Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Heroin - ilustrační foto
aktualizováno 13.08.
Drogy na předpis

Heroin zdarma! V Norsku budou drogu vydávat na předpis

Norsko připravuje testovací program, ve kterém budou lékaři předepisovat bezplatně heroin lidem, kteří trpí nejvážnějším stupněm závislosti. Cílem je nejen zlepšení životních podmínek narkomanů, ale také snížení úmrtnosti způsobené předávkováním tvrdou drogou.

Coloseum
10.08.
nové nařízení

Rána pro turisty v Itálii. Chtějí zrušit bezplatný vstup do památek

Italové by mohli přijít o bezplatný vstup do některých památek. Ten byl zaručen vždy první neděli v měsíci. Nový ministr kultury Alberto Bonisoli by chtěl po prázdninách toto nařízení zrušit.

Chorvatsko - tunel
11.06.
milé překvapení

Cesta do Chorvatska: K moři se nyní dostanete levněji a rychleji!

Na všechny cestovatele, kteří se letos chystají k Jaderskému moři autem přes tunel Sveti Ilja, čeká příjemné překvapení. Za průjezd jím totiž od nového roku nemusí platit. Chorvatská vláda poplatek zrušila, cesta je tak nejen levnější, ale i rychlejší.

Prásk.tv píše:

Muž si nechal změnit jméno
čtěte o tématu zdarma na Prásk.tv
Obchodní sdělení

4 rady v péči o pokožku pro děti i dospělé

Lidské tělo se během života vyvíjí. Největší změny jsou patrné u dětí, které se mění doslova mrknutím oka. Ale i na dospělé kůži zaznamenáváme změny na pokožce dané nejen věkem.

Cesta vlakem
09.05.
Dárek k osmnáctinám

Mladí lidé mohou cestovat po Evropě zdarma! Má to ale háček

Tisíce mladých Evropanů by mohly v příštích letech cestovat po kontinentu zcela zdarma. Evropská unie spustila projekt, který má mladé lidi seznámit s jinými státy. K osmnáctinám dostanou od Bruselu měsíční jízdenku na cesty vlakem.

Vysvědčení
31.01.
pololetní známky

Školáci, pozor! Za vysvědčení můžete dostat dárky úplně zdarma

Půlroční snažení školáků ve středu ohodnotí učitelé pololetním vysvědčením. A ti, kteří byli nejšikovnější, se mohou těšit na zajímavé dárky a slevy. Kam se s vysvědčením dostanete zadarmo a kde vás odmění hezkými dárky? Vybrali jsme pro vás několik tipů!

Právník
26.07.
pomoc v nesnázích

Nemůžete si dovolit právníka? Stát vám jeho služby zaplatí ze svého

Bezplatná právní pomoc pro nejchudší lidi se rozšíří. Ti, kteří si kvůli finanční situaci nemohli právníka dovolit, si k němu nově za drobným poplatek budou moci přijít pro radu. Umožňuje to novela zákona, kterou minulý týden schválil Senát.

Školní jídelna
28.06.
jak na to

Tisíce dětí budou mít obědy zdarma! Získejte je i pro vaše dítě

Téměř deset tisíc dětí by mohlo v příštím roce obědvat ve školách zadarmo. Ke čtyřem krajům, které tuto možnost nabízely již v loňském roce, přibudou další čtyři. Číslo ale nemusí být konečné, do projektu za bezplatné obědy se může přihlásit i škola, kterou navštěvuje vaše dítě.

Porod v letadle
20.06.
nečekaný dárek

Miminko se narodilo během letu, dostalo doživotně letenky zdarma!

Velmi dramatický let prožili v neděli cestující na palubě letadla indických aerolinek Jet Airways ze Saúdské Arábie do Indie. Jedna z cestujících začala rodit 11 kilometrů nad zemí. Na svět s pomocí personálu a zdravotní sestry přivedla chlapečka, který dostal od aerolinek velmi pěkný dárek.

Spočítejte si znaménka, zvyšují riziko rakoviny
24.04.
Smrtelný melanom

Pozor na rakovinu kůže! Jaké jsou příznaky a kde vás vyšetří zdarma

Lidí s rakovinou kůže v Česku stále přibývá! Pokud i vy máte mateřské znaménko nebo pihu, která se vám nelíbí - ať už se zvětšuje, nebo třeba tmavne, nechte se vyšetřit. Zrovna dnes nabízí dermatologové prohlídku zdarma, na kterou by vás jinak musel poslat praktický lékař.

Autobusová zastávka
aktualizováno 20.04.
Super nápad

Město na Moravě z pokut od řidičů zaplatí MHD zdarma pro všechny

Řidiči, kteří jezdí po Valašském Meziříčí rychle, zaplatí lidem městskou hromadnou dopravu, a ta bude zdarma. Takový je plán tamní radnice. Peníze, které jí budou chybět, chce vybrat na pokutách. Slibuje si od toho zlepšení smogové i dopravní situace ve městě.