Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lyžařka narazila do stromu
aktualizováno 31.01.
Pád na sjezdovce

Žena srazila šestiletou lyžařku! Policie hledá svědky nehody

Ve čtvrtek vyjížděli záchranáři z Libereckého kraje ke zraněné šestileté dívence, kterou srazila lyžařka ve skiareálu Benecko na Jilemnicku. Holčička utrpěla zranění a musela být transportována vrtulníkem do pražské nemocnice. Policie teď hledá svědky nehody.

Zima na horách - 2
25.01.
dostatek sněhu

Podmínky na lyžování jsou ideální! Nejlepší za poslední roky

Na horách v Česku jsou momentálně podmínky pro lyžování téměř ideální. Sněhu je dostatek a dokonce připadl i nový prašan. Dobrou zprávou je i to, že v provozu už je většina vleků a lanovek. A to poprvé po šesti letech. Navíc zatím nejsou přeplněná ani velká střediska, a tak se nečeká ve frontách.

Skiareály zely prázdnotou
aktualizováno 20.01.
Problémy pro střediska

Skiareály sčítají škody po kalamitě! Tratě zely prázdnotou

Skiareály v Česku hlásí velké ztráty. Tentokrát to ale není kvůli tomu, že by na horách bylo sněhu málo, ale právě naopak. Sněhová kalamita posledních dnů jim způsobila škody v desítkách miliónů korun. Spadlé stromy ničily lanovky i elektrická vedení. A velké ztráty jsou prý i na tržbách. Příjezdové cesty do skiareálů byly kvůli sněhu a větru totiž často neprůjezdné a lidé se k nim vůbec nemohli dostat.

Prásk.tv píše:

Lyžování dětí
čtěte o tématu skiareál na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Skiareál Buková hora - lidé uvízli na lanovce
aktualizováno 17.01.
Evakuace lyžařů

Na lanovce visíme už dvě hodiny! Zpověď muže z Bukové hory

Už několik hodin jsou uvěznění lyžaři na poškozené lanovce ve ski areálu Buková hora. Jedním z nich je i Pavel Mráček, který čeká na záchranu v dolní polovině lanové dráhy. "Už jsem docela prochladlý," řekl exkluzivně pro TN.cz

Záchrana z lanovky - 5
aktualizováno 17.01.
Orlické hory

Dramatická záchrana z lanovky. Lyžaře vysvobodili po 3 hodinách

Několik desítek lyžařů uvízlo na sedačkové lanovce v Orlických horách. Na tu ve čtvrtek po poledni spadl strom. Hasiči postupně evakuovali zhruba 70 lidí včetně dětí. Záchranná akce skončila v 16:17.

Sníh ve světě
05.01.
Nepříznivé období

Extrémní počasí: Na Aljašce je jaro, v Alpách ve Francii není sníh

Počasí trápí nejen Českou republiku a Slovensko, ale také evropské státy i USA. Kvůli silnému větru zabil spadlý strom muže ve Finsku a úřady doporučují nevycházet. Ve Švédsku zase udeřila sněhová bouře, která připravila sto tisíc domácností o elektřinu. Sníh naopak postrádají ve Francii, v posledních dnech žádný nenapadl.

Lyžařský areál Klínovec - 19
aktualizováno 07.01.
Sníh na horách

Skiareály v Česku jsou v provozu! Kde si zalyžujete? PŘEHLED

Sníh způsobuje v posledních dnech problémy především řidičům, lyžaři se však mohou radovat. Většina skiareálů je totiž v provozu. Lyžování si můžete užít v Krkonoších, Krušných a Jizerských horách nebo v Jeseníkách.

Lyžování - ilustrašní
11.12.
Porušení předpisů

Lyžařská sezóna začíná! Inspekce varuje před nepoctivými skiareály

Pokud se chystáte v zimě na hory, měli byste si podle České obchodní inspekce (ČOI) dát pozor na nepoctivé prodejce v horských střediscích. Během kontrol, které prováděla inspekce v loňské sezóně, zjistila, že střediska neposkytovala správné informace o cenách služeb a produktů a nedodržovala poctivost při prodeji.

V Krkonoších napadlo čtvrt metru sněhu - 4
10.12.
kde se lyžuje?

V Krkonoších napadlo čtvrt metru sněhu, skiareály moc nejezdí

Na hřebenech Krkonoš napadla nová vrstva sněhu a provozovatelé skiareálů i lyžaři se mohou těšit na brzké lyžování. V Česku je zatím v provozu jen minimum lyžařských středisek.

Začátek lyžařské sezóny
aktualizováno 07.12.
Kam na lyže

Začíná lyžařská sezóna! Tyto areály se o víkendu otevřou

V sobotu se naplno rozjíždí na českých a moravských horách lyžařská sezóna. Areálů ale moc v provozu bohužel nebude. Plány vlekařů totiž zkomplikovalo teplé a deštivé počasí.