Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Matka zachránila své děti, sebe už zachránit nestihla
aktualizováno 04.08.
Dramatická záchrana

Zoufalá matka vyhodila děti z okna hořícího bytu, sama zemřela

Svět obletěly záběry dramatické záchrany dvou dětí v Číně, které jejich matka vyhodila z okna hořícího bytu. Zoufalá žena pak chtěla vyskočit i sama, ale omdlela a následně zemřela. Svým hrdinským činem zachránila oběma dětem život.

Čínské lázně u Brna
03.08.
došla mu trpělivost

U Brna měly vyrůst lázně za čínské miliardy. Kraj už se vzdal nadějí

Projekt čínských lázní u Pasohlávek má další trhlinu. Jihomoravský kraj se rozhodl kvůli průtahům v jednání s čínskými investory prodat pozemky určené k výstavbě komplexu. Od včerejška jsou v nabídce.

Výbuch před americkou ambasádou v Pekingu
aktualizováno 26.07.
Zmatek a panika

Exploze v Pekingu! Před ambasádou USA se ozval výbuch

Velká exploze otřásla ve čtvrtek diplomatickou čtvrtí v čínském Pekingu. Podle svědků došlo k výbuchu před americkým velvyslanectvím. Fotografie na sociálních sítích ukazují paniku a dým, který se z místa valil. Explozi potvrdilo i americké velvyslanectví.

Prásk.tv píše:

Ženě explodoval mobil v autě
čtěte o tématu Čína na Prásk.tv
Obchodní sdělení

4 rady v péči o pokožku pro děti i dospělé

Lidské tělo se během života vyvíjí. Největší změny jsou patrné u dětí, které se mění doslova mrknutím oka. Ale i na dospělé kůži zaznamenáváme změny na pokožce dané nejen věkem.

Si Ťin-pching a Donald Trump
11.07.
obchodní válka

USA oznámily další cla na čínské zboží, zdraží i štětky na holení

Americký obchodní zmocněnec Robert Lighthizer v úterý podle agentury Reuters oznámil, že Spojené státy uvalí další cla na dovoz čínského zboží. Zavedení desetiprocentních cel na import čínských produktů, jehož roční dovoz do USA dosahuje hodnoty 200 miliard dolarů (4,4 bilionu Kč), je další etapou obchodního sporu mezi dvěma největšími ekonomikami světa.

Čínský premiér Li Kche-čchiang
aktualizováno 07.07.
Summit 16+1

Lepší vztahy Číny a EU? Otevřeme se a snížíme cla, slíbil premiér

Spolupráce mezi 16 státy střední a východní Evropy a Čínou přispěje ke spolupráci mezi celou EU a Čínou. Po skončení dnešního summitu ve formátu 16+1 v Sofii to prohlásil čínský premiér Li Kche-čchiang. Zopakoval, že cílem platformy není rozdělit Evropu.

Si Ťin-pching a Donald Trump
aktualizováno 06.07.
ekonomika

USA a Čína jsou v obchodní válce. Svět se bojí dopadu na ekonomiku

Obchodní konflikt mezi dvěma největšími světovými ekonomikami se dnes dále vyostřil. Spojené státy zavedly clo ve výši 25 procent na čínský dovoz v celkové hodnotě 34 miliard dolarů (asi 753 miliard Kč) a Čína vzápětí odpověděla stejným protiopatřením. Washington a Peking tak kvůli sporu o transfer technologií fakticky zahájily obchodní válku, která může mít zásadní dopad na spotřebitele, zaměstnance, firmy, investory a světovou politiku, napsala agentura AP.

2157666
29.06.
posun v klonování

VIDEO: Čína ukázala první klony opic, už je jim sedm měsíců!

První naklonované opice Zhong Zhong a Hua Hua dál úspěšně rostou, teď už je jim sedm měsíců. Výzkumný tým poprvé povolil médiím, aby se blíže seznámily s celým výzkumným zařízením a procesem, jak byly identické opice naklonovány.

Útok s nožem před základní školou
aktualizováno 28.06.
další dítě a matku zranil

Číňan útočil před základní školou. Nožem zabil dvě děti!

Dvě děti přišly ve čtvrtek o život při útoku nožem nedaleko základní školy v čínské Šanghaji.

Nebeský palác 2
aktualizováno 25.06.
podivné manévry

Další čínská stanice se může zřítit k Zemi! Chová se velmi divně

Jen necelé tři měsíce po pádu čínské vesmírné stanice Tchien-kung 1 (Nebeský palác 1) se děje něco velmi podivného s druhou stanicí, kterou má Čína na oběžné dráze. Nebeský palác 2 se výrazně přiblížil k Zemi, nyní je ale zpět na bezpečnější orbitě. Čínská vesmírná agentura zatím situaci nekomentovala, spekuluje se o tom, že se Čína připravuje na zničení své zbývající stanice.

Čaje s pesticidy
aktualizováno 21.06.
pohroma zažehnána

Na letišti zabavili jedovaté čaje z Číny. Můžou způsobit rakovinu

Čaje z Číny s až sto dvacetkrát překročeným limitem pesticidů zajistila Státní zemědělská a potravinářská inspekce spolu s Celním úřadem Praha Ruzyně. Čaje se tak na český trh nedostaly.