Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Summit G7 a EU
10.06.
Summit G7

Fotka mluví za vše! Trump urazil premiéra Kanady a stáhl souhlas

Americký prezident Donald Trump odvolal svou podporu komuniké ze summitu G7 v Kanadě. Vinu svedl na kanadského premiéra Justina Trudeaua. Schůzku Trump opustil předčasně kvůli plánovanému jednání s Kim Čong-unem v Singapuru.

Donald Trump
09.06.
Kritika jeho politiky

Trump se na summitu G7 obhajuje. Vyčítají mu cla, on odjede dřív

Americký prezident Donald Trump na summitu G7 znovu obhajoval zavedení cel na dovoz oceli a hliníku, která postihla mimo jiné Kanadu a Evropskou unii. Kritizoval také vysoký obchodní přebytek států G7 ve vztahu k USA.

Donald Trump
aktualizováno 01.06.
Historická schůzka

S Kimem se sejdu, potvrdil Trump. Prozradil datum summitu

Summit mezi Spojenými státy a vůdcem KLDR Kim Čong-unem skutečně bude 12. června v Singapuru, jak bylo dříve dohodnuto. Dnes to po setkání se severokorejským vyslancem Kim Jong-čcholem v Bílém domě prohlásil americký prezident Donald Trump, který původně vrcholné jednání odřekl. Trump také řekl, že se Severokorejci chtějí vzdát jaderných zbraní a že o lidských právech s emisarem nemluvil.

Obchodní sdělení

LEGENDY 2018 S HLAVNÍM TÉMATEM 100 LET ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY

Ojedinělá automobilová slavnost LEGENDY vstupuje do svého 5. jubilejního ročníku.

Kim Čong-un, Donald Trump
01.06.
Denuklearizace poloostrova

KLDR jedná s USA i Ruskem. Kim ujišťuje o dobrých úmyslech

Vůdce KLDR Kim Čong-un prohlásil, že stále chce denuklearizovat Korejský poloostrov. Ujistit o tom měl ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova. Kromě Moskvy jedná Severní Korea i s USA, země připravují podobný summit.

Giuseppe Conte
31.05.
Populisté se dohodli

Rychlý obrat! V pátek bude mít Itálie vládu, premiérem opět Conte

talské populistické strany Liga a Hnutí pěti hvězd (M5S) se opět dohodly na vládní koalici. Sestavením vlády dnes prezident Sergio Mattarella znovu pověřil právníka a akademika Giuseppa Conteho, který mu obratem předal seznam ministrů. Od předchozího pokusu Liga a M5S upustily poté, co prezident v neděli na ministerstvo financí neschválil euroskeptika Paola Savonu. Toho v nyní navrhovaném kabinetu nahradil téměř neznámý profesor ekonomie Giovanni Tria. Nová vláda složí podle agentur přísahu v pátek v 16:00 SELČ.

Kim Čong-un, Donald Trump
31.05.
Historický moment

Trump a Kim se přece jen sejdou! Pompeo jednal s agentem KLDR

V New Yorku jednal americký ministr zahraničí Mika Pompea se zástupcem severokorejského režimu Kim Jong-čcholem. Připravují setkání prezidenta Donalda Trumpa s vůdcem KLDR Kim Čong-unem.

Kim Čong-un nastupuje do letadla
aktualizováno 29.05.
Summit bude?

Překvapivá návštěva! Do Washingtonu míří pravá ruka Kima

Bývalý šéf severokorejské tajné služby Kim Jong-čchol míří přes Peking do Spojených států. Informovala o tom jihokorejská agentura Jonhap. Návštěva se zřejmě bude týkat plánovaného summitu šéfů obou zemí Donalda Trumpa a Kim Čong-una.

Kim Čong-un, Donald Trump
aktualizováno 18.05.
Bude summit?

Kim chce od USA ochranu! "Bude moc šťastný," vzkázal Trump

Společný summit Spojených států a Severní Koreje by měl proběhnout podle plánu. Potvrdil to prezident Donald Trump. Prý nemá žádné informace o tom, že by se schůzka mezi ním a Kim Čong-unem neměla uskutečnit.

Uprchlická krize
17.05.
Historické jednání

Přes balkánské země proudí tisíce uprchlíků. Takhle to chce EU řešit

V bulharské Sofii se konal první summit balkánských zemí a Evropské unie za posledních 15 let. Hlavním tématem bylo posílení vztahů mezi státy a vzájemná spolupráce v oblastech obchodu, bezpečnosti a především migrace. Právě balkánské země jsou v souvislosti s příchodem migrantů do Evropy klíčové.

Donald Trump
aktualizováno 16.05.
Znovu napjaté vztahy

Usilovat o odzbrojení KLDR chce Trump dál. I za cenu summitu

Americký prezident Donald Trump dnes připustil, že není jasné, zda se nakonec v červnu uskuteční jeho setkání se severokorejským vůdcem Kim čong-unem. Dodal ale, že chce dále klást důraz na to, aby se KLDR zbavila jaderných zbraní.