Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hillary Clintonová a Donald Trump
aktualizováno 13.07.
Tajné služby

USA obvinily Rusko hackerského útoku! Mohl ovlivnit volby

Spojené státy dnes obvinily 12 příslušníků ruských tajných služeb z hackerského útoku na počítače Demokratické strany před prezidentskými volbami v USA v roce 2016. Obvinění oznámil podle agentury AP první náměstek amerického ministra spravedlnosti Rod Rosenstein na základě výsledků vyšetřování týmu zvláštního vyšetřovatele FBI Roberta Muellera, který se okolnostmi údajného ruského vměšováni do voleb dlouhodobě zabývá.

Andrés Manuel López Obrador
aktualizováno 02.07.
Největší mexické volby

Mexiko rozhodlo: Obrador potvrdil roli favorita, bude prezidentem

Včera se v Mexiku konaly historicky největší volby - tamní lid volil starosty, obě komory parlamentu i prezidenta. V posledním zmíněném klání potvrdil roli favorita Andrés Manuel López Obrador, bývalý starosta hlavní mexické metropole.

Erdogan
aktualizováno 25.06.
Parlamentní i prezidentské volby

Erdogan vyhrál v prvním kole, oznámila turecká volební komise

Turecká státní volební komise oznámila, že úřadující prezident Recep Tayyip Erdogan zůstane v úřadu i následujících pět let. Erdogan volby vyhrál už v prvním kole, získal asi 53 procent hlasů.

Prásk.tv píše:

Opilec u voleb
čtěte o tématu prezidentské volby na Prásk.tv
Volby v Turecku 2018
aktualizováno 25.06.
Volby v Turecku

Erdogan si udrží prezidentský post, oznámila turecká volební komise

Poté, co bylo sečteno více než 97 procent hlasů prvního kola voleb je jasné, že stávající turecký prezident Recep Tayyip Erdogan svůj mandát obhájil. V pondělí ráno to oznámila turecká volební komise s tím, že zbývající počet hlasů už nemůže volby nijak ovlivnit.

Nicolas Maduro
aktualizováno 21.05.
očekávaný výsledek

Prezidentské volby ve Venezuele vyhrál Maduro, opozice protestuje

Prezidentské volby ve Venezuele vyhrála stávající hlava státu Nicolás Maduro. Socialistický politik získal podle předběžných výsledků 68 procent hlasů a zajistil si tak už svůj druhý šestiletý mandát. Opozice výsledek neuznává, volby jsou podle ní nelegitimní.

Putin a Trump na jednání G20
19.03.
USA a Rusko

Trump s vítězstvím Putina počítal, gratulaci v plánu nemá

Bílý dům znovuzvolení Vladimira Putina ruským prezidentem nepřekvapilo a Spojené státy se budou snažit s Ruskem dále spolupracovat.

Vladimir Putin v Kremlu
aktualizováno 19.03.
ruské volby

Drtivé vítězství! Putin zůstane prezidentem, získal 77 % hlasů

Ruský vůdce Vladimir Putin s přehledem obhájil mandát. Po sečtení 99 procent volebních lístků získal 76,65 procent odevzdaných hlasů. Volilo jej přes 55 milionů Rusů. S odvoláním na ústřední volební komisi o tom informovala agentura TASS.

Si Ťin-pching po příletu do Prahy
aktualizováno 17.03.
Posiluje moc

Čínským prezidentem zůstane Si Ťin-pching. Může jím být do smrti

Čínští poslanci jednomyslně zvolili Si Ťin-pchinga na dalších pět let prezidentem. Už před týdnem schválili změnu ústavy, z níž se vyškrtne omezení funkce na deset let. Si Ťin-pchingovi tak nic nebrání vládnout do konce života.

Miloš Zeman
21.02.
Konečné potvrzení

Zvolení Zemana je definitivní, soud všechny stížnosti smetl

Výsledek druhé přímé volby prezidenta je definitivní, Nejvyšší správní soud (NSS) dnes zamítl poslední čtyři stížnosti. Žádnému ze 70 podnětů nevyhověl.

Konflikt u Zemana
aktualizováno 07.02.
Náhlý odchod

"Boxer" Slezák ze štábu Zemana zemřel! Selhalo mu srdce?

Novinář a podnikatel Karel Slezák, který se "proslavil" před necelými dvěma týdny, když na oslavě vítězství Miloše Zemana pěstmi napadl jiného novináře, je po smrti. Třiasedmdesátiletého muže podle všeho zradilo srdce.