Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

hurá do lesa

Do lesa i v únoru! Zimní houby jsou lahodné a plné vitamínů!

Spojení zimy a houbaření spoustě lidem nejde dohromady. Přesto mnozí milovníci hub vyrážejí do lesů bez ohledu na kalendář. Od listopadu do března můžete v lesích najít lahodné houby i vy!

Obchodní sdělení

Spojte lyžování s kulturním zážitkem a navštivte unikátní Špindlerovské ledárium

Již druhou zimní sezónu můžete v největším krkonošském středisku navštívit unikátní Špindlerovské LEDÁRIUM u horní stanice šestisedačkové lanovky Pláň. Tématem ledových soch je letos „Čtvero ročních dob".

Kry
Aktualizováno 16.2. 2017 21:05
Zima se loučí

Na bruslení na rybníku zapomeňte! Místo ledu plavou na hladině kry

S bruslením na přírodním ledu je s největší pravděpodobností pro tuto zimu konec. Led kvůli denním teplotám vysoko nad nulou povolil. Tam, kde ještě zůstává, je podle hasičů velmi zrádný. Jeho síla se totiž výrazně zmenšila.

Oteplení
Aktualizováno 13.2. 2017 18:30
přichází jaro?

Dala už zima definitivní sbohem? Meteorologové znají odpověď

Mrazivé počasí vystřídalo v posledních dnech oteplení. A tepleji by mělo být i v následujících čtyřech týdnech, nejvýš budou teploty stoupat ke konci února. Znamená to definitivní konec zimy?

Oteplení - 5
Aktualizováno 13.2. 2017 13:45
týdenní předpověď

Po mrazech je tu slunečný týden! Už dnes teploty 7 °C a bude líp

Po dlouhé šňůře velmi mrazivých dní se konečně začne ukazovat i slunce. Teploty se přes den vyšplhají i na 9 °C, v noci se ale rtuť teploměru ještě na většině území České republiky udrží pod nulou.

Pes ve svetru
Aktualizováno 12.2. 2017 22:11
Tak jak to je?

Máte v zimě pejsky oblékat, nebo ne? Tohle říkají odborníci!

Veterináři apelují na majitele psů, aby byli v těchto dnech při venčení obezřetnější. Kromě nachlazení můžou procházky v přírodě končit i otravou. Do sněhu se totiž dostávají nebezpečné látky z ovzduší, ale například i z ostřikovačů aut. Diskuze se pak vede o psí oblečky a botičky.

bruslení, ilustrační foto
Aktualizováno 10.2. 2017 21:27
Tloušťka ledu

BRUSLENÍ: Tady najdete bezpečný led! PŘEHLED PO KRAJÍCH

I přes mírné oteplení zůstávají rybníky a nádrže zamrzlé. Pokud se neradi tlačíte na zimním stadionu s desítkami dalších bruslařů, nebo si chcete s kamarády zahrát pravý rybníkářský hokej, teď je ten správný čas. Podívejte si, kde si můžete zabruslit v přírodě a ještě zadarmo.

Běžkař
Aktualizováno 10.2. 2017 14:41
aktivní volno

O víkendu vyražte na běžky! Kde jsou podmínky nejlepší? PŘEHLED

Blížící se víkend prý bude přát lyžařům. Podmínky jak pro běžky, tak pro sjezdovky budou ideální a v sobotu by mohl ještě napadnout i čerstvý sníh. K tomu se navíc přidá i sluníčko.

extrémní počasí

USA zasáhla nejsilnější bouře této zimy: Miliony lidí odřízla od světa

Severovýchod Spojených států zasáhla nejsilnější sněhová bouře této zimy. Problémy způsobila desítkám miliónů lidí. Zavřené jsou stovky škol a největší komplikace jsou v dopravě. Newyorská letiště zrušila až tři čtvrtiny plánovaných letů.

Obchodní sdělení

Skiareál ve Špindlu nabídne o víkendu adrenalinový sjezd lyžařů i koncert v ledáriu

Plánujete, kam vyrazit o víkendu na lyže? Zkuste třeba Špindlerův Mlýn. Skiareál nabízí skvělé lyžařské podmínky, nejvíce kilometrů sjezdovek v jednom středisku z celé České republiky i spoustu zábavy.