Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Volby do Senátu - volební místnost - 3
včera 05:45
Komunální volby

Kandidátky do podzimních voleb uzavřeny! Koho lze volit u vás?

Do dnešního dne měly úřady čas na to, aby zaregistrovaly kandidátky do letošních komunálních voleb. Pokud v nich našly nějaké chyby, mohly registraci zamítnout nebo vyškrtnout některého z kandidátů. Jména kandidátů v konkrétních obcích budou zvěřejněna ve středu.

Volby
17.08.
Podzimní volby

O 27 křesel v Senátu se popere 236 adeptů, nejvíc v Praze 8

O sedmadvacet senátorských křesel bude letos bojovat 236 kandidátů, kteří dnes byli zaregistrováni k volbám do horní komory. Je jich o tři více než v minulých volbách. Největší výběr - z 16 adeptů - budou mít voliči v Praze 8.

Emmerson Mnangagwa byl zvolen prezidentem Zimbabwe
aktualizováno 03.08.
Výsledky zveřejněny

Zimbabwe zná svého prezidenta, při protestech umírali lidé

Prezidentské volby v Zimbabwe vyhrál úřadující prezident Emmerson Mnangagwa se ziskem 50,8 procenta hlasů (2,46 milionu). Hlavní opoziční vyzyvatel Nelson Chamisa dostal 44,3 procenta hlasů (2,15 milionu). Oznámila to dnes volební komise.

Prásk.tv píše:

Vladimír Putin
čtěte o tématu volby na Prásk.tv
Obchodní sdělení

4 rady v péči o pokožku pro děti i dospělé

Lidské tělo se během života vyvíjí. Největší změny jsou patrné u dětí, které se mění doslova mrknutím oka. Ale i na dospělé kůži zaznamenáváme změny na pokožce dané nejen věkem.

Donald Trump a Vladimir Putin v Helsinkách
02.08.
Vměšování

Rusové zase útočí na naše volby, tvrdí američtí zpravodajci

Americké zpravodajské služby jsou znepokojeny pokračující snahou Ruska ovlivňovat americkou politiku před podzimními volbami ve Spojených státech. Prohlásil to dnes šéf tajných služeb USA Dan Coats, podle něhož není Rusko jedinou zemí podnikající podobné útoky. Podle ministryně vnitřní bezpečnosti Kirstjen Nielsenové cílí tyto útoky na americkou demokracii a snaží se rozdělit společnost.

Násilné protesty v Zimbabwe
aktualizováno 02.08.
prezidentské volby

Zemřeli už tři lidé! Zimbabwe po volbách zachvátila vlna násilí

Svět vyzývá představitele Zimbabwe a národní shromáždění, aby obnovili pořádek a odmítly jakoukoli formu násilí, zatímco se čeká na sečtení volebních výsledků. Po prezidentských volbách se strhla vlna násilí, při kterém již zemřeli nejméně tři lidé.

Donald Trump
01.08.
Prezident na twitteru

Okamžitě zastavte vyšetřování vlivu Rusů na volby, prská Trump

Americký prezident Donald Trump dnes na twitteru vyzval ministra spravedlnosti Jeffa Sessionse, aby bezodkladně zastavil pátrání po ruském vlivu na americké prezidentské volby vedené zvláštním vyšetřovatelem FBI Robertem Muellerem. Trump to napsal v jednom ze svých ranních tweetů.

David Rath u soudu
30.07.
Oznámil to před věznicí

Rath bude kandidovat do Senátu! Může znovu získat imunitu

Bývalý hejtman Středočeského kraje David Rath, který je nepravomocně odsouzený za korupci, bude kandidovat do Senátu za Českou suverenitu v Litoměřicích. Rath a předsedkyně mimoparlamentní strany Jana Volfová to řekli novinářům před vazební věznicí v Litoměřicích. Tam byl Rath ve své korupční kauze ve vazbě.

Bomba v pakistánské nemocnici
aktualizováno 25.07.
sebevražedný útok

Neštěstí v Pákistánu: Během voleb se odpálil útočník, zabil 18 lidí

Nejméně 28 lidí dnes zemřelo a 40 dalších utrpělo zranění při pumovém útoku ve městě Kvéta na západě Pákistánu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na místní úřady. Atentát byl spáchán v blízkosti jedné z hlasovacích místností, před níž se shromáždilo množství voličů, kteří přišli odevzdat svůj hlas v dnešních parlamentních volbách. K činu se zatím nikdo nepřihlásil.

Vláda Andreje Babiše
24.07.
Jednání vlády

Vláda odmítla zrušení historických zákonů! Řešila i množírny

Koaliční kabinet hnutí ANO a ČSSD na svém úterním jednání nepodpořil návrh poslanců ODS, kteří chtěli zrušit 150 zákonů z roku 1919. Neutrální stanovisko kabinet vyslovil k návrhům zpřísnit tresty za týrání zvířat a zvlášť postihovat tzv. množírny, nebo volit korespondenčně.

Donald Trump na summitu G7
23.07.
rusko vs. usa

Všechno je podvod, zlobí se Trump na twitteru. Myslel volby v USA?

Americký prezident Donald Trump se v pondělí v půl jedné ráno místního času vyjádřil na twitteru ohledně ruského vměšování do prezidentské kampaně v roce 2016. Vše označil za jeden velký podvod. Není však jasné, zda svým příspěvkem myslel ruské vměšování jako takové, nebo mluvil pouze o možných dohodách Trumpových spolupracovníků s ruskými agenty.