Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Liou Siao-po

Nejznámější čínský politický vězeň zemřel. Dostal i Nobelovu cenu

Čínský disident, básník a nositel Nobelovy ceny za mír Liou Siao-po zemřel na selhání organismu. Oznámily to dnes čínské úřady. Nejznámějšímu čínskému politickému vězni, který trpěl rakovinou jater, bylo 61 let.

Tragický hrdina

Průvodčí vyskočil z vlaku, aby zachránil ženu. Skončilo to zle

Jako opravdový hrdina se minulý týden zachoval průvodčí, který si všiml, že před vlakem se pokouší koleje přejít starší žena. Použil nouzovou brzdu, vyskočil ven a nebožačce se vrhnul na pomoc.

setkání putina a Si Ťin-pchinga

Čína a Rusko navrhly řešení v Koreji: Odchod USA z jihu

Víc než dvě desítky politických deklarací a mezivládních dohod o hospodářské spolupráci jsou výsledkem dnešního jednání čínského prezidenta Si Ťchin-pinga v Moskvě. Po jeho jednání s ruským hostitelem Vladimirem Putinem vydaly obě strany prohlášení s návrhem na uvolnění napětí na Korejském poloostrově.

Prásk.tv píše:

Peníze v motoru - 3
čtěte o tématu Čína na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Plánujete rekonstrukci a sháníte řemeslníka? Připravte se na něj

Co všechno byste měli u řemeslníků pohlídat

smutný osud

Zoufalý otec připravuje dceru (2) na smrt! Lehá si s ní do hrobu!

Dvouletá dívenka z Číny trpí vážnou nemocí. Rodiče nemají peníze na léčbu a hrozí, že jejich dcerka brzy zemře. Otec milované dceři vykopal hrob - chce ji připravit na smrt.

zvláštní případ

Rodiče vyhodili novorozence mezi odpadky. Policie jim jen vynadala

Rodiče vyhodili svého čerstvě narozeného syna do koše. Dítě se totiž narodilo předčasně a oni se obávali, že neprožije život ve zdraví. Chlapce našel mezi odpadky muž, který se v nich prohrabával.

Obří sesuv půdy z hor pod sebou pohřbil stovku lidí
Aktualizováno 24.6. 2017 22:11
Lavina z hor

Obří sesuv půdy pohřbil čínskou vesnici, zasypal na 140 lidí!

Po dnešním rozsáhlém sesuvu půdy ve vesnici Sin-mo v provincii S'-čchuan na jihozápadě Číny se pohřešuje přes 140 osob, informovala agentura DPA. Po přeživších pátrají stovky lidí, ale podle médií se zatím podařilo zachránit jen tři, nejvýše pět živých.

Výbuch v čínské školce
Aktualizováno 16.6. 2017 10:09
Masakr v Číně

U čínské školky zabíjela doma vyrobená bomba! Zemřel i útočník

Čtvrteční explozi, která si v mateřské škole na východě Číny vyžádala osm obětí a 65 zraněných, způsobila podomácku vyrobená bomba. Podle agentury AFP to dnes oznámily čínské úřady. Útočník trpěl nervovou chorobou, je mezi mrtvými.

Čínská policie
Aktualizováno 15.6. 2017 15:16
silný výbuch

Školkou v Číně otřásla mohutná exploze! 7 mrtvých, 59 zraněných

Mohutná exploze se ve čtvrtek ozvala u školky v čínské oblasti Ťiang-su, uvádí státní zpravodajská agentura Čínské lidové republiky Sin-chua. Zatím není jasné, co výbuch způsobilo. Na místě je nejméně 7 mrtvých a 59 zraněných, uvádí ČTK. Panují obavy, že počet obětí ještě naroste.

Dívka svedla otce
Aktualizováno 1.6. 2017 17:55
slepá láska

Dcera se vyspala s vlastním tátou! Nechtěla, aby si vzal snoubenku

Neměla ráda tátovu snoubenku a udělala by cokoli, aby zabránila jejich svatbě. Dívka dokonce neváhala svého otce svést, přiznala, že spolu měli hned dvakrát sex. Kvůli intimnímu vztahu ale oba skončili u soudu, ten je za incest poslal za mříže.

Miloš Zeman na návštěvě Číny
Aktualizováno 30.5. 2017 16:37
zdravotní stav

Strach o zdraví prezidenta Miloše Zemana. Mluvčí řekl, jak je na tom!

Zdravotní stav prezidenta dělá veřejnosti starosti. Miloš Zeman vypadal na zahraniční cestě v Čině velmi unaveně, spolupracovníci mu museli pomáhat i při chůzi. Mluvčí Jiří Ovčáček zdravotní problémy popírá. Tvrdí, že se Zemanův stav zlepšil.