Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pracný sestřih

Obama skončil jako prezident a začal zpívat! Poslechněte si ho!

Barack Obama vedl Spojené státy americké osm let. A za tu dobu pronesl dlouhou řadu projevů po celém světě. Ed Sheeran je pro změnu zpěvák a písničkář, který okouzlil posluchače po celém světě.

Donald Trump
Aktualizováno 20.3. 2017 20:12
jak to bylo?

FBI řekla pravdu o odposleších Donalda Trumpa před volbami

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) ani ministerstvo spravedlnosti nemají žádné důkazy, že by tehdejší prezident Barack Obama během loňské předvolební kampaně nařídil odposlechy Donalda Trumpa. Během slyšení v Kongresu to dnes řekl šéf FBI James Comey.

změna k lepšímu?

V USA možná skončí povinné pojištění. Zavedl ho Obama

Republikánští členové americké Sněmovny reprezentantů v pondělí představili návrh zákona, který by měl zrušit stěžejní část zdravotnické reformy bývalého demokratického prezidenta Baracka Obamy a nahradit ji novým systémem. Dnes o tom informovaly světové agentury. Odpadnout by měla především všeobecná povinnost mít zdravotní pojištění.

Prásk.tv píše:

Brad Pitt a Barack Obama - 1
čtěte o tématu Barack Obama na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlicí gramotnost: Chystáte se kupovat nemovitost? Finance plánujte s předstihem

Bydlet ve svém a dostatečně zabezpečit do budoucna sebe a své děti je takovým životním evergreenem.

Barack Obama a Donald Trump
Aktualizováno 4.3. 2017 22:21
bez důkazů

Amerikou hýbe skandál! Trump obvinil Obamu z odposlechů

Americký prezident Donald Trump dnes obvinil svého předchůdce v nejvyšším úřadu Baracka Obamu, že během loňské volební kampaně nařídil odposlechy v Trumpově kanceláři. Trump to napsal na svém twitterovém účtu, aniž uvedl, že má pro svá tvrzení důkazy. Obamův mluvčí Kevin Lewis ale obvinění odmítl. Bílý dům na dotaz agentury Reuters, zda by mohl upřesnit Trumpovo obvinění, okamžitě nereagoval.

Obama na dovolené
Aktualizováno 7.2. 2017 18:38
VIDEO Kitesurfing

Tohle by jako prezident nemohl: Obama řádil na prkně ve vlnách!

Jen co Barack Obama odevzdal klíče od Bílého domu, vyrazil s manželkou Michelle na dovolenou. Navštívili i ostrov miliardáře Richarda Bransona v Karibiku. A Obama si zasloužené volno užívá.

trumpovy dekrety

Obamu těší reakce Američanů na Trumpa. Odmítl diskriminaci

Bývalý americký prezident Barack Obama vyjádřil zásadní nesouhlas s diskriminací lidí podle jejich náboženského přesvědčení. Oznámil to dnes jeho mluvčí. Exprezident je podle něj potěšen politickou aktivitou občanů po celé zemi.

Donald Trump se stal americkým prezidentem
Aktualizováno 20.1. 2017 22:45
inaugurace prezidenta

USA mají 45. prezidenta. Trump slíbil Ameriku lidem

Donald Trump v pátek před washingtonským Kapitolem zahájil svou s napětím i obavami očekávanou prezidentskou éru složením slavnostního slibu do rukou předsedy Nejvyššího soudu USA Johna Robertse. Před Trumpem složil přísahu bývalý guvernér Indiany Mike Pence, jehož Trump pověřil úřadem viceprezidenta.

Amnestie

Obama udělil milosti, osvobodí i vojáka, který donášel WikiLeaks

Odcházející americký prezident Barack Obama zmírnil trest Chelsea Manningové, bývalé analytičce vojenské zpravodajské služby, která byla odsouzena na 35 let za vyzrazení utajovaných amerických dokumentů severu WikiLeaks. Celkem zkrátil tresty 209 vězňům včetně Manningové a omilostnil dalších 64. Mezi omilostněnými je i bývalý vysoký generál James Cartwright. Oznámil to dnes Bílý dům.

dojemný okamžik

Obama rozplakal viceprezidenta: Měl pro něj velké překvapení!

Americký prezident Barack Obama se postaral o pořádné překvapení a také dojetí svého nejbližšího spolupracovníka - viceprezidenta Joe Bidena. Vyznamenal ho nejvyšším americkým civilním vyznamenáním a Biden měl slzy v očích.

Americký prezident

Obamův poslední projev rozplakal Američany: "Jsme lepší než dřív!"

Spojené státy jsou nyní lepší a silnější než dřív. V posledním proslovu ve funkci amerického prezidenta to v Chicagu řekl dosluhující prezident Barack Obama. Připomněl také úspěchy, které podle něj jeho vláda dosáhla. Američany vyzval, aby se aktivně zapojili do veřejného života a věřili v možnost změny.