Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Donald Trump
15.06.
Čína odpoví stejně

Bude obchodní válka? Trump zavádí na čínské zboží obří cla!

Americký prezident Donald Trump se podle televize CNN rozhodl uvalit na dovoz čínského zboží cla v hodnotě 50 miliard dolarů. Kterých produktů se budu týkat, oznámí Trump zřejmě v pátek. Nedávno přitom Trump kvůli clům naštval tradiční americké spojence, když rozšířil clo na dovoz hliníku a oceli i na Evropu, Mexiko a Kanadu.

Setkání dcery s rodiči po 30 letech
11.06.
Emotivní setkání

Dojemné VIDEO: Ženu v dětství unesli, po 30 letech našla rodiče!

Když bylo Lin devět let, unesli ji obchodníci s lidmi a prodali rodině, která ji adoptovala. Na brzké dětství si skoro nepamatovala, i přesto byla ale schopna dohledat své pravé rodiče. Teď se s nimi konečně setkala - po třiceti letech.

Zelená vesnice - 5
07.06.
galerie Ostrov u Šanghaje

Fotky opuštěné vesnice vyráží dech! Příroda si vzala domy zpět

Neuvěřitelné fotky z opuštěné rybářské vesnice se staly internetovou senzací. Domečky, kde dříve bydlely tisíce Číňanů, zcela porostla zeleň a stává se z nich postupně turistická atrakce. Lidé se z ostrova odstěhovali kvůli lepšímu vzdělání, práci a podmínkám.

Prásk.tv píše:

Matka nechala děti doma
čtěte o tématu Čína na Prásk.tv
Obchodní sdělení

LEGENDY 2018 S HLAVNÍM TÉMATEM 100 LET ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY

Ojedinělá automobilová slavnost LEGENDY vstupuje do svého 5. jubilejního ročníku.

Panda velká
aktualizováno 06.06.
zvířátka v ZOO

Úžasná zpráva: V Číně se narodila dvě mláďata pandy velké

V jedné čínské zoologické zahradě mají důvod k oslavám. Samice pandy velké porodila dvojčata. Maminka se o malé medvídky hned po porodu začala zodpovědně starat. Pak mláďata přešla do péče ošetřovatelů.

Rak
aktualizováno 04.06.
oběd na útěku!

Rakovi se nelíbilo v polévce! Utekl z ní a usekl si uvařené klepítko

V Číně se naskytla nevídaná podívaná a to když jednomu z hostů v nejmenované restauraci utekl rak přímo z vařící polévky, kterou si chtěl host sníst.

CEFC China
21.05.
Obchodní spor

J&T dosadila své lidi do vedení dceřinných firem patřících CEFC

Spor mezi česko-slovenskou skupinou J&T a evropskou pobočkou čínské firmy CEFC pokračuje. J&T na konci minulého týdne převzala nejprve vedení CEFC Europe a posléze dosadila "své" lidi i do dalších firem, které pod čínský koncern spadají.

Spolumajitel finanční skupiny J&T Patrik Tkáč
aktualizováno 18.05.
Ve hře jsou miliardy

Jsme připraveni přijmout peníze a vrátit klíče, vzkázalo J&T Číňanům

Skupina J&T v pátek před 16. hodinou uvedla, že nemá žádné informace o tom, že by ji čínská společnost CITIC Group dnes uhradila dluh 450 milionů eur za společnost CEFC Europe.

Jarolav Tvrdík
aktualizováno 18.05.
Napětí roste

Číňané po odvolání Tvrdíka z české pobočky hrozí právníky

CEFC China odmítá pokus J&T o nepřátelské převzetí CEFC Group (Europe) Company a jejích aktiv v Česku. Je připravena proti J&T podniknout právní kroky.

Prasklé okno při letu
15.05.
Zničilo to i přístroje

Letadlu v 10 kilometrech prasklo okno! Pilota to napůl vysálo ven

Za hrdinu je pro Číňany kapitán Airbusu A319 společnosti Sichuan Airlines Liou Čchuan-ťien, který dokázal v pondělí nouzově přistát s vážně poškozeným letadlem. U jeho stroje se ve výšce téměř 10 kilometrů rozbilo okno. Druhého pilota to částečně vysálo ven, dekomprese poškodila i přístroje v kabině, kapitán Čchuan-ťien ale dokázal s letadlem bezpečně přistát.

Liška
12.05.
velké překvapení

Žena nechápala, proč její pes neštěká. Odhalení ji šokovalo!

Roztomilé zvíře si žena pořídila před necelým rokem za 140 liber. Tehdy se ještě domnívala, že si koupila štěňátko japonského špice. Po třech měsících však zjistila, že zvíře neštěká ani nežere psí žrádlo. Veterinář pak zjistil, že se nejedná o psa, ale o ochočenou lišku.