Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Skiareál Lipno
včera 21:16
Úrazy v zahraničí

Češi podceňují pojištění při cestě na hory! Může je to zruinovat

Zhruba každý pátý Čech se při cestě za lyžováním do zahraničí nepojistí. Přitom ošetření tam vyjde několikanásobně dráž než u nás. A u soukromých lékařů, kterých je například v alpských střediscích většina, zraněným nepomůže ani evropský průkaz pojištění, tedy kartička zdravotní pojišťovny.

Začátek lyžařské sezóny
20.01.
Plné sjezdovky

Lyžaři vzali české hory útokem, podmínky na nich jsou ideální

Sněžení, které v tomto týdnu dorazilo do Česka a komplikuje situaci na silnicích, udělalo obrovskou radost provozovatelům lyžařských areálů a hlavně lyžařům. V Beskydech a Javorníkách se tak konečně rozjíždí všechny vleky a aktuální počasí zachraňuje dosud mizernou sezónu.

černá hora
15.01.
Obchodní sdělení

Vyberete si saně, nebo lyže?

Nahoru za hodinu a půl, a to se saněmi na zádech. Dolů za 4 a půl minuty, ale na saních. Tak se dá charakterizovat výkon vítěze prvního sáňkařského závodu, který se na Černé hoře v Krkonoších jel před 120 lety. Po stejné trase se můžete projet i dnes, jen s tím rozdílem, že nahoru vás vyveze kabinková lanovka.

Odklízení sněhu po lavině mezi městy Taesch a Zermatt
aktualizováno 12.01.
kuriozity

V Kazachstánu lidi vyděsil černý sníh! V Alpách hrozí laviny

Zatímco Česko v posledních dnech zažívalo spíše jarní počasí, v Alpách neustále připadává další a další sníh. Kvůli tomu platí v nižších polohách až třetí stupeň lavinového nebezpečí, v rámci kterého už mohou padat velmi velké laviny zejména v prudších kopcích. Na vrcholcích je to stále nejvyšší stupeň.

Oteplení
11.01.
Zima nezima

Teplý leden ještě neznačí jaro. Tuhé mrazy mohou přijít už brzy!

Pokud patříte mezi ty, kterým se nezamlouvá, že venku panuje spíše podzimní nebo jarní počasí, nemusíte zoufat. Velmi snadno se totiž může stát, že se ještě dočkáme spousty sněhu a tuhých mrazů.

Sněžné dělo
aktualizováno 10.01.
Dražší lyžování?

Voda pro sněžná děla už nemá být zdarma, vlekaři hrozí zdražením

Vzhledem k tomu, že počasí je v posledních letech stále bláznivější, je začátek lyžařské sezóny z velké části závislý na umělém zasněžování a sněžných dělech. Vlekaři do nich investují i proto, že platí jen za elektřinu, za vodu ne. To se ovšem může brzy změnit.

Počasí - sníh na Sahaře u nás déšť
aktualizováno 08.01.
týdenní předpověď

Proč v Česku není sníh? Mají ho na Sahaře! Nás čeká teplo a déšť

Zatímco v Česku panuje spíše jarní počasí, Saharu v Alžírsku pokryl sníh. U nás budou i v následujících dnech převládat nadprůměrné teploty, mírně ochladit by se mohlo ve středu. Od čtvrtka by ve vyšších polohách mohlo začít i sněžit.

Špindlerův mlýn
08.01.
Obchodní sdělení

Leden ve Špindlu? Přes 20 km poloprázdných sjezdovek, spousty sněhu a celodenní skipasy levnější než na jaře i na podzim

Ve Špindlerově Mlýně padá sníh i ceny skipasů. Chcete-li si užít nejlepší sněhové podmínky v Krkonoších, neváhejte a vyrazte do Špindlu.

Lyžování
aktualizováno 05.01.
množství sněhu

Kam vyrazit o víkendu na lyže? Tyto areály jsou v provozu

I když u nás nepanuje zrovna zimní počasí, sezóna na českých horách je stále v plném proudu a ve vyšších polohách i přes teploty nad nulou občas sněží. I když nedostatek sněhu trápí spoustu středisek, provozovatelé se snaží zajistit lidem dostatek sjízdných sjezdovek.

černá hora
aktualizováno 04.01.
Obchodní sdělení

Povánoční kila shoďte na prázdných sjezdovkách

Víc než 40 km volných sjezdovek na 1 skipas projeďte ve SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC.