Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pavel Bělobrádek
Aktualizováno 18.3. 2017 21:38
KDU / STAN

Dohodnuto: Lidovci jdou do voleb se Starosty. Musí mít 10 procent

Lidovci půjdou do podzimních sněmovních voleb v koalici s hnutím Starostové a nezávislí (STAN). Rozhodla o tom dnes celostátní konference KDU-ČSL v Jihlavě. V tajném hlasování se pro koalici vyslovilo 39 delegátů, 31 bylo proti.

prference voličů

Průzkum: TOP 09 a Piráti posilují! Dostali by se do Sněmovny

Překvapivá data z březnového výzkumu agentury STEM ukazují, že situace ne politické scéně je poměrně proměnlivá. TOP 09 by podle výzkumu měla postup do Sněmovny jasný a poprvé by se mezi poslance vyšvihla i Pirátská strana.

Geert Wilders, nizozemský politik
Aktualizováno 16.3. 2017 21:06
nečekané vítězství

Nizozemské volby vyhráli lidovci! Wilders uznal porážku

Středeční parlamentní volby v Nizozemsku jasně vyhrála Lidová strana pro svobodu a demokracii (VVD) premiéra Marka Rutteho, která ve 150členném parlamentu bude mít 33 křesel. Vyplývá to z takřka konečných výsledků po sečtení zhruba 95 procent volebních okrsků. Na druhém místě s 20 mandáty skončila nacionalistická Strana pro svobodu (PVV) Geerta Wilderse, která za VVD oproti očekáváním výrazně zaostala. Wilders již Rutteho vítězství uznal.

Prásk.tv píše:

Paola Saulino - 1
čtěte o tématu volby na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku je letos komplikovanější. Rezervujte si nízkou sazbu!

V závěru roku dosáhly dlouhodobě klesající úrokové sazby hypoték svého dna a letos začínají pomalu růst.

Politici
Aktualizováno 27.2. 2017 15:21
Volební model

I v únoru by volby vyhrálo ANO. Komunisté ztratili, posílili lidovci

Pokud by se volby konaly v únoru, zvítězilo by hnutí ANO s 31,5 procenty. Vyplývá to z volebního modelu CVVM. Druhá ČSSD by získala 20 procent, třetí by skončili komunisté s 10,5 procenty.

Sjezd ANO - Andrej Babiš - 2
Aktualizováno 26.2. 2017 13:48
sjezd ANO

Babiš se vidí jako premiér: Nesmíme skončit v opozici, řekl

Předseda ANO Andrej Babiš zatím neprozradil, jakého procentuálního výsledku by chtěl dosáhnout v říjnových sněmovních volbách. Naznačil jen, že by to mělo být více než 21 procent hlasů, kterých hnutí dosáhlo v loňských krajských volbách. Cílem je to, aby ANO neskončilo v opozici, řekl dnes novinářům během celostátního sněmu svého hnutí.

Sjezd ANO - Andrej Babiš - 9
Aktualizováno 27.2. 2017 06:10
PRAŽSKÝ SNĚM

ANO na sněmu změnilo stanovy a zvolilo nové předsednictvo strany

Celostátní sněm ANO na úvod druhého jednacího dne schválil změnu stanov hnutí, a posílil tak pravomoci předsedy. Stranaq si zvolila své místopředsedy. Prvním místpředsedou byl zvolen Jaroslav Faltýnek, kterého doplní Jaroslava Jermanová, Richard Brabec, Martin Stropnický a Petr Vokřál.

Neúspěšní kandidáti na prezidentských volbách - 2
Aktualizováno 26.2. 2017 07:44
anketa neúspěšní kandidáti

Zemanovi soupeři promluvili: Podrazy šéfů, vyřizování účtů!

Do prezidentských voleb zbývá méně než rok. Vyrazili jsme proto za kandidáty na prezidenta z voleb minulých, abychom se jich zeptali, jak zpětně svoji kandidaturu hodnotí a jak výsledky vůbec první české přímé volby prezidenta přijali.

osudy političek

Holky z kalendáře VV: Už spolu ani nepromluví, z politiky odešly

Pamatujete ještě na stranu Věci Veřejné? Vít Bárta a Radek John slibovali před šesti lety, že zatočí s politickými dinosaury. Heslo ale zabralo. A s ním nepochybně i billboard s kandidátkami v plavkách a později erotický kalendář se šesti členkami Věcí Veřejných. Jak skončily? Kde jsou dnes?

Volební preference

Průzkum: Volby by vyhrál Babiš, sociální demokraté ale dotahují

Zdá se, že Andreje Babiše dohnaly některé kauzy a kontroverzní výroky. Z čerstvých volebních preferencí totiž vyplývá, že obliba hnutí ANO se zastavila a sociální demokracie naopak po řadě "hubených" měsíců posílila.

nová zjištění

Trumpovi lidé jednali s ruskými agenty! Důkaz mají být nahrávky

Členové volebního týmu Donalda Trumpa byli během prezidentské kampaně v kontaktu s představiteli ruských tajných služeb a ruské vlády. Podle dnešní zprávy amerického listu The New York Times (NYT) to vyplývá z nahrávek telefonních hovorů, o kterých ho informovali čtyři současní i bývalí vysoce postavení představitelé Spojených států.