Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vrchol Hochalmspitze
aktualizováno 24.10.
Pátrací akce v Rakousku

V Alpách našli ztraceného Čecha! Zmizel při výstupu na horu

V rakouských Alpách pátrali záchranáři původně po dvou Češích, kteří se vydali na výstup na horu Hochalmspitze. Oba muži podnikali výstup pravděpodobně na vlastní pěst v různé časy a po různých trasách.

Osli trpí pod macatými turisty - 2
15.10.
Krutá dřina

Osli trpěli pod obézními turisty! Řecko zákázalo vozit tlouštíky

K téměř sisyfovské dřině byli odsouzení řečtí oslové, který na svých hřbetech museli vozit obtloustlé turisty do kopců. A jen jednoho vyložili, hned na ně čekal další. Nyní si však i na tyto dříče vzpomněly úřady a omezily váhu, kterou oslové mohou najednou nést.

Helikoptéra
aktualizováno 05.09.
drahá horská služba

Ve Švýcarsku narazil do skály. Za záchranu zaplatí Čech statisíce

Vysokohorská turistika je mezi lidmi stále oblíbenější. Roste ale také počet záchranných vyprošťovacích akcí. Lidé přitom často nevědí, že v zahraničí může vyjít výjezd horské služby na statisíce.

Prásk.tv píše:

Dívka a pouiliční zpěvák
čtěte o tématu turistika na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Český turista zemřel v Tatrách - 5
aktualizováno 01.09.
tragické úmrtí

Mladý Čech (†19) se ztratil v Tatrách, tělo našli po třech dnech

Po dlouhém pátrání přišla velmi smutná zpráva od slovenských záchranářů. Těm se podařilo najít tělo devatenáctiletého mladíka z Česka, který se ztratil při výstupu na Dračí štít. Do pátrání se kromě horských záchranářů zapojil také vrtulník, hledání ale komplikovalo velmi špatné počasí.

Kroužky pro děti
29.08.
Kroužky pro děti

Na kolik vás vyjdou kroužky pro vaše děti? PŘEHLED CEN

Konec prázdnin se rychle blíží a opět začíná pro rodiče starost, jaké aktivity vymyslet pro své děti. Zájmových kroužků je hodně a jsou nejen časově, ale i finančně náročné. Lze však najít i levné varianty, proto jsme pro vás připravili přehled, na kolik vás kroužky mohou vyjít a které jsou mezi dětmi oblíbené.

Putin v divočině
28.08.
prezidentské volno

Putin vyrazil na dovolenou. Tentokrát se do půl těla nesvlékl

Ruský prezident zveřejnil záběry ze své poslední dovolené a i tentokrát ji trávil aktivně. Vydal se do sibiřských hor, chytal ryby a plavil se po řece Jenisej. Podle komentátorů mají záběry potvrdit, že je zdravý a v nejlepší kondici.

John a Susan Cooper zemřeli v Hurghadě
25.08.
Hotel v Hurghadě

Češka popsala egyptský hotel smrti. Zemřel tam manželský pár

Redakci TN.cz se ozvala česká turistka, která dobře zná hotel Steigenberger Aqua Magic, kde zemřel za záhadných okolností starší britský pár. Paní Marie Kurečková jezdí do hotelu několikrát do roka. Redakci TN.cz popsala, jak to v hotelu vypadá.

Žralok modrý
aktualizováno 16.08.
útěk z moře

Turisty na Krétě vyděsil žralok u mělčiny. Rychle prchali z vody

Metr a půl dlouhý žralok se v pondělí objevil u turistické pláže letoviska Plakias na jihu Kréty. Turisté nejprve v panice prchali, z bezpečí břehu si ho pak někteří i fotografovali.

Český Krumlov
aktualizováno 03.07.
toulky českem

Český Krumlov je sázka na jistotu. Zabavíte tady sebe i děti celý den!

Letní sezóna začala i na památkách a výletních místech po celé republice. Pokud si během prázdnin lámete hlavu nad tím, kam s dětmi vyrazit, máme pro vás tip. Vydejte se do Českého Krumlova.

Dovolená ve Španělsku
23.06.
Rady, co nepodcenit

Moře, gastronomie, architektura, sluníčko: Čechy láká Španělsko

Už příští víkend se naplno rozběhnou letní prázdniny a tisíce Čechů se chystají vyrazit k moři. Jednou z nejoblíbenějších destinací letošního roku je podle cestovních kanceláří Španělsko. Češi jsou prý nadšeni nejen plážemi a teplým mořem, ale především tamní atmosférou.