Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bohuslav Sobotka na tiskovém brífinku
aktualizováno 11.09.
Schvalování rozpočtu

Vláda se handrkovala o rozpočet, ministři chtějí o 33 miliard víc

Zvýšením platů učitelům a dalším zaměstnancům ve veřejné sféře vláda dnes zahájila velké jednání o státním rozpočtu pro příští rok. Ten počítá se schodkem 50 miliard korun, což opozice kritizuje. Jednání dnes ministři přerušili - prý je nutné doladit požadavky.

Novinky v senátu
aktualizováno 16.08.
Novinky

Senát schválil důležité zákony, které se dotknou všech! PŘEHLED

Senátoři ve středu schválili několik důležitých zákonů - mimo jiné i placené ošetřovatelské volno nebo nižší limity pro děti a seniory při doplácení za léky. Změny ještě musí podpisem posvětit prezident.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 19.06.
Hromada práce

Poslance čeká smršť zákonů, do voleb jich mají stihnout 250!

České poslance čeká do konce volebního období schvalovací smršť. Na stolech by jim totiž na zatím naplánovaná jednání mělo přistát více než 250 nových zákonů. Zhruba stejný počet se přitom poslancům podařilo schválit za tři a půl roku od začátku fungování této vlády.

Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Prozradíme Vám, jak to poznáte.

Volající
aktualizováno 24.05.
Jednání Sněmovny

Poslanci schválili zákon, který má zlevnit internet v mobilu

Zákon o advokacii, politických stranách nebo také zákon o elektronických komunikacích. To vše dnes mají na programu poslanci. Poslední jmenovaný už dokonce stihli schválit.

Šťastný zaměstnanec
22.05.
návrh ministerstva práce

Revoluce v dovolené: Všichni by mohli mít 5 týdnů, má to ale háček

Pět týdnů dovolené, měsíční výpovědní lhůta či výpověď bez udání důvodu - i takové změny by mohl obsahovat připravovaný zákoník práce. Na jeho konečné podobě se ale poslanci zatím nedokážou shodnout, ve Sněmovně už leží více než šest desítek pozměňovacích návrhů.

Mýtné
aktualizováno 11.04.
další kilometry

Zavedení mýtného čelí ostré kritice, hrozí zdražení potravin

Zavedení mýtného na dalších 900 kilometrech silnic 1. třídy stále čelí velké kritice a to i z řad mnoha poslanců. Podle nich vláda nebere ohled na běžné občany, kterým se zavedení mýtného může promítnout například do cen potravin. Rozhodnutí už ale pravděpodobně nic nezvrátí.

Léky
aktualizováno 07.04.
složitý postup

Češi na nové léky čekají až o 2 roky déle! Schvalování u nás trvá

Pacienti v zahraničí užívají nejnovější léky, zatímco Češi na ně musejí čekat. Moderní přípravky se k nám dostávají s téměř dvouletým zpožděním, než do zbytku Evropy. Problém je v jejich schvalování.

Andrej Babiš
aktualizováno 26.10.
Rozpočet 2017

Poslanci schválili základní kostru rozpočtu na příští rok

Sněmovna dnes v prvním čtení schválila základní parametry státního rozpočtu na příští rok. Jde o jeho příjmy, výdaje, schodek a způsob jeho vypořádání.

Sněmovna - kotle, kouření
14.07.
počká to do září

Poslancům začaly prázdniny. Tyto důležité zákony musí počkat

Dnešním dnem poslancům začíná téměř dvouměsíční volno. Spousta důležitých zákonů si tak na své schválení bude muset ještě několik týdnů počkat, ačkoli je měli zákonodárci původně projednat ještě před prázdninami.

Kouření
aktualizováno 30.05.
jde do sněmovny

Vláda znovu schválila protikuřácký zákon, platit má od roku 2017

Měla to být jen formalita, tzv. protikuřácký zákon ale minulý týden poslanci překvapivě neschválili, což vedlo k jedné z největších koaličních krizí této vlády. Dnes ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček předložil upravený návrh vládě, která ho schválila. Zákon tak znovu poputuje do Sněmovny.