Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

nebezpečná těžba

Energetická revoluce je tu! Čína poprvé vytěžila "hořlavý led"

Čína a Japonsko jsou o krok blíž k těžbě takzvaného "hořlavého ledu", z mořského dna se jim podařilo vyzvednout první vzorky. Těžba tohoto paliva musí probíhat pod důsledným dozorem, pokud by se těžilo špatně, mohlo by zahltit atmosféru ohromné množství skleníkových plynů.

Lidé z Havlova týmu o Zemanovi
Aktualizováno 19.5. 2017 15:54
Názory na prezidenta

Lidé z Havlova týmu o Zemanovi v Číně: Vozík nevadí, chování ano!

Prezident Zeman na své návštěvě Číny často poutal pozornost světových médií. Nevysloužil si ji však skvělým projevem nebo reprezentací, ale drobnými skandály. Jaká je to pro Česko vizitka? Ptali jsme se odborníka na etiketu i spolupracovníků bývalého prezidenta Václava Havla.

USS Ronald Reagan před vyplutím z přístavu Yokosuka
Aktualizováno 19.5. 2017 12:39
narůstající napětí

Testy jaderných raket, přesuny válečných lodí! USA a KLDR zbrojí

Situace u korejského poloostrova nabírá na obrátkách. Do oblasti míří již druhá letadlová loď Spojených států. USS Ronald Reagan se připojí k USS Carl Vinson. Ke kroku, který ještě může navýšit napětí mezi USA a KLDR, přistoupily Spojené státy jen několik dní po "úspěšném" raketovém testu.

Prásk.tv píše:

Dámská peněženka
čtěte o tématu Čína na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlicí gramotnost: Chystáte se kupovat nemovitost? Finance plánujte s předstihem

Bydlet ve svém a dostatečně zabezpečit do budoucna sebe a své děti je takovým životním evergreenem.

Miloš Zeman na návštěvě Číny
Aktualizováno 17.5. 2017 21:28
VIDEO Společné focení v Číně

Prezidenti čekali na fotku se Zemanem. Musel přijet na vozíku

Prezident Zeman zdržel před společným focením v Číně desítky státníků včetně Vladimira Putina nebo Si Ťin Pchinga. Několik minut museli počkat, než Zemana na pódium dopraví golfové vozítko. Už dříve

Čtyřnohý hrdina

Pes vyhrabal dítě, které rodiče pohřbili zaživa! Mysleli, že zemřelo

Rodiče se domnívali, že nedávno narozený chlapeček náhle zemřel. Byl studený a nehýbal se, proto ho pohřbili v lese za vesnicí. Miminko ale přežilo! Zachránil ho pes, který dítě pod zemí zřejmě cítil.

Miloš Zeman a Vladimír Putin v Číně
Aktualizováno 14.5. 2017 13:06
čínský sraz

Zeman jednal s Putinem: Vtipy o likvidaci novinářů a další témata

Prezident Miloš Zeman se dnes v Pekingu sešel s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Během schůzky, kterábyla naplánována zhruba na hodinu, mluvili o terorismu, ekonomické spolupráci i o Zemanově plánované podzimní cestě do Moskvy.

prezident v číně

Zeman srovnal novou Hedvábnou stezku s Marshallovým plánem

Český prezident Miloš Zeman dnes v Číně označil novou Hedvábnou stezku za nejvíce fascinující projekt v novodobých dějinách. Ambiciózní plán by měl zlepšit dopravní propojení mezi Asií, Evropou i Afrikou a pomoci vzájemnému obchodu. V projevu na summitu v Pekingu Zeman projekt přirovnal k Marshallovu plánu pomoci poválečné Evropě. Očekávané náklady však podle něj budou dvanáctkrát větší.

obchody s čínou

CzechInvest v Číně chce projekty za 60 miliard. Všechny nevyjdou

CzechInvest jedná v Číně o uskutečnění projektů za asi 60 miliard korun. O jednom je již rozhodnuto, o dalších třech by rozhodnutí mohlo padnout do roka. Novinářům to dnes v Pekingu, kde je na návštěvě prezident Miloš Zeman, řekl ředitel CzechInvestu Karel Kučera. Nepředpokládá ale, že by se na všechny projekty podařilo uzavřít smlouvy.

ICBC
Aktualizováno 13.5. 2017 06:54
česká pobočka

Obří čínská banka míří do Česka. Rusnok jí předal licenci

Guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok v Pekingu předal čínské bance ICBC (Industrial and Commercial Bank of China) licenci na zřízení pobočky v České republice. ICBC je jednou z největších bank světa. Licenci jí ČNB udělila v nedávné době.

Vážná nehoda

Děsivé video: Motorkář po nárazu do auta začal hořet. Přežil!

Muž v Číně se na motorce srazil s nákladním vozem. Hned po nárazu došlo k výbuchu a motorkář začal hořet. Okamžitě se k němu seběhlo několik lidí a snažilo se ho uhasit. Hrůznou chvíli zachytila kamera.