Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Poslanci
včera 05:50
galerie nástup do funkce

Benda, Filip, Sobotka. Takhle vypadali v parlamentu před 20 lety

Po podzimních volbách se složení Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR výrazně proměnilo, místa ve Sněmovně zaplnily úplně nové tváře. Najde se i několik poslaneckých mazáků, kteří jsou v politice již opravdu dlouhou dobu. Málokdo si ještě pamatuje, jak tito politici vypadali ve svých začátcích.

Angela Merkelová - 7
aktualizováno včera 00:38
patová situace

Jednání o německé vládě nevyšlo! Zemi možná čekají další volby

Německo se dva měsíce po parlamentních volbách dostalo do patové situace. Ani po čtyřech týdnech vyjednávání se politikům v čele s kancléřkou Angelou Merkelovou nepodařilo dohodnout na koalici. Krach jednání označují německá média za politické zemětřesení, které nemá v novodobých dějinách země obdoby. Nejistá situace může vyústit i ve vypsání předčasných voleb.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno včera 00:50
Ustavující schůze

Noví poslanci se poprvé sešli. Složili slib, hádali se o výborech

Poslanecká sněmovna obnovila zhruba po měsíci činnost na pondělní ustavující schůzi, kterou zahájila státní hymna. Nově zvolení poslanci nejprve složili slib. Poté se přeli o to, kolik členu bude mít mandátový a imunitní výbor. Po dvou hodinách jednání prvního dne skončilo.

Prásk.tv píše:

České celebrity a volby
čtěte o tématu volby na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NADBYTEK VODY V TĚLE MŮŽE ŠKODIT.

JAK SE JÍ ZBAVIT?

Angela Merkelová
aktualizováno 20.11.
předčasné volby?

Merkelové se nepodařilo sestavit vládu, hrozí předčasné volby!

Rozhovory o nové německé vládě v noci na dnešek ztroskotaly. Více než čtyřtýdenní vyjednávání s konzervativní unií CDU/CSU a Zelenými se kvůli přetrvávajícím neshodám rozhodli ukončit svobodní demokraté (FDP). Zástupci CDU a Zelených postup FDP kritizují. Německo nyní zřejmě čekají předčasné volby. Podle některých pozorovatelů by v nich už znovu na kancléřku nemusela kandidovat Angela Merkelová (CDU).

Sjezd ČSSD - 1
aktualizováno 19.11.
Mimořádný sjezd

ČSSD si nové vedení zvolí v únoru, "lidové" hlasování neprošlo

Mimořádný sjezd sociální demokracie, který je reakcí na slabý výsledek strany v letošních sněmovních volbách, se uskuteční 18. února v Hradci Králové.

Petr Bendl
aktualizováno 19.11.
Preferenční hlasy

ODS musí vyměnit poslance! Bendl vypadl, nahradí ho Kupka

Poslanecký mandát za ODS ve Středočeském kraji získal starosta obce Líbeznice Martin Kupka. Zjistil to Nejvyšší správní soud při přepočítávání preferenčních hlasů v polovině kraje, tedy ve více než 900 okrscích.

Petra Buzková
aktualizováno 19.11.
čssd řeší krizi

Sociální demokracie hledá cestu z krize! Mluví se o Petře Buzkové

V Hradci Králové se sešlo vedení České strany sociálně demokratické. Strana řeší obrovský propadák ve volbách a musí vymyslet, jak se z krize dostane.

Lubomír Zaorálek, Bohuslav Sobotka, Milan Chovanec
18.11.
Klíčové rozhodnutí

ČSSD bude po volebním debaklu řešit svoji budoucnost!

Sociální demokraté budou už v neděli řešit svou budoucnost. Chtějí rozhodnout o tom, jestli budou nové vedení strany volit přímou volbou anebo prostřednictvím delegátů. Podle politologů je ČSSD na dně a po prohraných volbách navíc rozdělená jako nikdy dřív.

Bohuslav Sobotka, Lubomír Zaorálek, Milan Chovanec
aktualizováno 16.11.
Volební fiasko

ČSSD marně hledá nového lídra, o funkci není zájem

Krátce po říjnovém volebním neúspěchu se vedení sociální demokracie rozhodlo dát své funkce k dispozici. ČSSD tak musí před volebním sjezdem najít nového lídra. To se jí ale zatím nedaří.

Katalánský separatistický lídr Jordi Sánchez
16.11.
Volby se blíží

Do voleb jdu, vzkázal z vězení katalánský lídr Sánchez!

Katalánský separatistický lídr Jordi Sánchez, který je za svolání zářijové demonstrace nyní přesně měsíc ve vazbě, bude dvojkou na kandidátce strany Společně pro Katalánsko.