Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

je jich stále méně

Proč mrazivých obrazců na okně ubývá? Přemohli jsme přírodu!

Napadlo vás někdy, proč už na oknech v zimě tak často nevidíme mrazivé obrazce? Není to tím, že bychom si snad mohli dovolit topit víc než v minulosti, za vším je ale pokrok. Záhadu mrazivých květů odhalili v reportáži na televizi Markíza.

Mráz a zima_2
Aktualizováno 12.1. 2017 21:30
Předpověď na víkend

ČHMÚ varuje před silným větrem a sněhem! Napadne až 25 cm

Po mrazivých dnech nás čeká krátká obleva. Téměř ze dne na den se oteplilo až o 20 stupňů, nad nulou ale dlouho nebude. Na pátek pak vydal ČHMÚ výstrahu před silným větrem a závějemi. Už v neděli se znovu ochladí.

Obchodní sdělení

Ve Špindlu padá sníh i ceny celodenních skipasů

Skiareál ve Špindlu nabízí perfektní lyžařské podmínky a přes 20 km sjezdovek. Do 19. ledna navíc seženete skipasy jen za 590 korun, tak neváhejte a doražte!

Zásah horské služby - ilustrační foto
Aktualizováno 8.1. 2017 21:09
Pojištění odpovědnosti

Pojistka se na horách vyplatí! Co dělat v případě úrazu? NÁVOD

Vyrazit na lyže bez pojištění hraničí s hazardem. Každoročně totiž pojišťovny za klienty, kteří někdo na sjezdovce zraní, zaplatí miliony korun. Pokud lyžař pojištění nemá, musí vysoké náklady za léčbu či odškodné platit ze svého. Jak postupovat, když máte na horách pojistnou událost?

Ledová nádhera

Na Vysočině mají ledový krápník. Lidé se k němu sjíždějí i zdaleka

Mrazivé počasí, které u nás panuje, vytvořilo na Jihlavsku ojedinělý přírodní úkaz - obří ledový krápník. Jezdí se na něj dívat lidé ze širokého okolí.

Kolik zaplatíte

Kam na víkend na hory? Velké srovnání cen ubytování v Česku

Chcete se v lednu vypravit na víkend na tuzemských horách? Web TN.cz vám společně se srovnávačem cen ubytování Trivago přináší porovnání cen ubytování na českých horách během čtyř lednových víkendů. Nejméně za ubytování zaplatíte v Janských Lázních. Naopak nejvíce si připlatíte ve Špindlerově Mlýně.

Mráz na okně
Aktualizováno 5.1. 2017 09:56
fotografie čtenářů

FOTO: Mrazivá zima nad Českem. A ještě přituhne, bude až - 20°C!

Pravá bílá zima dorazila už do každého koutu země. Řidičům, hasičům nebo energetikům sice dělá vrásky na čele, každého nutí choulit se do kabátu, ale zároveň nám mráz ukazuje zimní krásu, na kterou zřejmě brzy budeme čekat zase celý rok. Podívejte se, jak zimu ve svém kraji zachytili diváci TV Nova a čtenáři TN.cz...

Sněhové koule
Aktualizováno 4.1. 2017 15:46
VIDEO Hříčka přírody

Počasí přineslo unikátní jev! U Chrudimi našli záhadné koule

Pole u Podlažic na Chrudimsku ve středu ráno pokryly tisíce sněhových koulí. Vznikly díky silnému větru, který měl podle meteorologů rychlost až 90 km/h. Podle odborníků se jedná o velmi vzácný jev, který se nestává každý rok.

Obchodní sdělení

Zimní sezóna v Harrachově

Zimní sezóna v Harrachově, tradičním horském resortu a hlavním městě západních Krkonoš je v plném proudu.

Bruslení na Lipně
Aktualizováno 2.1. 2017 21:11
Zamrzlé Lipno

Lipno po letech zase zamrzlo, led je ale na bruslení zatím tenký

Po několika letech opět zamrzla přehrada Lipno. Nadšení jsou bruslaři i běžkaři, za to místní hasiči už tak optimističtí nejsou. Led má totiž v různých částech Lipna jinou tloušťku. Do potřebných bezpečných 17ti centimetrů má na mnoha místech ještě daleko. O tom, zda tam už o víkendu otevřou bruslařskou dráhu, rozhodne počasí v následujících dnech.