Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Miguel Diaz-Canel
aktualizováno 19.04.
Miguel Díaz-Canel

Další Castro už ne! Muž s jiným jménem povede Kubu po 60 letech

Novým prezidentem Kuby byl zvolen Miguel Díaz-Canel. Oznámil to dnes předseda kubánského parlamentu, podle něhož dosavadní viceprezident dostal 603 hlasů ze 604 možných.

Kim Čong-un, Donald Trump
19.04.
Historický moment

Trump by se s Kimem mohl sejít v Praze! "Bude to velkolepé," tvrdí

Americký prezident Donald Trump si od schůzky se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem slibuje velké věci. Prohlásil však, že pokud by jednání nebylo plodné, zvedne se a odejde. Má se uskutečnit v příštích týdnech, spekuluje se, že by mohla být i v Praze.

Viktor Orbán už se prohlásil za vítěze voleb
aktualizováno 09.04.
volby v Maďarsku

Orbán opět triumfuje, zvítězil ve volbách a udržel i ústavní většinu

Nedělní parlamentní volby v Maďarsku vyhrála konzervativní strana Fidesz dosavadního premiéra Viktora Orbána - Po sečtení 98,5 procenta hlasů má Fidesz v koalici s křesťanskými demokraty 133 křesel ze 199, což je těsně nad hranicí ústavní dvoutřetinové většiny, uvedla agentura AP. Orbán v prvním povolebním vystoupení označil výsledek za přesvědčivé vítězství a možnost chránit Maďarsko.

Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Viktor Orbán
aktualizováno 08.04.
Maďaři odvolili

Volby v Maďarsku skončily. Vysoká účast nepřeje Orbánovi

V Maďarsku skončily parlamentní volby, ve kterých se nynější konzervativní premiér Viktor Orbán ucházel o třetí mandát v řadě a o udržení ústavní většiny. Hlasování provázela vysoká účast, což podle analytiků nebylo pro Orbána výhodné. Předběžné výsledky se podle médií očekávají po 23:00 SELČ.

Kim Čong un, Mun Če-in
05.04.
Bezpečnostní opatření

Kolik vojáků bude střežit Kima? Historický summit už se připravuje

Začaly přípravy na setkání severokorejského vůdce s jihokorejským prezidentem. Představitelé obou zemí se mají setkat 27. dubna v "nárazníkové zóně" mezi oběma zeměmi. Bezpečnostní opatření, která budou setkání provázet, jsou přísně tajná.

Andrej Babiš s Paulem Ryanem
aktualizováno 26.03.
americká návštěva

Vzácný host: Babiš se setkal s třetím nejmocnějším mužem USA

Premiér v demisi Andrej Babiš dnes v poledne přijal na úřadu vlády předsedu americké Sněmovny reprezentantů Paula Ryana. Hovořit spolu měli o ekonomické, obchodní a vědecké spolupráci, ale také o oslavách 100. výročí vzniku Československa, ke kterému přispěly i Spojené státy.

Vladimir Putin v Kremlu
aktualizováno 19.03.
ruské volby

Drtivé vítězství! Putin zůstane prezidentem, získal 77 % hlasů

Ruský vůdce Vladimir Putin s přehledem obhájil mandát. Po sečtení 99 procent volebních lístků získal 76,65 procent odevzdaných hlasů. Volilo jej přes 55 milionů Rusů. S odvoláním na ústřední volební komisi o tom informovala agentura TASS.

Vladimír Putin na konferenci v Biškeku
aktualizováno 17.03.
Roztržka mezi zeměmi

Rusko vyhostí britské diplomaty! Mstí se za slova o vraždě agenta

Rusko vyhostí ze země 23 britských diplomatů. Na odjezd mají týden. Ruské úřady zároveň odvolaly souhlas s fungováním britského generálního konzulátu v Petrohradu a nařídily zastavit v Rusku činnost britské organizace pro rozvoj kulturních vztahů - Britské rady.

Robert Fico
aktualizováno 15.03.
Krize na Slovensku

Fico podal demisi! Kiska pověřil sestavením vlády vicepremiéra

Slovenský prezident Andrej Kiska přijal demisi vlády Roberta Fica. Sestavením nové vlády rovnou pověřil dosavadního vicepremiéra Petera Pellegriniho.

Donald Trump
13.03.
Změny ve vládě

Trump vyhodil ministra zahraničí Tillersona! Nahradí ho šéf CIA

Americký prezident Donald Trump dnes v čele ministerstva zahraničí USA nahradil Rexe Tillersona dosavadním šéfem Ústřední zpravodajské služby (CIA) Mikem Pompeem. Hlavní americkou výzvědnou službu povede jako první žena v historii Gina Haspelová, dosavadní Pompeova zástupkyně.