Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andrej Babiš - 1
aktualizováno 10.01.
Zasedání vlády

Část politiků chce skrýt majetek, vláda to odmítla. Další změny

Ve středu ráno se opět sešla menšinová vláda Andreje Babiše. Ministři schválili řadu důležitých změn - ty se týkají mimo jiné voleb do Senátu, EET nebo majetkových přiznání politiků.

Andrej Babiš v Bruselu
aktualizováno 04.01.
návrhy zákonů

Vláda schválila finance na úložiště jaderného odpadu a další zákony

Vláda má za sebou první zasedání v novém roce, na kterém schválila několik zákonů. Mezi nimy je například úroveň ochrany spotřebitelů nebo dvě miliardy na úložiště jaderného odpadu. U něj musí ještě vytipovat lokalitu z několika variant.

Vršovice - Gruzínská ulice - 12
aktualizováno 18.12.
nejdražší bydlení

Úředníci nestíhají schvalovat stavbu bytů, cena díky tomu roste

V Praze jsou v porovnání s platy nejdražší byty v Evropě. Podle Hospodářské komory ČR za to může jejich nedostatek. Ten je způsoben tím, že úředníci pomalu pracují a stavba nových domácností trvá příliš dlouho. Povolovací procesy úředníci vyřizují minimálně 7 let. Magistrát se hájí tím, že jejich předchůdci byty nestavěli vůbec a lidé teď nemají kde bydlet.

Obchodní sdělení

Objevte nepoznané končiny Řecka

Řecké ostrovy zná každý. My Vás ale nyní vezmeme na řeckou pevninu, na místo méně známé, ale o to krásnější…

Poslanecká sněmovna
09.12.
Co nás čeká

Peníze učitelům, konec svátků bez nákupů. Co se ještě změní?

I když Andrej Babiš zatím jen těžko hledá podporu pro svoji vládu, neznamená to, že by jeho hnutí stálo úplně stranou od zbytku parlamentních stran. Naopak existuje spousta témat, na nichž se politici shodnou napříč politickým spektrem.

Bohuslav Sobotka na tiskovém brífinku
aktualizováno 11.09.
Schvalování rozpočtu

Vláda se handrkovala o rozpočet, ministři chtějí o 33 miliard víc

Zvýšením platů učitelům a dalším zaměstnancům ve veřejné sféře vláda dnes zahájila velké jednání o státním rozpočtu pro příští rok. Ten počítá se schodkem 50 miliard korun, což opozice kritizuje. Jednání dnes ministři přerušili - prý je nutné doladit požadavky.

Novinky v senátu
aktualizováno 16.08.
Novinky

Senát schválil důležité zákony, které se dotknou všech! PŘEHLED

Senátoři ve středu schválili několik důležitých zákonů - mimo jiné i placené ošetřovatelské volno nebo nižší limity pro děti a seniory při doplácení za léky. Změny ještě musí podpisem posvětit prezident.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 19.06.
Hromada práce

Poslance čeká smršť zákonů, do voleb jich mají stihnout 250!

České poslance čeká do konce volebního období schvalovací smršť. Na stolech by jim totiž na zatím naplánovaná jednání mělo přistát více než 250 nových zákonů. Zhruba stejný počet se přitom poslancům podařilo schválit za tři a půl roku od začátku fungování této vlády.

Volající
aktualizováno 24.05.
Jednání Sněmovny

Poslanci schválili zákon, který má zlevnit internet v mobilu

Zákon o advokacii, politických stranách nebo také zákon o elektronických komunikacích. To vše dnes mají na programu poslanci. Poslední jmenovaný už dokonce stihli schválit.

Šťastný zaměstnanec
22.05.
návrh ministerstva práce

Revoluce v dovolené: Všichni by mohli mít 5 týdnů, má to ale háček

Pět týdnů dovolené, měsíční výpovědní lhůta či výpověď bez udání důvodu - i takové změny by mohl obsahovat připravovaný zákoník práce. Na jeho konečné podobě se ale poslanci zatím nedokážou shodnout, ve Sněmovně už leží více než šest desítek pozměňovacích návrhů.

Mýtné
aktualizováno 11.04.
další kilometry

Zavedení mýtného čelí ostré kritice, hrozí zdražení potravin

Zavedení mýtného na dalších 900 kilometrech silnic 1. třídy stále čelí velké kritice a to i z řad mnoha poslanců. Podle nich vláda nebere ohled na běžné občany, kterým se zavedení mýtného může promítnout například do cen potravin. Rozhodnutí už ale pravděpodobně nic nezvrátí.