Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Čínský rok Vepře
aktualizováno včera 13:13
Koření

Číňané přivítali rok Vepře ohňostrojem a luxusní šunkou

Východní a jihovýchodní Asie už téměř dva týdny žije bouřlivými oslavami nejvýznamnějších svátků roku - svátků jara a příchodu lunárního nového roku. Ten oslavuje vepře, který slibuje hojnost a štěstí. A tak není divu, že se vše točí kolem prasátek.

2245278
14.02.

VIDEO: Pohyb jako zábava: Ředitel čínské základky roztančil své žáky

Hitem na sociálních sítích se teď stalo video z jedné čínské základní školy. Na něm ředitel rozjede se svými žáky moderní tanec, se kterým byste mohli být za hvězdy parketu každého tanečního klubu. A sázka na tancování se řediteli vyplatila.

Malá holčička spadla v čínské zoo do výběhu pand
aktualizováno 11.02.
dramatické záběry

Malá holčička seděla na zábradlí výběhu, spadla přímo mezi pandy!

Návštěvníci čínské zoologické zahrady byli svědky skutečně vypjatého okamžiku, malá holčička spadla přímo do výběhu pand velkých před zraky dalších turistů. Tři pandy se přišly podívat, co se děje, holčičku se naštěstí včas podařilo dostat do bezpečí.

Prásk.tv píše:

Wang Jun - 1
čtěte o tématu Čína na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Hromadná nehoda v Číně
10.02.
VIDEO nebezpečné náledí

Hromadná nehoda na čínské dálnici! Srazilo se více než sto aut

Ledovka netrápí jen české silnice, ale i ty čínské. V sobotu večer se řídičům na dálnici v provincii Kuej-čou náledí pořádně vymklo z rukou - došlo tam k obří hromadné nehodě, při které se srazilo více než sto aut.

Muž u bankomatu
07.02.
Chyba systému

Muž zjistil, jak oklamat bankomat. Za tři roky vybral miliony!

Zaměstnanec čínské banky přišel na způsob, jak vybrat z bankomatu peníze, aniž by mu ubyly z účtu. Přišel si tak v přepočtu na 23,5 milionu korun. Banka proti němu ani nevznesla obvinění, i přesto si odpyká přes 10 let ve vězení.

Tučňáci a medvědi
01.02.

Tučňáci navštívili medvěda i vlka! Čína zažila úžasnou podívanou

V čínském městě Habin se konalo unikátní setkání. Potkala se tam zvířata, která se ve volné přírodě nemají šanci střetnout. Tučňáci, lední medvědi a polární vlci. A dlužno dodat, že nejvíce překvapení byli tučňáci.

Číňané začali s oslavami příchodu nového roku
29.01.

VIDEO: Číňané začali s oslavami příchodu nového roku

Číňané začali s oslavami příchodu nového roku. Žezlo od dosud panujícího Psa letos přebírá zemský Vepř. A podle expertů na feng-šuej bude tento rok ještě lepší než ten předchozí. Co nás v nadcházejících měsících čeká?

Pád dítěte na eskalátoru
23.01.
Šokující záběry

Batole se v chodítku vydalo samo k eskalátorům! Pak začalo padat

Obrovský strach zažili rodiče malého dítěte, které se při jejich nepozornosti vydalo v chodítku na průzkum obchodního centra. Podařilo se mu dojít až k eskalátorům, na které poté vjelo. Chodítko se naštěstí o pár metrů níž zaseklo a díky pohotovému muži se dítě podařilo zachránit.

Stavba čínských lázní na jihu Moravy
22.01.
pasohlávky

Na jihu Moravy postaví čínské lázně! Pozemky už jsou prodané

Stavba čínských lázní na jihu Moravy se po letech konečně pohnula. Zástupci čínské firmy před půl hodinou podepsali kupní smlouvu na pozemky, kde by lázně nakonec měly stát.

Pád v ekonomice
21.01.
Černý rok

Čínská ekonomika ztrácí dech, rostla nejpomaleji za skoro 30 let!

Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 procenta, což byl nejnižší růst od roku 1990. Informovala o tom agentura Reuters. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, nyní zveřejnil čínský statistický úřad. V roce 2017 činil růst čínského HDP 6,8 procenta.