Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Čínská flotila
aktualizováno 13.04.
Přijel i prezident

Čína ukazuje zuby. Uspořádala obrovskou námořní přehlídku

V jihočínském moři se konala velkolepá přehlídka čínské námořní flotily, během které byla představena i její jediná letadlová loď. Jedná se o největší flotilu od vzniku Čínské lidové republiky v roce 1949.

Chlapeček se narodil čtyři roky po smrti rodičů
13.04.
náhradní mateřství

Světový unikát: Chlapeček se narodil čtyři roky po smrti rodičů!

Čtyři roky po smrti manželů se narodil jejich syn. Pár si totiž ještě před smrtelnou autonehodou nechal zmrazit několik embryí. Pozůstalí prarodiče pak několik let sváděli s úřady v Číně velký boj. Nakonec právní spor vyhráli a nyní se tak těší z vytouženého vnoučete.

Čínská rodina nalezla ztracenou dceru po 24 letech hledání - 2
04.04.
dojemné setkání

Rodiče objevili ztracenou dceru, chyběla jim dlouhých 24 let!

Utrápení rodiče v čínském Čcheng-tu se po téměř čtvrtstoletí shledali se svou ztracenou dcerou (27). Čchi-feng zmizela v roce 1994 ve svých 3 letech. Od té doby po ní rodiče usilovně pátrali. Její otec dokonce změnil své povolání a stal se taxikářem, aby měl větší šanci ztracenou dívku najít.

Prásk.tv píše:

Miminko se narodilo 4 roky po smrti rodičů - 4
čtěte o tématu Čína na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak plánovat a financovat dětské letní aktivity

Letní prázdniny se blíží. Pro děti je to úžasný čas, kdy si chtějí užívat volna.

Replika čínské vesmírné stanice Tchien-kung-2
02.04.
Pád vesmírné stanice

Čínský Nebeský palác se zřítil do oceánu. Jiného, než se čekalo

Čínská vesmírná stanice Tchien-kung 1 (Nebeský palác 1) se v noci z neděle na pondělí našeho času dle očekávání zřítila z oběžné dráhy zpět na Zemi. Trosky ale dopadly úplně jinde, než se původně očekávalo.

Čínská vesmírná stanice se řítí k zemi
aktualizováno 01.04.
místa dopadu

Čínská stanice se zřítí dnes v noci. Na Zem dopadne 3,5 tuny trosek

Astronomové upřesnili, kdy se zřítí k Zemi čínská vesmírná stanice Tchien-kung 1. Čas dopadu stanovili dobu dnes krátce po půlnoci. Podle odhadů v atmosféře neshoří celá stanice, ale přibližně 3,5 tuny trosek dopadnou až na Zem.

Srazil vlastní manželku a syna - 2
aktualizováno 31.03.
to je hrozné

Opilý řidič ujel od nehody. Pak zjistil, že srazil manželku a syna!

Něco popil, sedl do dodávky a rozjel se směrem domů. To ještě muž, kterého média znají jen jako pana Zhanga, netušil, jaká tragédie se stane. Zabil vlastního syna, manželka je v kritickém stavu.

Čínská vesmírná stanice se řítí k zemi
31.03.
VIDEO poslední chvíle

Zkáza čínské stanice se blíží. Část ohnivých koulí dopadne až na zem

Čínská vesmírná stanice se velmi brzy zřítí na Zemi, Evropská vesmírná agentura upřesnila, že by měla do atmosféry vstoupit mezi sobotním polednem a nedělním brzkým odpolednem. Velká většina stanice by měla shořet v atmosféře, lidé se tak připravují na úžasnou nebeskou podívanou.

Vlak Kim Čong-una
aktualizováno 29.03.
severní korea

Zvenku obrněná bestie, uvnitř luxus. Nahlédněte do vlaku Kima

¨Mnohé překvapila utajovaná cesta severokorejského vůdce Kim Čong-una, který v rámci své první zahraniční cesty navštívil Čínu a setkal se s jejím prezidentem Si Ťin-pchingem. Na svou zahraniční cestu vyjel svým luxusním neprůstřelným vlakem, který sice zvenku působí trochu neohrabaně a staře, uvnitř je ale napěchován luxusem a novými technologiemi.

Přecházení na červenou
28.03.
velký bratr v číně

Přecházíte na červenou? Policie zavádí posílání sms s pokutou!

Policie v čínském Šen-čenu chystá pořádný bič na nezodpovědné chodce, kteří přecházejí přes silnici na červenou. Ve spolupráci s telefonními operátory a majiteli aplikací totiž připravuje systém, který ještě na přechodu rozpozná obličej člověka a následně mu pošle textovou zprávu i s tučnou pokutou.

Kim Čong-un a Si Ťin - pching
aktualizováno 28.03.
potvrzení spekulací

Státní návštěva v Číně: Kim Čong-un mluvil o bezjaderné KLDR

Vůdce KLDR Kim Čong-un pobýval v Číně a jednal s prezidentem Si Ťin-pchingem. Pondělní informace médií o první utajované Kimově zahraniční cestě od nástupu k moci dnes potvrdila agentura Nová Čína, podle níž Kim během jednání prohlásil, že jeho cílem je ukončení severokorejského jaderného programu. Podle vyjádření oficiální severokorejské agentury KCNA přijal Si Kimovo pozvání k návštěvě KLDR.