Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jiří Zimola a Jan Hamáček
aktualizováno 19.04.
Pražský hrad

Hamáček jednal se Zemanem, seznámil ho s nabídkou od ANO

Na Pražském hradě se stejně jako v předcházejících dnech řešila vládní krize. Za Milošem Zemanem se tam tentokrát vydal předseda ČSSD Jan Hamáček. Prezidentovi při jednání mezi čtyřma očima prozradil, jakou nabídku sociální demokraté od hnutí ANO obdrželi. Před novináři však nic neprozradil.

Andrej Babiš, Jan Hamáček
aktualizováno 17.04.
jednání o vládě

Tajná vládní nabídka ANO pro ČSSD odhalena: Kývne na ni?

ČSSD měla na pondělní schůzce dostat od hnutí ANO nabídku na pět křesel, ministrem vnitra by pak měl být nestraník vybraný Andrejem Babišem, se kterým budou souhlasit i sociální demokraté. Informuje o tom deník Echo24.

Jan Hamáček, Andrej Babiš
aktualizováno 17.04.
druhý pokus

ANO nastínilo, jak si představuje vládu. ČSSD se rozhodne v pátek

Hnutí ANO a ČSSD se v pondělí večer sešly, aby znovu projednaly případnou vládní spolupráci. ANO předneslo sociálním demokratům podmínky, za kterých by bylo ochotno vytvořit společný kabinet. ČSSD se rozhodne v pátek, jestli na tuto nabídku kývne.

Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Andrej Babiš, Jan Hamáček
aktualizováno 06.04.
Konec rokování

ČSSD ukončila jednání s ANO. Rozhodnutí bylo jednomyslné

ČSSD nebude dál jednat o vládě s hnutím ANO. Rozhodnutí jednohlasně odhlasovalo v pátek odpoledne předsednictvo strany. Ukončení jednání navrhl předseda strany Jan Hamáček. Podle sociálních demokratů byla poslední nabídka hnutí ANO neakceptovatelná.

Andrej Babiš, Miloš Zeman
aktualizováno 06.04.
Politická krize

Krach jednání o vládě: Co teď bude dál? PĚT scénářů

Jednání hnutí ANO s ČSSD o nové vládní koalici padla. Jaké možnosti teď má premiér v demisi Andrej Babiš a co může udělat prezident Miloš Zeman? Do hry se mohou vrátit SPD a KSČM, s nimiž v minulosti hnutí ANO ve sněmovně hlasovalo. Krach vyjednávání také může otevřít cestu k předčasným volbám.

Andrej Babiš, Jan Hamáček
aktualizováno 06.04.
ČSSD a ANO

Krach jednání o vládě padá na Babišovu hlavu, míní opozice

Odmítnutí vládní spolupráce sociálními demokraty je podle místopředsedy KSČM Jiřího Dolejše neúspěchem šéfa hnutí ANO a premiéra v demisi Andreje Babiše.

Jan Hamáček, Andrej Babiš
aktualizováno 06.04.
Nedohodli se

Vláda ANO s ČSSD nevznikne! Hamáček chce ukončit jednání

ANO zřejmě s ČSSD novou vládu nevytvoří. Šéf sociálních demokratů Jan Hamáček ve čtvrtek oznámil, že navrhne vedení strany, aby z jednání o vládě odstoupila. Andrej Babiš prý nakonec nabídl ČSSD pět ministerstev, nebylo ale mezi nimi vnitro ani finance, které požadovala.

Jiří Zimola a Jan Hamáček
aktualizováno 04.04.
Hamáček a Zimola na Hradě

Jednání s ANO můžou zkrachovat, upozornilo Zemana vedení ČSSD

Prezident Miloš Zeman přijal ve středu na Pražském hradě předsedu ČSSD Jana Hamáčka a prvního místopředsedu strany Jiřího Zimolu. O schůzku požádali představitelé sociální demokracie. Prezidenta informovali o vývoji jednání o vládě s hnutí ANO a upozornili jej, že mohou také skončit neúspěchem.

Jiří Zimola a Jan Hamáček
aktualizováno 03.04.
Napjatá situace

V ČSSD to vře! Neshodnou se na vládě, Hamáček i Zimola mlčí

V ČSSD je před mimořádným sjezdem napjatá situace. Mělo by se rozhodnout, za jakých podmínek bude strana ochotna vstoupit do koalice s hnutím ANO. O vypjaté náladě svědčí i to, že předseda Jan Hamáček ani jeho zástupce Jiří Zimola se nechtěli před sjezdem k vyjednávací taktice vyjadřovat.

Andrej Babiš, Jan Hamáček
aktualizováno 29.03.
Jednání o vládě

ANO a ČSSD se stále nedohodly, Babiš chce týden na rozmyšlenou

Jednání o vládě dnes pokročila v otázce programu, naopak personální záležitosti jsou i nadále zásadní problém. Novinářům to po schůzce se zástupci hnutí ANO řekl předseda ČSSD Jan Hamáček. Podle místopředsedy ANO Richarda Brabce zůstává Andrej Babiš jediným kandidátem na premiéra.