Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Otma - křest knihy o Otakaru Machálkovi
13.09.
Založil společnost OTMA

Slovácko si připomnělo Otakara Machálka. Knihu pokřtili kečupem

Slovácko si připomnělo významného rodáka. V domě v Mařaticích, místní části Uherského Hradiště, kde skoro před 90 lety rozjel podnikání s nakládanou zeleninou, pokřtili knihu o Otakaru Machálkovi, zakladateli společnosti OTMA.

Donald Trump
05.09.
Šokující svědectví

Před Trumpem musí jeho lidé schovávat dokumenty, tvrdí kniha

Neskutečné svědectví o poměrech v Bílém domě za prezidenta Donalda Trumpa přináší uznávaný novinář Bob Woodward. V jeho nové knize, která vyjde 11. září, jsou popsány děsivé scény, které se za zdmi rezidence amerického prezidenta odehrávají. I jeho vlastní podřízení nemají mít podle Woodwarda o prezidentovi valné mínění.

Královna Alžběta a princ Phillip - 1947
29.06.
Je to pravda?

Británií otřásá kontroverzní kniha! Detailně řeší intimní život královny

Nová kniha o nejdéle vládnoucí britské panovnici, tedy o královně Alžbětě II, odhaluje zákoutí jejího milostného života. O pravdivosti zveřejněných informací spekuluje celá Británie.

Prásk.tv píše:

Nesmrtelní, aneb věk je pouze číslo - 1
čtěte o tématu kniha na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč a jak investovat do vzdělání?

Investice do vzdělání je opodstatněná z mnoha důvodů.

Philip Roth
aktualizováno 23.05.
psal romány

Zemřel jeden z nejvýznamnějších spisovatelů! Rothovi bylo 85 let

Ve věku 85 let v úterý zemřel jeden z nejvýznamnějších amerických spisovatelů a autor téměř tří desítek románů Philip Roth. Agentura AP sběratele nejrůznějších ocenění včetně Pulitzerovy ceny v nekrologu označuje za neohroženého vypravěče příběhů o sexu, smrti, asimilaci a osudu, za oslavovaného i kontroverzního autora a neúprosného satirika.

Dětská kniha o sexu
26.04.
Koupili byste ji?

Dětská knížka vyvolala pobouření! Sex vysvětluje úplně bez obalu

Že miminka nosí čápi nebo vrány? Že se potomek narodí, když se mají maminka s tatínkem hodně rádi? Takové příběhy už zřejmě dnešní děti neslýchají. Svědčí o tom i dětská knížka o sexu, která líčí pohlavní styk bez přikrášlení. Učebnice vyvolala vlnu nevole.

Miloš Zeman - 3
aktualizováno 02.04.
Rozhodl úřad

Vydavatel bude za propagaci knihy o Zemanovi platit. Šlo o kampaň

Za propagaci knihy rozhovorů s prezidentem Milošem Zemanem má nakladatelství Olympia zaplatit pokutu 40 tisíc roku. Podle Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran (ÚDHPSH) šlo před prezidentskými volbami o masivní kampaň.

Donald Trump
05.01.
tvrdí, že jde o lži

Trump zuří! Vyšla kniha, která popisuje zážitky jeho zaměstnanců

Ve Spojených státech se začala prodávat kniha, která popisuje zkušenosti zaměstnanců Bílého domu s Donaldem Trumpem. Americký prezident tvrdí, že kniha obsahuje lži a polopravdy. Kvůli vysoké poptávce vyšla o 4 dny dříve, než bylo v plánu.

Hořící pařez
aktualizováno 17.12.
spisy městské policie

Nuda v Brně? Ani náhodou! Legendární Hořící pařez ožívá!

Pokud jste si mysleli, že je v Brně nuda a nic se tam neděje, o opaku vás přesvědčí v pořadí již třetí sbírka nevšedních událostí, které se přihodily brněnským strážníkům. Básnická sbírka Hořící pařez bude vydána k letošnímu pětadvacátému výročí Městské policie Brno. Sbírku navíc můžete získat zcela zdarma.

Slovenka Jana záhadně zemřela - 2
01.11.
Děsivý odchod

Záhadná smrt krásné Jany: Zemřela jako hrdinka její knihy!

Byla mladá, krásná a úspěšná. Pracovala jako letuška, letos také vydala svůj první román. I přesto Jana spáchala sebevraždu. Přímo děsivě pak zní fakt, že zemřela podobně jako hrdinka její knihy.

Představení knihy Dokonalý Michelangelo - 1
18.10.
galerie horká novinka

Tohle je klenot knihoven! Vyšla kniha Dokonalý Michelangelo!

Na český knižní trh přichází opravdový klenot. Nakladatelství Euromedia v úterý představilo knihu Dokonalý Michelangelo, která bude ozdobou knihoven!