Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andrej Babiš, Jan Hamáček
aktualizováno dnes 06:47
Nominace ministrů

Babiš jednal s Hamáčkem, ten možná naskočí za Pocheho

Útrapy se sestavováním nové vlády neberou konce. Včera v podvečer se sešli premiér Andrej Babiš a předseda ČSSD Jan Hamáček, aby projednali nejen problémovou nominaci poslankyně Taťány Malé (ANO), ale také případnou náhradu za europoslance nominovaného na ministra zahraničí, Miroslava Pocheho (ČSSD). Toho by dočasně mohl nahradit právě Hamáček, uvedla ČTK.

Miroslav Poche, Miloš Zeman
21.06.
Jednání o vládě

Zítra se rozhodne! Zeman přijme Pocheho, Babiš představí ministry

O osudu nově vznikající vlády se rozhodne zřejmě už v pátek odpoledne. Prezident Miloš Zeman přijme kandidáta ČSSD na ministra zahraničí Miroslava Pocheho v 15:00. Chce ho požádat, aby neusiloval o místo ve vládě. Poté se sejde s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem.

Babiš, Hamáček a Filip
19.06.
Spor o ministra zahraničí

Jednání o vládě: Filip řekl, co rozhodne, zda bude Poche ministr

Europoslanec Miroslav Poche nadále zůstává předmětem sváru rodící se vládní koalice. Nominanta sociálních demokratů odmítají komunisté, prezident a problém s ním má i premiér Andrej Babiš. Ten se v úterý vpodvečer sešel s předsedy ČSSD a KSČM Janem Hamáčkem a Vojtěchem Filipem.

Obchodní sdělení

Vybavte se správně na letní cestování

Sbalit si kufr na dovolenou, to je kolikrát věda. Bez některých věcí se ale neobejdete.

Miroslav Poche
19.06.
Kandidát na ministra

Kdo je Miroslav Poche? Přečkal skandály, teď možná položí vládu

Europoslanec Miroslav Poche se stal překážkou, na které dost možná ztroskotá vznikající vláda. ČSSD se za svého kandidáta na ministra zahraničí postavila, KSČM, designovaný premiér i prezident ho odmítají. O koho vůbec jde a co na něm vadí Miloši Zemanovi?

Andrej Babiš, Miloš Zeman
aktualizováno 17.06.
schůzka v lánech

Babiš jednal se Zemanem. Poche je problém od začátku, řekl

Andrej Babiš navštívil prezidenta Zemana v Lánech a ukázal mu seznam jmen, se kterými počítá do vlády. Není jasné, jak by měl být podle Babiše obsazen post ministra zahraničí. ČSSD trvá na nominaci europoslance Miroslava Pocheho. Toho ale odmítá Hrad a také KSČM, která hrozí tím, že novou vládu s Pochem nebude tolerovat.

Bohuslav Sobotka a Jan Hamáček
13.06.
Nový expertní tým

Velký úklid v ČSSD po Sobotkovi! Hamáček se zbavuje jeho poradců

Sociální demokracie přistoupila k výměně expertního týmu, který radil bývalému předsedovi Bohuslavu Sobotkovi. Nový šéf strany Jan Hamáček si coby experty strany na jednotlivá témata vybral jiné lidi. Prostor by měli dostat ministři a členové užšího vedení ČSSD

Andrej Babiš, Jan Hamáček
09.06.
sestavování vlády

Lidé napjatě očekávají referendum ČSSD, odmítnutí politici neřeší

Stále čekáme na výsledek referenda sociální demokracie, ve kterém její členové rozhodují o vstupu do vlády s hnutím ANO. Scénáře, které by následovaly při pozitivním výsledku, jsou téměř jasné. Ovšem případným odmítavým postojem ČSSD se politici zatím příliš nezabývají.

Jan Hamáček, Andrej Babiš
07.06.
sestavování vlády

Babiš jednal s Hamáčkem o vládě, řešili obsazení ministerstev

Předsedové hnutí ANO a ČSSD Andrej Babiš a Jan Hamáček se odpoledne sešli ve Sněmovně, aby prodiskutovali chystanou vládní koalici. Řešilo se hlavně obsazení ministerstvech příští vlády.

Jan Hamáček po setkání s Milošem Zemanem
05.06.
setkání na Hradě

Zeman na Hradě přijal Hamáčka, řešili jména kandidátů na ministry

Předseda ČSSD Jan Hamáček se shodl s prezidentem Milošem Zemanem, že pokud ČSSD v referendu schválí účast ve vládě, nebude nic bránit dalším ústavním krokům. Na dnešní schůzce na Pražském hradě probrali jednotlivé kandidáty ČSSD na místa ministrů. Možné alternativy neřešili, řekl Hamáček po jednání novinářům. Zeman nesouhlasí, aby byl ministrem zahraničí europoslanec Miroslav Poche.

Jan Hamáček
aktualizováno 18.05.
Noví členové vlády

ČSSD odhalila jména ministrů. Do vlády chce Hamáčka i Pocheho

Sociální demokraté chtějí do vlády nominovat svého předsedu Jana Hamáčka a dále Miroslava Pocheho, Antonína Staňka, Petra Krčála a Miroslava Tomana, potvrdil po jednání vedení strany předseda Hamáček.