Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

zdržují odhalení

Británie tají dokumenty o UFO. Slíbila je zveřejnit už v březnu

Britské ministerstvo obrany v roce 2013 zveřejnilo dokumenty o pozorování UFO, podle portálu Grenzwissenschaft-aktuell (GreWi) stále ale existuje 18 dokumentů, které ministerstvo kvůli prověřováním tají. Dokumenty měly být zveřejněny v březnu, ale došlo k dalšímu pozdržení. Podle vyjádření Národních britských archivů pro GreWi by mělo dojít k odtajnění po britských volbách.

Volební preference

Jak by dopadly volby? Agentury zveřejnily dva aktuální průzkumy

Pokud by se volby konaly v květnu, s velkým náskokem by je vyhrálo hnutí ANO. Nic na tom nezměnila ani vládní krize. Po té ale výrazně posílila současná pravicová opozice, vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Průzkum volebního potenciálu zveřejnila v pátek i agentura SANEP.

Bohuslav Sobotka - 6
Aktualizováno 16.5. 2017 21:39
anketa prezidentské volby

Sobotka postaví proti Zemanovi vlastního kandidáta! Má šanci?

Mezi kandidáty na Hrad nevidí sociální demokracie levicového uchazeče, uvažuje proto o vlastním, který by se podle premiéra a šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky postavil mocenskému paktu mezi prezidentem Milošem Zemanem a ministrem financí a vicepremiérem Andrejem Babišem (ANO). V rozhovoru s ČTK Sobotka vyloučil, že by se takovým kandidátem mohl stát sám.

Prásk.tv píše:

Paola Saulino - 1
čtěte o tématu volby na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Raiffeisen stavební spořitelna: Stavebko je hlavně o financování lepšího bydlení

Úvěry na bydlení zažívají boom. Lidé si přejí bydlet ve vlastním nebo se odhodlávají k rekonstrukcím svého starého bydlení. RSTS jim je v jejich cestě k pořízení nového bydlení spolehlivým partnerem.

Odvolaný šéf FBI James Comey
Aktualizováno 10.5. 2017 21:12
Co je v pozadí?

Prezident Trump na hodinu vyhodil šéfa FBI, hledá se nástupce

Americký prezident Donald Trump propustil s okamžitou platností šéfa Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Jamese Comeyho. V úterý místního času to oznámil Bílý dům. FBI se pod Comeyho vedením věnovala mimo jiné vyšetřování údajných zásahů Ruska do loňských prezidentských voleb.

Povolební protesty ve Francii
Aktualizováno 8.5. 2017 21:11
video tisíce demonstrujících

Paříž po volbách zachvátily protesty. Policie zatkla desítky lidí

Lidé v Paříži protestují proti vítězství Emmanuela Macrona ve volbách. V noci policie zadržela několik výtržníků. Demonstrace proti novému prezidentovi pokračují i v pondělí.

1995762
Aktualizováno 17.5. 2017 16:11

Střepiny: 7. 5. 2017

Vládní krize a bizardní divadlo na scéně Pražského hradu. Hlavní role obsadili velmi vyhraněné osobnosti, jaké jsou jejich šance u diváků? Skandál, co český fotbal dávno nepamatuje. Zlomí Miroslavu Peltovi vaz? A Francouzské prezidentské volby - živě z Paříže. Taková jsou hlavní témata střepin ze dne 7. 5. 2017.

Miloš Zeman - 2
Aktualizováno 8.5. 2017 12:47
české reakce

Macronovi k vítězství pogratuloval i Zeman! Poslal tento TELEGRAM

Nadšené gratulace světových politiků začal Emmanuel Macron přijímat hned po zveřejnění prvních odhadů výsledků druhého kola prezidentských voleb ve Francii - a gratulace posílají i čeští politici. Podle premiéra Bohuslava Sobotky bude Francie hrdou součástí EU, prezident Miloš Zeman už plánuje s Macronem schůzku.

Anketa preference voličů

ANKETA: Vládní krize hýbe světem politiky. Koho byste volili vy?

Aktuální dění v naší politice výrazně ovlivňuje volební preference. Od začátku roku se situace několikrát změnila, v lednu by se do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR dostalo jen pět stran, v březnu už to ale bylo sedm partají. Je patrné, že situace je velmi kolísavá. Největší strany si do začátku vládní krize držely relativně stabilní voličskou základnu, aktuální dění může ale stav před volbami výrazně proměnit.

Emmanuel Macron s manželkou
Aktualizováno 8.5. 2017 08:57
prezidentské volby

Francii povede Macron, první dámou bude jeho učitelka

Francouzi v neděli zvolili novým prezidentem liberála Emmanuela Macrona, získal 66,06 procenta hlasů. Porazil kandidátku krajní pravice Marine Le Penovou, která již jeho vítězství uznala a poděkovala svým voličům. Devětatřicetiletý Macron, který se stal nejmladším prezidentem v novodobé francouzské historii, prohlásil, že chce sjednotit rozdělený národ a bránit zájmy Francie i Evropy.

Voják před Louvrem - ilustrační
Aktualizováno 7.5. 2017 15:16
podezřelá taška

Volební napětí: Prostranství před Louvrem evakuovala policie

Francouzská policie dnes krátce evakuovala tiskové středisko a část prostranství před muzeem Louvre v Paříži, kde plánuje večer slavit případné vítězství ve volbách centristický kandidát Emmanuel Macron. Policie a lidé z Macronova štábu médiím vysvětlili, že šlo o preventivní opatření kvůli nálezu podezřelého zavazadla. Přístup veřejnosti do muzea omezen nebyl.