Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Huawei
aktualizováno dnes 16:16
kybernetické ohrožení

Úřad varuje před telefony Huawei. Mohou skrývat špionážní software

Český Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) dnes vydal varování před používáním softwaru i hardwaru čínských společností Huawei Technologies Co., Ltd. a ZTE Corporation. Používání těchto prostředků podle úřadu představuje bezpečnostní hrozbu. Úřad to dnes uvedl na svém webu.

Čína vyslala sondu na odvrácenou stranu Měsíce
aktualizováno 08.12.
unikátní projekt

Čína vyslala sondu na odvrácenou stranu Měsíce, doletí za dva týdny

Čína vyslala do vesmíru sondu, která má prozkoumat odvrácenou stranu Měsíce. A to vůbec poprvé v historii letů do vesmíru. Misi může ale zkomplikovat spojení se zemí. Tu musí zajišťovat speciální satelit.

Si Ťin-pching a Donald Trump
02.12.
Oboustranná spokojenost

Čína a Spojené státy se dohodly. Chtějí ukončit obchodní válku

Spojené státy a Čína dosáhly ve svém měsíce trvajícím obchodním sporu předběžné dohody. Po 1. lednu 2019 nezačnou platit žádná nová dovozní cla a vzájemné rozhovory obou stran budou pokračovat.

Prásk.tv píše:

Umělá inteligence moderuje zprávy
čtěte o tématu Čína na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Tradiční Vánoce propojte s moderními prvky

Jistě, Vánoce jsou spojeny s řadou tradic. Zpívání koled, krájení jablka, lodičky z ořechových skořápek nebo lití olova. To jsou činnosti, které děláme už několik desetiletí, mnohdy i staletí.

Čínská svatba ilustrační
01.12.
Čínské žertíky

Přátelé si chtěli vystřelit z ženicha! Muž skončil v nemocnici

Na velmi neobvyklý zvyk doplatil čínský ženich. V zemi jsou oblíbené “svatební žertíky“, které ovšem bývají dost tvrdé. Když svým trýznitelům prchal, srazilo ho auto a s vážným zraněním skončil v nemocnici.

Jablka Gloster
29.11.
Zakázané pesticidy

Inspekce odhalila jedovaté potraviny! Můžete je mít doma

Státní zemědělská a potravinářská inspekce v průběhu letošního roku odhalila celou řadu závadných potravin, které obsahovaly zdraví škodlivé pesticidy. Nejčastěji se podle inspekce jednalo o jablka - hlavně ta dovážená z Polska.

KOŘENÍ: Genetikou proti rakovině
aktualizováno 28.11.
Změněné geny

Vědec se chlubí přepsanou DNA dětí, experty jeho pokus děsí!

Čínský vědec, který stojí za první geneticky upravenou DNA lidského embrya, se objevil na veřejnosti a na konferenci v Hongkongu se osobně pochlubil svými výsledky. To, co mnozí genetikové popisují jako pokus století, ale odbornou veřejnost děsí. Modifikovaný kód DNA budou totiž potomci narozených dvojčat dědit.

Prudce jedovatá zmije růžkatá uštkla známého herpetologa
27.11.
Neobvyklá předehra

Ženu donutil k sexu hadem. Potom sám zemřel na jeho uštknutí

Šokující příběh se podle deníku Daily Mail odehrál v jednom čínském hotelu. Muž si vynucoval sex se ženou pomocí extrémně jedovatých hadů, které si přivezl. Nakonec sám zemřel na následky uštknutí.

Tragická nehoda v Číně
22.11.
Nehoda v Číně

Děti přecházely u školy, vjelo do nich auto! Nejméně 6 obětí

Před základní školou na severovýchodě Číny najelo auto do davu dětí. Nejméně šest z nich nepřežilo, dalších 17 je zraněných. Jaký měl útočník motiv, úřady vyšetřují.

Propadlý chodník
aktualizováno 16.11.
Hrozivé záběry

VIDEO: Pod ženou se z ničeho nic propadl chodník. Zmizela pod zemí

O obrovském štěstí může mluvit žena z Číny, pod kterou se propadl chodník. Skončila v hluboké jámě a ještě ji zasypala těžká dlažba. Nikdo z lidí okolo jí nechtěl pomoci ven, protože hrozilo zřícení další části chodníku.

Miloš Zeman na návštěvě v Olomouckém kraji - 2
aktualizováno 13.11.
Našli ho mrtvého

Číňané řekli, jak zemřel Zemanův lékař. Tělo převezou tento týden

Prezidentův lékař Petr Halata zemřel při návštěvě Číny z přirozených příčin, spekuluje se o infarktu. Jeho tělo by mohlo být do Česka převezeno tento týden. Informovaly o tom Lidové noviny.