Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Návštěva Vatikánu

Trump poprvé v Evropě: Sejde se s papežem, který ho kritizuje!

Americký prezident Donald Trump se na své první zahraniční cestě přesunul z Blízkého východu do Evropy. Kolem 18:30 SELČ přistál na římském letišti. Trumpa, kterého už dnes nečeká žádný oficiální program, ve středu přijme papež František.

STŘEPINY

Jak se připravují mezinárodní setkání politiků?

Donald Trump tento týden vyrazil na první velkou zahraniční cestu. Na veřejnost hned pronikly postřehy diplomatů, jak s nevypočitatelným prezidentem úspěšně jednat.

Korupční kauza

Krize v Brazílii: Po roce mohou odvolat dalšího prezidenta!

Po pouhém roce budou mít zřejmě Brazilci dalšího nového prezidenta. Kvůli korupční kauze, do které se zapletla bývalá hlava státu Dilma Rouseffová, bude nejspíš odvolán i její nástupce Michel Temer. Soudce už souhlasil s vyšetřováním.

Obchodní sdělení

Raiffeisen stavební spořitelna: Stavebko je hlavně o financování lepšího bydlení

Úvěry na bydlení zažívají boom. Lidé si přejí bydlet ve vlastním nebo se odhodlávají k rekonstrukcím svého starého bydlení. RSTS jim je v jejich cestě k pořízení nového bydlení spolehlivým partnerem.

Donald Trump během proslovu v Kongresu
Aktualizováno 5.5. 2017 13:09
Povinné pojištění

Napodruhé Trump vyhrál! Zrušení Obamacare už Sněmovnou prošlo

Sněmovna reprezentantů amerického Kongresu po tvrdých bojích a lobování těsným poměrem hlasů schválila novou reformu systému zdravotního pojištění. Kongres se tak posunul blíž ke zrušení velké části předchozího programu zvaného Obamacare.

Reakce na volby

V EU podporují Macrona, Le Penová mluví o přepisování dějin

Jednoznačnou podporu z Bruselu zatím slyší Emmanuel Macron, který se podle odhadů probojoval do druhého kola francouzských prezidentských voleb spolu s nacionalistkou Marine Le Penovou. Ta označila svůj postup za historický výsledek.

Francie po prvním kole voleb
Aktualizováno 24.4. 2017 07:59
Prezidentské volby

Rozhodnuto! Francii povede Macron, nebo Le Penová!

Francouzští voliči v nedělním prvním kole prezidentských voleb rozhodli, že do závěrečného duelu za 14 dnů pošlou centristu Emmanuela Macrona a nacionalistku Marine Le Penovou. U Bastily propukly protesty, létaly kameny i zápalné láhve.

Prezidentské volby

Francouzi volí mezi otevřenou zemí a "pevností Francie"

Evropa s napětím sleduje 1. kolo francouzských prezidentských voleb. Předvolební průzkumy předpovídají velmi těsný souboj mezi čtyřmi kandidáty, zástupcem radikální levice Jean-Lucem Mélenchonem, centristou Emmanuelem Macronem, republikánem Francoisem Fillonem a kandidátkou radikální pravice Marine Le Penovou. Hlasování určí nejen to, jakým směrem se vydá Francie, ale i budoucnost celé Evropské unie!

Marine Le Penová a Emmanuel Macron
Aktualizováno 22.4. 2017 20:54
Prezidentské volby

Francouzské volby budou těsné: Čtveřici kandidátů dělí procenta

Výsledky posledních průzkumů před nedělními prezidentskými volbami ve Francii potvrzují minimální rozdíly mezi čtyřmi hlavními kandidáty. Podle informace agentury AFP je rozdíl mezi prvním a posledním z favorizované čtveřice jen kolem pěti procent.

Americký prezident Donald Trump
Aktualizováno 15.4. 2017 07:42
Bude to tak?

Předpověděl výsledky voleb, teď šokuje: Trumpa brzy odvolají!

Donald Trump se v Bílém době neudrží až do konce funkčního období. Tvrdí to profesor historie Allan Lichtman, který úspěšně odhadl výsledky všech prezidentských voleb v USA od roku 1984. Trumpa podle něj odvolají.

Změna názorů

Trump otočil: "NATO pracuje dobře, s Ruskem nevycházíme!"

Prezident USA Donald Trump překvapil svými pochvalnými ódami na konto Severoatlantické aliance. Zatímco ještě během předvolební kampaně tvrdil, že je NATO zastaralé, teď alianci přirovnává k baště světového míru. Naopak vztahy s Moskvou se oproti původním očekáváním stále zhoršují.