praze

Policisté na střeše, těžce zraněná žena. Případ si převzala mordparta

Dramatický zásah proběhl v úterý večer v pražských Holešovicích. Policisté prohledávali střechu šestipatrového bytového domu, záchranáři odvezli těžce zraněnou mladou ženu, vyšetřování si převzali kriminalisté z mordparty.

Napadená žena - 2
26.11.
žebříček sex a násilí

Pozor, v těchto zemích se nejvíce znásilňuje! ČR je v první dvacítce

Češi se zařadili mezi nejhorší sexuální násilníky světa. Co se počtu znásilnění týče, zaujali nelichotivou 14. příčku. Ani tak ale zdaleka nemají na Anglii, Francii nebo Německo, které Eurostat označil za nejhorší.

Facebook
29.10.
násílí přes internet

Sociální sítě podporují kriminalitu u mladistvých, tvrdí nová studie

Sociální sítě jsou spouštěčem pro nejzávažnější násilné a sexuální činy, které páchají mladiství. Potvrzuje to britská studie Inspektorátu probace, který spolupracuje s Ministerstvem spravedlnosti.

Prásk.tv píše:

Senad Kardasevic - 1
čtěte o tématu násilí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Ojeté auto jako dárek k Vánocům? Zde jsou rady, jak na to

Nadělit někomu pod stromeček ojeté auto vůbec nemusí být obtížné. S financováním i administrativou pak pomůže prodejce.

Základní škola Jihlava
aktualizováno 25.10.
zpověď matky

Matka popsala, proč zfackovala učitelku. Škola má svou verzi

Devětatřicetiletá matka z Jihlavy, která nafackovala učitelce tvrdí, že k útoku měla pádný důvod. Učitelka prý jejího syna zbila a opakovaně ho nazvala parchantem. Proti učitelce chce nyní podat petici. Ředitelka školy však vše odmítá s tím, že matka lže.

Žena zasedla malou holčičku
23.10.
chtěla ji potrestat

Na dívku (9) si sedla 150kilová příbuzná a udusila ji

Devítiletá dívka z Floridy zemřela na udušení. Její stopadesátikilová příbuzná si na ni sedla, protože ji chtěla potrestat. Dívka podle ní byla nezvladatelná.

Tomáš Šembera
17.10.
Devět let vězení

U soudu je jako doma: Trestali ho už 24krát! Naposled za drsný útok

Devítiletým vězením potrestaly soudy agresivní chování Tomáše Šembery z Uničova. Muž, který stál už více než dvacetkrát před soudem, předloni brutálně zbil svého známého. V úterý mu trest potvrdil i olomoucký vrchní soud.

Brutální rvačka - 2
aktualizováno 13.10.
brutální útok rvačka školáků

Rváč dělal potíže i dřív. Chtěl cigarety a hrozil násilím, tvrdí děti

Brutální napadení školáků z Loun otřáslo Českem. V internetových diskuzích se objevily bouřlivé spekulace o tom, že patnáctiletý agresor Josef G., navštěvoval místní Centrum pro rozvoj menšin, kde se měl učit bojovým sportům a jeho útok mohl mít rasový podtext.

Brutální rvačka - 2
aktualizováno 12.10.
brutální agrese

Pravda o útoku na dva školáky v Lounech! Důvod nepochopíte

Českem otřáslo video brutálního napadení před základní školou v Lounech. Chlapec surově zbil a zkopal dva hochy, zatímco jeho kamarád vše natáčel a skupinka spolužáků všemu nečinně přihlížela. Podle svědků byl příčinou agresorova výbuchu pohled jednoho z chlapců na jeho dívku. Případ vyšetřuje policie.

Španělská policie brání Kataláncům volit v referendu
01.10.
reakce politiků

Zahraniční politici odsoudili násilí při katalánském referendu

Skotská premiérka Nicole Sturgeonová dnes pod dojmem násilí, které provázelo katalánské referendum o nezávislosti, vyzvala ještě před jeho ukončením Španělsko, aby "změnilo kurz" a aby nechalo lidi v klidu hlasovat. Belgický premiér Charles Michel vybídl k dialogu a odsoudil všechny formy násilí. Britský ministr zahraničí Boris Johnson vyjádřil znepokojení nad násilím v Katalánsku, ale dodal, že referendum bylo neústavní.

Kyberšikana
29.09.
poslední varování

EU chce od Facebooku větší cenzuru. Kvůli nenávisti a rasismu

Sociální sítě dostaly od Evropské unie ultimátum, aby své platformy očistily od projevů rasismu a nenávisti. Společnosti se již dříve zavázaly, že budou škodlivý obsah regulovat, podle EU se jim ale stále nedaří reagovat dostatečně rychle.