Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Wang Fuman
17.01.
těžký život

"Zmrzlý" chlapec se stal hitem internetu. Jeho příběh vás dojme

Osmiletý Číňan Wang Fuman z provincie Yunnan musí každý den ujít více než čtyři kilometry, aby se dostal do školy. Cesta je navíc velmi náročná – vede napříč horami a horskými potoky v mimořádně mrazivém počasí.

Tygři napadli poníka
17.01.
chtěly ho rozsápat

Horor v cirkusu: Šelmy se vrhly na bezbranného koně. VIDEO

Otřesné video z čínského cirkusu Taiyang zachycuje nácvik představení s koněm, lvem a tygrem. Nácvik se proměnil v horor, když se obě šelmy na koně vrhly a začaly ho trhat na kusy.

Nádherné bydlení z bývalého skladu
16.01.
úžasná přestavba

Mladý pár si zakoupil starý sklad. Proměnil ho k nepoznání!

Ve vysněné bydlení se proměnil starý sklad, který mladý pár zakoupil v jižní části Hongkongu. Na pomoc si přizval zkušené architekty. Měli jediné přání – zachovat co nejvíce z původního vzhledu skladu.

Prásk.tv píše:

Muž přejel vraha svého psa - 1
čtěte o tématu Čína na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

2091718
10.01.
to byl fofr

VIDEO: Maminka porodila dcerku do kalhot přímo v hale nemocnice

Žena z Číny ve 38. týdnu těhotenství znenadání porodila vestoje ve vstupní hale nemocnice. Málem si ani nestihla stáhnout kalhoty. Novorozené děvčátko se narodilo přidušené a zůstává v péči lékařů.

Rakovina
08.01.
Zdraví v ohrožení

Překvapivá studie: Noční směny u žen zvyšují riziko rakoviny!

Ženy, které pracují v noci, mají vyšší riziko rakoviny až o 50 procent. Překvapivé výsledky odhalila studie čínských vědců, kteří využili data z celého světa. Vůbec nejhůř jsou na tom zdravotní sestry.

Srážka nákladních lodí u pobřeží Číny
08.01.
destíky pohřešovaných

Na íránském tankeru stále zuří požár, hrozí katastrofický výbuch!

Po vážné námořní nehodě ve Východočínském moři stále hoří ohromný tanker, který se o víkendu srazil s nákladní lodí. Hrozí výbuch ropného kondenzátu, který tanker převážel, to by vedlo ke katastrofickému zamoření okolí. I přes ohromnou snahu záchranářů se stále pohřešuje všech 32 členů posádky hořící lodi.

V Číně se otevřel nejdelší skleněný most světa
aktualizováno 26.12.
Chůze nad propastí

Špacír jen pro odvážné! Skleněný most láká davy lidí

Čína má nejdelší skleněnou lávku na světě. Turistická atrakce, která je v provozu teprve několik dní, už přilákala tisíce turistů. Procházka po téměř půlkilometrové prosklené konstrukci ale rozhodně není pro každého.

Pád z mrakodrapu
aktualizováno 15.12.
Drsný pád

Lezec spadl z mrakodrapu, vlastní smrt natočil! Promluvila přítelkyně

Přítelkyně čínského lezce, který natočil svou vlastní smrt, promluvila a popsala okolnosti, které předcházely tragickému pádu. Mladík se zřítil z mrakodrapu ve městě Čang-šha na jihovýchodě Číny. Na sociální síti, kde sdílel děsivá videa svých kousků, ho sledovalo okolo milionu uživatelů.

Tibetská vlajka blízko Hiltonu
12.12.
rozhodnutí soudu

Policie nařídila sundat vlajky Tchaj-wanu a Tibetu. Nezákonně!

Policejní zásah proti dvěma mužům, kteří při návštěvě čínského prezidenta vyvěsili do oken své kanceláře tibetskou a tchajwanskou vlajku, byl nezákonný. Dnes o tom pravomocně rozhodl pražský městský soud. Policistům dal za pravdu pouze v tom, že mohli muže legitimovat. K příkazu, aby vlajky sejmuli, ani k zákazu nahrávání zákroku policie právo neměla. Ministerstvo vnitra zváží podání kasační stížnosti. Policejní odbor vnitřní kontroly předtím vyhodnotil zákrok jako legitimní.

Pád z mrakodrapu
12.12.
tragický pád

Chtěl žádat přítelkyni o ruku, místo toho natočil vlastní smrt

Wu Yongning (26) se proslavil díky virálním videím, na kterých šplhá po výškových budovách bez zajištění. Jedno takové šplhání se mu nyní bohužel stalo osudným. Nechtěně nafilmoval vlastní smrt, když spadl z 62. patra mrakodrapu.