Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Naštvaná žena s telefonem
aktualizováno dnes 20:07
Bouře kvůli výroku

Češi mají mobilní data nejdražší v Evropě! SROVNÁNÍ se sousedy

Výrok ministryně obchodu a průmyslu o mobilních datech, která prý máme drahá kvůli tomu, že je málo používáme, nadzvedl celé Česko. Marta Nováková tvrdí, že to nemyslela tak, jak to vyznělo, a že si uvědomuje, že problém existuje.

Cukr a cukrová řepa
aktualizováno včera 17:57
zemědělci mají dilema

Cukr zdraží až dvojnásobně! Řepy se pěstuje čím dál míň

Pravděpodobně se zdraží cukr! Mnoho českých zemědělců se totiž rozhodlo, že nebude na svých polích pěstovat cukrovou řepu. Jedním z důvodů je loňské sucho a druhým pak to, že Evropská unie uvolnila kvóty na její pěstování.

Česká pošta - 4
14.02.
Nespokojení zákazníci

Změna ceníku pošty? Vždyť ani nedoručují balíky, stěžují si lidé

Na zprávu o zdražování některých služeb České pošty už začali reagovat nespokojení klienti. Ti kontroverzní krok rozhodně nevítají, naopak. Redakci TN.cz se ozvalo hned několik čtenářů, kteří se podělili o negativní zkušenost s doručováním a diví se, jak si vůbec může pošta takovýto krok dovolit. Jenže pošta se brání - a tvrdí, že naopak někteří zákazníci mohou dokonce ušetřit.

Prásk.tv píše:

Jan Bendig - 1
čtěte o tématu cena na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Rozestavěná D11
aktualizováno 12.02.
tlak firem

Stát si za dostavbu D11 připlatí, cena stoupne o téměř 150 milionů

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v pondělí podepsalo se společnostmi Eurovia, Metrostav a Swietelsky dodatek ke smlouvě na dostavbu hradecké dálnice D11. Cena se zvýší o zhruba 148 milionů korun, termín dostavby se zkrátí o měsíc. Na dnešním briefingu to oznámil ministr dopravy Dan Ťok (za ANO), šéf ŘSD Jan Kroupa a zástupce firmy Eurovia Pavel Jiroušek.

Ceny benzínu
27.01.
Pokles cen

Pohonné hmoty dál zlevňují! Litr nafty koupíte i za 25 Kč. PŘEHLED

Pohonné hmoty v Česku nadále zlevňují. Průměrná cena benzinu klesla na 30,84 koruny za litr, nafty na 31,26 koruny. Naposledy byla nafta dražší než benzin v březnu 2015. Dají se ale najít pumpy, kde natankujete ještě levněji.

Nominace na Oscara
aktualizováno 22.01.
91. ročník

Queeni můžou ovládnout Oscary! V patách jim bude Black Panther

V úterý zveřejnila Akademie filmového umění a věd nominace na 91. ročník udílení Oscarů. Nejvíce jich získal film Black Panther, Vice nebo Roma. Do nominace se dostal také snímek Bohemian Rhapsody o zpěvákovi Freddie Mercurym. Celkem se budou ceny udělovat ve 24. kategoriích. O tom, kolik sošek si každý z nominovaných odnese, se rozhodne 24. února 2019. Sošky se letos znovu nedočká Česká republika, která nemá žádného zástupce mezi nejlepšími cizojazyčnými filmy.

Skiareál Dolní Morava - 6
aktualizováno 20.01.
Přehled cen

Chystáte se na dovolenou do hor? Víme, na kolik vás vyjde! PŘEHLED

České hory lákají stále víc lidí a nejinak je tomu i letos. Den na horách přitom rodinu s dětmi vyjde i na několik tisíc korun. V případě týdenní dovolené už jsou to desetitisíce.

Městečko Sambuca na Sicílii - 5
18.01.
Malebný venkov

Sicilské městečko shání nové obyvatele. Domy prodává za euro!

Malebné městečko na Sicílii chce oživit svou komunitu, proto nabízí domy za pouhé jedno euro (asi 26 korun). Pokud vás láká slunný venkov s vinicí za humny, byla by to ideální koupě. Má to ale háček - budete muset investovat mnohem víc.

Zdražení
aktualizováno 14.01.
Růst cen

Elektřina zdraží o stovky korun! Za kolik ji pořídíte? SROVNÁNÍ

Zdražení elektřiny se od nového roku týká asi poloviny zákazníků, v klidu mohou zatím být jen ti, kteří mají cenu zafixovanou na několik let dopředu. Podívejte se, jak elektřina zdražila právě u vašeho dodavatele.

Důchodci a cestování vlakem
aktualizováno 03.01.
Nemocnice i silnice

Stát vyhazuje miliardy za slevy na jízdné! Tohle by za ně mohlo být

Zlevněné jízdné pro studenty a seniory platí už čtyři měsíce. Jen za první měsíc stát dopravcům za slevy vrátil přes 400 milionů korun, roční rozpočet činí téměř šest miliard. Ty by se daly přitom investovat do stovek hřišť nebo modernizace železnice.