Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Petr Hannig
Aktualizováno 19.7. 2017 15:16
hudebník a politik

Hrad má dalšího kandidáta. Hannig chce být jako slušnější Zeman

Objevitel Lucie Bílé, hudebník a producent Petr Hannig ve středu oznámil svou kandidaturu na prezidenta. Podle jeho slov chce navázat na politiku Miloše Zemana, avšak jinou formou chování. Jeho rozhodnutí podpořila i strana Národní demokracie.

Volební průzkum

ANO dál drtí ČSSD! Do Sněmovny by se dostali i lidovci se Starosty

Hnutí ANO by i v červenci vyhrálo sněmovní volby, získalo by 25,3 % hlasů. Druhá by skončila ČSSD s 12 %, o 1,5 % za ní pak KSČM. Do sněmovny by se dostala i koalice KDU-ČSL a Starostů. Vyplývá to z průzkumu společnosti Phoenix Research.

Martin Bursík
Aktualizováno 13.7. 2017 18:20
nová dohoda

TOP 09 má parťáka do voleb. Podpoří je Bursíkova strana LES

Strana TOP 09 bude v parlamentních volbách kandidovat společně s Liberálně ekologickou stranou (LES). Jejím předsedou je bývalý ministr Martin Bursík.

Prásk.tv píše:

Paola Saulino - 1
čtěte o tématu volby na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč nosí kosmonauti skafandr?

Snad každé dítě zatouží stát se kosmonautem. Co všechno to obnáší? Odpovědi má film Astronaut.

Předvolební průzkum

ČSSD se odrazila ode dna, na konci června posílila. ANO vede

Propad preferencí sociálních demokratů se podle nejaktuálnějšího předvolebního průzkumu agentury STEM zastavil. Zatímco po vládní krizi na začátku června by ČSSD volilo jen 11,4 % voličů, na konci měsíce nejsilnější vládní straně vyjádřilo podporu 13,3 %. Volby by s přehledem vyhrálo hnutí ANO.

KDU-ČSL a STAN podepsali koaliční smlouvu
Aktualizováno 5.7. 2017 22:43
příprava na volby

Koalice KDU-ČSL a Starostové zůstává i přes vzdor jejich členů

Koalice lidovci a Starostové zůstává a to i přes nepříznivé preference a vzdor některých politiků lidové strany. Právě senátor za KDU-ČSL Jří Čunek prohlásil, že koalice by se měla rozpustit. Podle něj si lidovci i starostové komplikují situaci. Vedení koalice i přesto tvrdí, že není důvod cokoli měnit.

Maximálně 90 milionů

Strany mají problém s limitem na kampaň. Vyčerpaly už celé miliony

Do podzimních voleb zbývají necelé čtyři měsíce a většina stran i hnutí už odstartovala svou kampaň. Letos poprvé jsou jejich rozpočty omezeny ze zákona na 90 milionů korun. Zatímco někteří plánují využít maximální částku, jiní jsou více při zemi.

předvolební kampaň

Strany před volbami VSADILY NA DANĚ! Tohle všechno vám slibují

Předvolební kampaň je v plném proudu a politici se svými sliby rozhodně nešetří. Letos jsou hitem daně. Většina stran už prozradila své hlavní volební taháky a bude z čeho vybírat. Například hnutí ANO chce zavést superhrubou mzdu nebo snížit DPH na potraviny, ČSSD zase láká na progresivní zdanění.

Vratislav Kulhánek
Aktualizováno 29.6. 2017 13:34
Vratislav Kulhánek

Další kandidát na prezidenta! Zemi chce vést bývalý šéf Škodovky

Bývalý šéf mladoboleslavské automobilky Škoda Auto Vratislav Kulhánek dnes oficiálně ohlásil kandidaturu na prezidenta. Bude kandidátem nedávno obnovené Občanské demokratické aliance.

Společnost Median

Volby v červnu by vyhrálo ANO před KSČM. Potvrdil to další model

Vítězem sněmovních voleb by se podle modelu společnosti Median stalo v červnu hnutí ANO se ziskem 27,5 procenta. Druzí komunisté by měli 15,5 a poprvé tak předehnali třetí ČSSD, která má 14 procent.

Andrej Babiš - 7
Aktualizováno 26.6. 2017 22:51
je rozhodnuto!

Hnutí ANO dokončilo kandidátku, středočeským lídrem bude Babiš!

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš bude lídrem pro sněmovní volby ve středních Čechách. Žádost tamních oblastních organizací v pondělí potvrdilo předsednictvo hnutí. Babiš chtěl původně kandidovat až z posledního místa a neúspěšně k tomu vyzval i šéfy ostatních stran. Hnutí to oznámilo v tiskové zprávě.