Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kolik berou poslanci
aktualizováno 22.10.
Ekonomům se nelíbí

Sněmovna bude rozhodovat o rozpočtu se schodkem 40 miliard

Už tento týden začne bitva ve Sněmovně o nejdůležitější zákon roku. Na poslaneckých lavicích totiž přistane návrh rozpočtu na příští rok, který počítá se schodkem 40 miliard korun. To ostře kritizuje opozice a ekonomové. Podle nich je to nezodpovědné. Naopak na stranu vlády se přiklánějí odbory.

Vojáci zabití v Afghánistánu
31.08.
Dopadli ho

Muž vylepil letáky oslavující smrt českých vojáků. Hrozí mu vězení

Policie dopadla muže, který po Praze vylepoval letáky schvalující smrt tří českých vojáků v Afghánistánu. Pachatele už obvinila z podpory a propagace terorismu, hrozí mu až deset let vězení.

Vedení poslanecké sněmovny
13.07.
kam jedou?

Poslanci odjeli na prázdniny! Schvalovat zákony budou až v září

Po téměř devítiměsíčním vyjednávání o nové vládě začaly poslancům prázdniny. A zřejmě se jich nemohli dočkat, protože už začátkem týdne si odhlasovali, že volno budou mít už o něco dříve. Některé jednací body, které měli původně na programu dnes, tak byly odloženy až na září.

Obchodní sdělení

Játra ovlivňují stav našeho těla víc než si připouštíme

Více v této reportáži

Andrej Babiš - 1
aktualizováno 10.01.
Zasedání vlády

Část politiků chce skrýt majetek, vláda to odmítla. Další změny

Ve středu ráno se opět sešla menšinová vláda Andreje Babiše. Ministři schválili řadu důležitých změn - ty se týkají mimo jiné voleb do Senátu, EET nebo majetkových přiznání politiků.

Andrej Babiš v Bruselu
aktualizováno 04.01.
návrhy zákonů

Vláda schválila finance na úložiště jaderného odpadu a další zákony

Vláda má za sebou první zasedání v novém roce, na kterém schválila několik zákonů. Mezi nimy je například úroveň ochrany spotřebitelů nebo dvě miliardy na úložiště jaderného odpadu. U něj musí ještě vytipovat lokalitu z několika variant.

Vršovice - Gruzínská ulice - 12
aktualizováno 18.12.
nejdražší bydlení

Úředníci nestíhají schvalovat stavbu bytů, cena díky tomu roste

V Praze jsou v porovnání s platy nejdražší byty v Evropě. Podle Hospodářské komory ČR za to může jejich nedostatek. Ten je způsoben tím, že úředníci pomalu pracují a stavba nových domácností trvá příliš dlouho. Povolovací procesy úředníci vyřizují minimálně 7 let. Magistrát se hájí tím, že jejich předchůdci byty nestavěli vůbec a lidé teď nemají kde bydlet.

Poslanecká sněmovna
09.12.
Co nás čeká

Peníze učitelům, konec svátků bez nákupů. Co se ještě změní?

I když Andrej Babiš zatím jen těžko hledá podporu pro svoji vládu, neznamená to, že by jeho hnutí stálo úplně stranou od zbytku parlamentních stran. Naopak existuje spousta témat, na nichž se politici shodnou napříč politickým spektrem.

Bohuslav Sobotka na tiskovém brífinku
aktualizováno 11.09.
Schvalování rozpočtu

Vláda se handrkovala o rozpočet, ministři chtějí o 33 miliard víc

Zvýšením platů učitelům a dalším zaměstnancům ve veřejné sféře vláda dnes zahájila velké jednání o státním rozpočtu pro příští rok. Ten počítá se schodkem 50 miliard korun, což opozice kritizuje. Jednání dnes ministři přerušili - prý je nutné doladit požadavky.

Novinky v senátu
aktualizováno 16.08.
Novinky

Senát schválil důležité zákony, které se dotknou všech! PŘEHLED

Senátoři ve středu schválili několik důležitých zákonů - mimo jiné i placené ošetřovatelské volno nebo nižší limity pro děti a seniory při doplácení za léky. Změny ještě musí podpisem posvětit prezident.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 19.06.
Hromada práce

Poslance čeká smršť zákonů, do voleb jich mají stihnout 250!

České poslance čeká do konce volebního období schvalovací smršť. Na stolech by jim totiž na zatím naplánovaná jednání mělo přistát více než 250 nových zákonů. Zhruba stejný počet se přitom poslancům podařilo schválit za tři a půl roku od začátku fungování této vlády.