Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nigerijský prezident Muhammadu Buhari
aktualizováno 13.02.
Tragédie v Nigérii

Předvolební mítink se změnil v krvavou lázeň, až 15 mrtvých!

Až 15 lidí zemřelo v úterý na jihu Nigérie po skončení předvolebního mítinku prezidenta Muhammadu Buhariho. Lidé se totiž pokoušeli sledovat politikovu kolonu a v následné tlačenici skončila řada lidí pod nohama ostatních.

Evropský parlament
12.02.
Volby do europarlamentu

Strany dají do eurovoleb miliardy! Tímhle chtějí přilákat voliče

Už v květnu budeme vybírat nové europoslance. Strany proto začínají vymýšlet taktiku, jak ve volbách uspět. Některé sázejí na osobní kontakt s lidmi, jiné zase investují do sociálních sítí. V úterý se na koaliční spolupráci domluvili Starostové a TOP 09. Lídrem by měl být Jiří Pospíšil.

Volby - ilustrační foto - 4
aktualizováno 12.02.
volební model

STEM: ANO velmi oslabilo, volby by i tak vyhrálo. Uspělo by 7 stran

Kdyby se volby konaly na začátku února, do Poslanecké sněmovny by se dostalo celkem sedm stran. I přes pokles v modelu i počtu mandátů stále vede hnutí ANO, které s velkým odstupem následují Piráti. Ti dosáhli v preferencích i volebním modelu svého nejlepšího výsledku.

Prásk.tv píše:

Vladimír Putin
čtěte o tématu volby na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Evropský parlament
aktualizováno 12.02.
Evropský parlament

STAN a TOP 09 jdou do voleb spolu, kandidátku zatím tají

Evropské volby se rychle blíží, strany TOP 09 a STAN se dohodly, že budou o místa v Evropském parlamentu bojovat společně. Zástupci stran budou nyní ladit kandidátku, kterou by měli představit týden.

Zuzana Baudyšová
29.01.
Budou nové volby

Senátorka Baudyšová (ANO) končí. Rezignovala kvůli zdraví

Zuzana Baudyšová rezignovala kv úterý ze zdravotních důvodů na senátorský mandát za Prahu 9. Do horní komory byla zvolena za hnutí ANO v roce 2014. V obvodu se tak budou muset konat ještě letos doplňovací senátní volby. Baudyšová svou rezignaci oznámila písemně předsedovi Senátu Jaroslavu Kuberovi (ODS), informovala ČTK senátní tisková tajemnice Eva Davidová.

Volební urny
26.01.
volby do zastupitelstva

V 19 obcích se konaly náhradní volby, někde chyběly kandidátky

V devatenácti českých obcích v sobotu lidé rozhodovali o složení svých zastupitelstev. V sedmnácti z nich se nekonalo hlasování loni v říjnu kvůli nedostatku kandidátů. A ve zbývajících dvou rozhodl o opakování voleb soud.

Volební model na leden 2019
25.01.
volební model

Volby by vyhrálo ANO, lidovci a Okamurova SPD jsou na hraně

Podle posledního volebního modelu se stále největší voličské podpoře těší hnutí ANO (31 %), které následují Piráti (15 %) a ODS (13 %). Mírný nárůst zaznamenala ČSSD, další strany se víceméně drží na své pozici. U KDU-ČSL a SPD se kvůli nepřesnosti měření nedá určit, zda by se vůbec dostaly do Sněmovny.

Jan Zahradil na sjezdu ODS
21.01.
Evropský parlament

ODS chce vyhrát evropské volby, strana představila kandidátku

Občanští demokraté chtějí vyhrát evropské volby. Po Pirátech a hnutí ANO jsou tak další stranou, která oznamuje svůj ambiciózní cíl. Lídrem bude Jan Zahradil, který je europoslancem už od vstupu Česka do unie. Kandidátku zatím moc neřeší Starostové a TOP 09. Zatím totiž neví, jestli půjdou do eurovoleb společně.

Marcel Kolaja a Ivan Bartoš
aktualizováno 19.01.
Evropský parlament

Piráti chtějí v eurovolbách 20 % a porazit ANO. Vybrali svého lídra

Piráty povede do evropských voleb softwarový specialista Marcel Kolaja. Dnes ho do čela kandidátky zvolilo celostátní fórum strany. Předseda Pirátů Ivan Bartoš na zasedání fóra v Táboře oznámil, že strana chce v eurovolbách získat 20 procent hlasů a ve sněmovních volbách v roce 2021 porazit hnutí ANO a sestavovat vládu.

Volby říjen 2018 - Miloš Zeman
aktualizováno 27.12.
hlasujte v anketě

Lidé chodí k volbám málo, Zeman by zavedl povinnou účast

Prezident Miloš Zeman si během svého vánočního poselství postěžoval na velmi nízkou účast u některých voleb, v podzimních komunálních volbách přišlo k urnám jen 47 procent voličů. Aby se situace zlepšila, zavedl by Zeman povinnou volební účast. Podle něj by to přinutilo politické strany k vyšší aktivitě.