Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Sněhová kalamita v lyžařských střediscích - 7
aktualizováno včera 16:18
hrozba lavin!

Apokalypsa v Alpách: Lanovky pod sněhem, lidé nemohou odjet!

V lyžařském středisku Ischgl v rakouském Tyrolsku hrozí laviny. Situace je nejvážnější za posledních 19 let. Do areálu ani není možné se dostat, přístupové cesty byly uzavřeny. Podobná situace je na některých místech také ve Francii a Švýcarsku.

Lanovka
aktualizováno včera 22:17
nehoda na šumavě

Nehoda na Zadově: Chlapec spadl z lanovky, letěl pro něj vrtulník

Záchranáři s vrtulníkem zasahovali v neděli odpoledne v lyžařském areálu na Zadově. Ze sedačkové lanovky tady spadl malý chlapec.

Začátek lyžařské sezóny
20.01.
Plné sjezdovky

Lyžaři vzali české hory útokem, podmínky na nich jsou ideální

Sněžení, které v tomto týdnu dorazilo do Česka a komplikuje situaci na silnicích, udělalo obrovskou radost provozovatelům lyžařských areálů a hlavně lyžařům. V Beskydech a Javorníkách se tak konečně rozjíždí všechny vleky a aktuální počasí zachraňuje dosud mizernou sezónu.

Prásk.tv píše:

Matka učila své dítě lyžovat
čtěte o tématu lyžování na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Zimní počasí
aktualizováno 19.01.
lednové počasí

Předpověď na víkend: Sníh a mráz, ideální podmínky na horách

Během víkendu bude přetrvávat zimní počasí. Vítr už bude foukat pouze mírný. Na horách budou ideální podmínky pro lyžování - nasněží a bude prašan!

Žižkova bouda
aktualizováno 15.01.
Žižkova Bouda

Místo lyžování průjem a zvracení. Další lyžák má v Peci potíže

Další skupina na lyžařském výcviku na Žižkově boudě v Peci pod Sněžkou má zdravotní problémy. Studenti gymnázia z Hradce Králové na hory vyjeli v sobotu a už v noci na dnešek jich několik onemocnělo. Minulý týden kvůli stejným problémům kurz přerušily děti ze dvou základních škol z Českých Budějovic a Pelhřimova. Zdroj nákazy zatím není jasný.

Odklízení sněhu po lavině mezi městy Taesch a Zermatt
aktualizováno 12.01.
kuriozity

V Kazachstánu lidi vyděsil černý sníh! V Alpách hrozí laviny

Zatímco Česko v posledních dnech zažívalo spíše jarní počasí, v Alpách neustále připadává další a další sníh. Kvůli tomu platí v nižších polohách až třetí stupeň lavinového nebezpečí, v rámci kterého už mohou padat velmi velké laviny zejména v prudších kopcích. Na vrcholcích je to stále nejvyšší stupeň.

Sněžné dělo. Ilustrační foto
aktualizováno 11.01.
Mírná zima

Zoufají si lyžaři i vlekaři! Svahy kvůli teplu ani nelze zasněžovat

Ačkoli by se o víkendu mělo mírně ochladit, dál bude pošmourno a teploty se pod nulu nedostanou. Zoufají si především provozovatelé lyžařských areálů. Například na Moravě už hlásí milionové ztráty. Minimum mrazivých nocí jim umožňuje jen sporadicky spustit sněžná děla a mnohá střediska sezónu ještě vůbec nezahájila.

Stovka dětí měla na lyžáku střevní potíže
10.01.
Musela tam hygiena

Stovka dětí měla na lyžáku střevní potíže. "Viróza," tvrdí majitel chaty

Čtyři třídy ze dvou základních škol dnes ukončily v Peci Pod Sněžkou lyžařský výcvik dříve, než měly. Důvodem jsou střevní potíže desítek žáků i učitelů. Na Žižkovu boudu proto vyrazili také hygienici. Její majitel ale tvrdí, že si školáci virózu přivezli.

Sněžné dělo
aktualizováno 10.01.
Dražší lyžování?

Voda pro sněžná děla už nemá být zdarma, vlekaři hrozí zdražením

Vzhledem k tomu, že počasí je v posledních letech stále bláznivější, je začátek lyžařské sezóny z velké části závislý na umělém zasněžování a sněžných dělech. Vlekaři do nich investují i proto, že platí jen za elektřinu, za vodu ne. To se ovšem může brzy změnit.

Lucie a František
09.01.
smrt učitelky Lucie

Tragédie na lyžích: Dceři (3) zakryli oči, aby neviděla mámu umírat

Rodinný výlet do Tater se proměnil v tragédii, stačila chvilka a vyhasl život mladé maminky. Lucia (†30) chtěla naučit svou dcerku Johanku (3) lyžovat, na svahu v Bachledové dolině na ni ale čekala smrt.