Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Petr Mach
dnes 14:49
Volby do Europarlamentu

Mach končí v politice Svobodní zvolí nového lídra do voleb

Bývalý europoslanec a zakladatel Svobodných Petr Mach nebude kandidovat do Evropského parlamentu. Z politiky se chce úplně stáhnout. Už před dvěma lety rezignoval na post předsedy strany, loni se vzdal funkce europoslance.

Volby - ilustrační foto - 4
aktualizováno 06.12.
napadení rozhodnutí

Strakonice jdou k ústavnímu soudu, hrozí opakování voleb

Město Strakonice bude podávat ústavní stížnost na usnesení českobudějovického krajského soudu. Ten v listopadu prohlásil výsledek komunálních voleb za neplatný kvůli nedodržení pravidel politické soutěže.

Průzkum voleb
aktualizováno 05.12.
Volební preference

Babiš ani kvůli synovi podporu neztrácí. ANO by drtivě vyhrálo

Zveřejnění reportáže o synovi premiéra Andreje Babiše, kde Babiš mladší říkal, že byl zavlečen na Krym, a následné hlasování o nedůvěře vládě, hnutí ANO nepoškodily. To naopak ve volebních preferencích posílilo a téměř sahá po tom, aby samo mělo ve sněmovně většinu.

Prásk.tv píše:

Vladimír Putin
čtěte o tématu volby na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE O luxusní šperkovnici Peruvian Lily v limitované edici s tělovou a koupelovou kosmetikou Winter in Venice.

Blíží se čas vánoc a tak hledáme inspiraci, jak udělat radost našim blízkým. Chceme, aby dárek byl originální, nezapomenutelný a praktický.

Volby - ilustrační foto - 4
aktualizováno 01.12.
Nové vedení

V řadě firem je po volbách "fičák". Někde vyměnili všechny!

Řada českých měst nemá po volbách jen nové vedení radnic, ale změny se dotkly i městských společností - tedy firem, které města ovládají.

Volební model
aktualizováno 23.11.
volební model

Volby by stále ovládlo ANO, STAN a lidovci se drží na hranici

V listopadu by teoretické volby do Sněmovny vyhrálo hnutí ANO, které se stále těší největší podpoře. Následuje ODS a v těsném závěsu se drží Piráti. ČSSD, jak již napověděl říjnový model, by o část podpory přišla, naopak oproti předchozím měřením by si polepšila SPD.

Starosta Atila Géňa
aktualizováno 22.11.
Lidem to nevadí

Na Slovensku mají starostu pedofila. Byl už třikrát odsouzený

Obyvatelé obce Žehňa na východním Slovensku si za svého starostu zvolili recidivistu. Kandidát totiž před volbami zatajil svoji kriminální minulost, souzen byl i za zneužití malého chlapce. Neúspěšný protikandidát teď požaduje zneplatnění voleb.

Lídři Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil podepsali koaliční smlouvu
aktualizováno 12.11.
vyjednávání po volbách

Koalice v Praze je na světě, primátora bude volit ve čtvrtek

Lídři Pirátů Zdeněk Hřib, Prahy Sobě Jan Čižinský a Spojených sil pro Prahu Jiří Pospíšil dnes podepsali na pražském magistrátu koaliční smlouvu. Koalice bude mít v 65členném zastupitelstvu většinu 39 hlasů, přičemž každá strana má 13 mandátů. Kandidátem na primátora je Hřib, zastupitelé jej budou volit ve čtvrtek. Pospíšil s Čižinským ve vedení města nebudou. Vítěz voleb ODS a dosud vládnoucí ANO budou v opozici.

Lidé odpustili bývalému starostovi alkohol za volantem a znovu ho zvolili
10.11.
Odpuštění

Starosta pil a řídil! Lidé mu ale odpustili a znovu ho zvolili

Novým starostou Bělé pod Bezdězem se stal Jaroslav Verner. Přitom v březnu před 4mi lety ho z funkce odvolalo zastupitelstvo kvůli alkoholové aféře, kdy ho za volantem chytila policejní hlídka a nadýchal tehdy přes jedno promile. Stálo ho to jedno volební období. Lidé v obci mu už jeho exces odpustili.

Američané do Kongresu zvolili i Ilhan Omarovou, původem ze Somálska
07.11.
Volební perličky

Voliči v USA poslali do Kongresu také muslimky a indiánky!

Do dolní komory amerického Kongresu, Sněmovny reprezentantů, zvolili Američané rekordní počet žen. Do křesel usednou třeba dvě nejmladší zástupkyně v historii, dvě muslimky a také dvě Indiánky.

Donald Trump při proslovu na zasedání Valného shromáždění
aktualizováno 07.11.
Volby do Kongresu

Trump přišel ve Sněmovně o většinu. Označil to za obří úspěch

Američané si v úterý 6. listopadu vybrali třetinu senátorů a všechny členy Sněmovny reprezentantů. Zatímco v Senátu udrží většinu republikáni, ve Sněmovně budou mít poprvé po osmi letech většinu demokraté. Prezident Donald Trump označil volby za úžasný úspěch.