Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Volební preference
aktualizováno 19.06.
volební preference

Hnutí ANO i v červnu drží první místo, polepšili si Piráti a SPD

V porovnání s dubnem hnutí ANO ve vedoucí pozici mírně ztrácí, i nadále ale zůstává jasným lídrem volebních preferencí. Naopak Piráti a SPD nadále posilují. Právě druzí Piráti jsou alternativou nespokojených voličů ANO, i tak ale mají stále o téměř polovinu voličů.

Tisková konference ANO - 3
aktualizováno 04.06.
Volební průzkum

ANO dál drtí konkurenci! Podpora ČSSD s různými průzkumy kolísá

Pokud by se konaly volby do Sněmovny v květnu, zvítězilo by hnutí ANO. Přízeň mu v průzkumu SANEP vyjádřilo 28,9 % respondentů. Na druhé místo se dostali Piráti, kteří mají téměř shodnou podporu jako třetí ODS. Na ANO ale ztrácí 15 %. Také podle průzkumu CVVM by vyhrálo Babišovo hnutí, druhá by ale skončila ČSSD.

Slovinsko
aktualizováno 04.06.
volby do parlamentu

Protiimigrační SDS vyhrála slovinské volby, možná nevytvoří vládu

Opoziční Slovinská demokratická strana (SDS) někdejšího premiéra Janeze Janši zvítězila v dnešních předčasných parlamentních volbách. Po sečtení více než 90 procent hlasů získala středopravá strana sázející v kampani na protiimigrační téma 25 procent.

Prásk.tv píše:

Vladimír Putin
čtěte o tématu volby na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Zkuste štěstí a bavte se u nových Sazka Her

Spoustu zábavy, pestrý výběr her a velká šance na lákavé výhry, to vše nabízí Sazka Hry. Novinka je nyní dostupná online na herním portále Sazka.cz. Vyzkoušet můžete více než 25 rychlých her včetně oblíbených Starburst nebo Gonzo´s Quest.

Tomáš Goláň
aktualizováno 26.05.
Doplňovací volby

Čubu nahradí v Senátu Goláň. K volbám přišla jen desetina voličů

Doplňovací volby do Senátu v obvodu Zlín vyhrál daňový poradce Tomáš Goláň (SENÁTOR 21). Získal 53,78 procenta hlasů, jeho soupeřce, krajské radní Michaele Blahové (KDU-ČSL), dali voliči 46,21 procenta hlasů. Volební účast v druhém kole dosáhla jen hodnoty 10,4 procenta, vyplývá z údajů Českého statistického úřadu. Goláň nahradí v horní komoře Františka Čubu (SPO), který v únoru rezignoval. Senátorem ale bude pouze do konce Čubova šestiletého mandátu, tedy do podzimu 2020.

Volby
aktualizováno 23.05.
Podzimní hlasování

Prezident vyhlásil termín voleb do Senátu i zastupitelstev!

Supervolební rok 2018 dostal jasné obrysy. Prezident Miloš Zeman totiž dnes vyhlásil termíny voleb - a to jak těch komunálních, tak těch doplňovacích do třetiny Senátu.

Nicolas Maduro
aktualizováno 21.05.
očekávaný výsledek

Prezidentské volby ve Venezuele vyhrál Maduro, opozice protestuje

Prezidentské volby ve Venezuele vyhrála stávající hlava státu Nicolás Maduro. Socialistický politik získal podle předběžných výsledků 68 procent hlasů a zajistil si tak už svůj druhý šestiletý mandát. Opozice výsledek neuznává, volby jsou podle ní nelegitimní.

Volební kampaň ve Venezuele
20.05.
hospodářská krize

Ve Venezuele začaly prezidentské volby, favoritem je opět Maduro

Za dohledu 300.000 vojáků a policistů začaly dnes ve Venezuele prezidentské volby. Navzdory tlaku domácí opozice, jejíž hlavní proud hlasování bojkotuje, a nelibosti zahraničí v nich o znovuzvolení na dalších šest let usiluje dosavadní socialistický prezident Nicolás Maduro. Za podmínek, které pozorovatelé označují jako nedemokratické, je autoritářská hlava státu považována za favorita.

Volby do Senátu na Zlínsku
aktualizováno 19.05.
chybějící senátor

Volby do Senátu na Zlínsku provázela i druhý den slabá účast

Doplňovací senátní volby v obvodu Zlín provázela i druhý den hlasování nízká účast voličů, která se ve větších městech pohybovala kolem 20 procent, zjistila ČTK. Volební místnosti se uzavřely ve 14:00 a poté začalo sčítání hlasů. Výsledky by měly být známy odpoledne. Lidé v doplňovacích senátních volbách v obvodu Zlín vybírali z devíti kandidátů. Z nich vzejde nástupce Františka Čuby (SPO), který koncem února rezignoval na funkci senátora.

František Čuba
18.05.
Doplňovací volby

Zlínsko volí senátora za Františka Čubu. Účast je zatím bídná

Obyvatelé Zlínska si vybírají z devíti kandidátů senátora, který nahradí Františka Čubu. Ten na konci února rezignoval na svou funkci. Doplňovací volby pro páteční den skončily, budou pokračovat zase v sobotu od 8:00. Doprovází je nízká účast.

Premiér Katalánska Quim Torra
14.05.
katalánsko volí

Katalánci zvolili nového premiéra! Stal se jím 50letý právník Torra

Novým katalánským premiérem se dnes stal separatistický poslanec Quim Torra, kterého zvolil parlament tohoto autonomního španělského regionu.