Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Karel Gott - 1
aktualizováno včera 13:47
zdravotní komplikace

Karel Gott ruší koncert, nemůže vystupovat! 'Mrzí mě to,' vzkazuje

Několikanásobný český slavík Karel Gott musel zrušit své sobotní vystoupení v Brně. Zpěváka prý postihly další zdravotní problémy. Tentokrát souvisely se zánětem dýchacích cest. Neléčení by mohlo mít i trvalé následky.

Kolony
17.08.
dopravní omezení

Na cestu k moři je ideální doba! Zdrží vás jen tato dvě místa

Pokud jste čekali na chvíli, kdy cesta k moři nebude peklem, ale na vysněnou dovolenou se dostanete bez větších komplikací, nadcházející víkend bude ideální. Experti očekávají mírnější zdržení pouze v Rakousku.

Policejní kontrola - ilustrační foto
10.08.
víkendové komplikace

Na hranicích zavádí přísnější kontroly! Kde vás zdrží nejdéle?

Ani o nadcházejícím víkendu to nebude na silnicích žádný med. Dopravu zkomplikují především turisté, kteří se budou od moře vracet domů. V Rakousku se navíc musíte připravit na uzavírky a přísnější hraniční kontroly.

Prásk.tv píše:

Ivana Gottová, Karel Gott a Blanka Krejčí - 1
čtěte o tématu komplikace na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Kam v srpnu na dovolenou? Žhavým tipem je Bulharsko

Víte, která země je zaslíbená slunci, teplému moři, skvělému jídlu a je dlouhými lety prověřenou destinací českých turistů?

Kolony
aktualizováno 26.07.
komplikace na dovolené

V Evropě hrozí dopravní kolaps! Víme, kde bude situace nejhorší

Čeká nás jeden z nejkritičtějších víkendů celých prázdnin. Podle odborníků z Ústředního automotoklubu (ÚAMK) v Evropě hrozí dopravní kolaps. Nejhorší situace bude v pátek a v sobotu.

Havarijní stav mostu u Černé Hory na Blanensku
aktualizováno 21.07.
dopravní komplikace

Na trase Brno - Svitavy se hroutí starý most. Silničáři úsek zavřou!

Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) dnes zřejmě v 17:00 uzavře silnici I/43 u Černé Hory na Blanensku. Důvodem je havarijní stav mostu, který by se teoreticky mohl i zřítit. Novinářům to řekl ředitel brněnského závodu ŘSD David Fiala.

Kolona na dálnici D1 - ilustrační foto
aktualizováno 20.07.
Výstavba D3

Hlavní tah z Budějovic na Prahu je uzavřený! Tvoří se dlouhé kolony

Hlavní silniční tah z Českých Budějovic přes Tábor na Prahu je uzavřený. Důvodem je výstavba dalších úseků dálnice D3 a překládka drátů vysokého napětí. Řidiči musejí po objízdné trase, uzavírka skončí až v 18 hodin. Další má ale následovat.

Kolona ilustrační
20.07.
víkendový provoz

Čeká nás dopravní kolaps! Kudy jet, abyste se vyhnuli kolonám?

O tomto víkendu se v Evropě chystá malé stěhování národů. Na mnoha místech začínají letní prázdniny a lidé mířící na jih mohou pořádně zkomplikovat cestu na dovolenou. Dají se očekávat hodinové kolony, varují odborníci z Ústředního automotoklubu (ÚAMK).

Kolona
aktualizováno 13.07.
dopravní komplikace

Na cestě k moři čekejte peklo: Uzavřené tunely, hodinové kolony

Pokud se chystáte vyrazit na dovolenou k moři o tomto víkendu, připravte se na dopravní komplikace. V Severním Porýní-Vestfálsku a na jihu Nizozemska začínají letní prázdniny, dopravní komplikace se dají očekávat v Rakousku a ve Slovinsku. Upozorňuje na ně Ústřední automotoklub (ÚAMK).

Oblasti sucha
aktualizováno 01.07.
boj o vodu

Dochází voda! Sucho je neúnosné, stát chce stavět rybníky i nádrže

Polovinu republiky trápí sucho a situace se hned tak nezlepší. Na boj proti suchu má Česko do příštích let více než 20 miliard korun. V plánu jsou nové rybníky, vodní nádrže i obnova mokřadů. Kritici ale říkají, že jen doháníme, co jsme zameškali - varování před suchem platí už 50 let.

Následky deště
aktualizováno 29.06.
výstraha vydatné srážky

Povodně hrozí dál ve třech krajích, už ale téměř neprší. GALERIE

Čechy zasáhl vydatný déšť. Na některých místech kvůli extrémnímu počasí nejezdily vlaky. Na podmáčeném terénu se mohou vyvracet stromy, meteorologové upozorňují také na hrozbu povodní. V pražských Černošicích museli evakuovat školu. Na Moravu by déšť mohl dorazit během odpoledne, bude ale spíš ojedinělý.