Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Politici
Aktualizováno Včera 15:21
Volební model

I v únoru by volby vyhrálo ANO. Komunisté ztratili, posílili lidovci

Pokud by se volby konaly v únoru, zvítězilo by hnutí ANO s 31,5 procenty. Vyplývá to z volebního modelu CVVM. Druhá ČSSD by získala 20 procent, třetí by skončili komunisté s 10,5 procenty.

Sjezd ANO - Andrej Babiš - 2
Aktualizováno Předevčírem 13:48
sjezd ANO

Babiš se vidí jako premiér: Nesmíme skončit v opozici, řekl

Předseda ANO Andrej Babiš zatím neprozradil, jakého procentuálního výsledku by chtěl dosáhnout v říjnových sněmovních volbách. Naznačil jen, že by to mělo být více než 21 procent hlasů, kterých hnutí dosáhlo v loňských krajských volbách. Cílem je to, aby ANO neskončilo v opozici, řekl dnes novinářům během celostátního sněmu svého hnutí.

Sjezd ANO - Andrej Babiš - 9
Aktualizováno Včera 06:10
PRAŽSKÝ SNĚM

ANO na sněmu změnilo stanovy a zvolilo nové předsednictvo strany

Celostátní sněm ANO na úvod druhého jednacího dne schválil změnu stanov hnutí, a posílil tak pravomoci předsedy. Stranaq si zvolila své místopředsedy. Prvním místpředsedou byl zvolen Jaroslav Faltýnek, kterého doplní Jaroslava Jermanová, Richard Brabec, Martin Stropnický a Petr Vokřál.

Prásk.tv píše:

Paola Saulino - 1
čtěte o tématu volby na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nákup auta na splátky je výhodný, ale pozor na pochybné půjčky

Možnosti koupit si ojeté auto pomocí úvěru využívá stále více lidí. Ceny úvěrů tlačí dolů i silná konkurence. Pozor ale na netransparentní služby.

Neúspěšní kandidáti na prezidentských volbách - 2
Aktualizováno Předevčírem 07:44
anketa neúspěšní kandidáti

Zemanovi soupeři promluvili: Podrazy šéfů, vyřizování účtů!

Do prezidentských voleb zbývá méně než rok. Vyrazili jsme proto za kandidáty na prezidenta z voleb minulých, abychom se jich zeptali, jak zpětně svoji kandidaturu hodnotí a jak výsledky vůbec první české přímé volby prezidenta přijali.

osudy političek

Holky z kalendáře VV: Už spolu ani nepromluví, z politiky odešly

Pamatujete ještě na stranu Věci Veřejné? Vít Bárta a Radek John slibovali před šesti lety, že zatočí s politickými dinosaury. Heslo ale zabralo. A s ním nepochybně i billboard s kandidátkami v plavkách a později erotický kalendář se šesti členkami Věcí Veřejných. Jak skončily? Kde jsou dnes?

Volební preference

Průzkum: Volby by vyhrál Babiš, sociální demokraté ale dotahují

Zdá se, že Andreje Babiše dohnaly některé kauzy a kontroverzní výroky. Z čerstvých volebních preferencí totiž vyplývá, že obliba hnutí ANO se zastavila a sociální demokracie naopak po řadě "hubených" měsíců posílila.

nová zjištění

Trumpovi lidé jednali s ruskými agenty! Důkaz mají být nahrávky

Členové volebního týmu Donalda Trumpa byli během prezidentské kampaně v kontaktu s představiteli ruských tajných služeb a ruské vlády. Podle dnešní zprávy amerického listu The New York Times (NYT) to vyplývá z nahrávek telefonních hovorů, o kterých ho informovali čtyři současní i bývalí vysoce postavení představitelé Spojených států.

Ručí vlastním majetkem

Okamurovi jde o všechno! Kvůli volbám si půjčil miliony

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura své straně před nadcházejícími sněmovními volbami věří. Na kampaň si hnutí půjčilo 18 milionů korun. Okamura a místopředseda hnutí Radim Fiala ručí za úvěr vlastním majetkem.

Frank-Walter Steinmeier
Aktualizováno 12.2. 2017 21:03
jasné vítězství

Novým německým prezidentem bude Steinmeier. Nahradí Gaucka

Příštím německým prezidentem bude Frank-Walter Steinmeier. Exministra zahraničí dnes jasnou většinou zvolilo Spolkové shromáždění.

Volby německého prezidenta
Aktualizováno 12.2. 2017 14:28
prezidentské volby

V Berlíně volí nového prezidenta, odstupujícímu tleskali ve stoje

Ve Spolkovém sněmu v Berlíně se v poledne sešlo na 1260 volitelů, kteří vyberou příštího německého prezidenta. Měl by se jím stát bývalý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier ze sociální demokracie. Současný prezident Joachim Gauck se rozhodl převážně reprezentativní funkci neobhajovat a v březnu ji po pěti letech předá svému nástupci.