Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Tankování
Aktualizováno Včera 21:44
dopravní komplikace

Cesta na dovolenou: Kde tankovat a kde čekat kolonu? PŘEHLED

Pokud se o tomto víkendu chystáte vyrazit autem k moři, obrňte se trpělivostí. Na mnoha místech startují letní prázdniny a dá se tak očekávat výrazné zdržení. Na možné komplikace upozorňují odborníci z Ústředního automotoklubu.

Volání
Aktualizováno 21.6. 2017 10:07
Horentní sumy

Zrušení roamingu po česku: Operátor zvedl ceny až 150x!

Už bezmála týden mohou zákazníci českých mobilních operátorů po Evropě volat a posílat SMS za stejné ceny jako doma v ČR. Jenže nová pravidla pro roaming neplatí všude a třeba ve Švýcarsku jsou ceny závratné.

Grilování
Aktualizováno 18.6. 2017 22:29
grilovací sezóna

Nakoupit na grilování v Německu se vyplatí jen něco. SROVNÁNÍ

Grilovací sezóna je v plném proudu, a tak jsme se vydali zjistit, jestli se vyplatí nakupovat potraviny i věci potřebné ke grilování u nás, nebo za hranicemi. Srovnávací nákup jsme pořídili v českém a německém supermarketu stejného obchodního řetězce. V Bavorsku a Chebu. Zaměřili jsme se na grilovací brikety, maso, klobásy, sýry a zeleninu.

Prásk.tv píše:

Leoš Mareš - 1
čtěte o tématu cena na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Letní festivaly lákají na hudbu i lepší zázemí

Letní hudební festivaly v sobě spojují stanování v přírodě, koncerty českých i zahraničních kapel a bohatý doprovodný program. V Česku se jich pravidelně koná asi tři sta a každý rok jich několik přibude.

Soud s Petrem Kramným - listopad
Aktualizováno 14.6. 2017 17:14
Cesta za 200 tisíc

Nová fakta: Takhle vyšetřovala policie smrt Kramných v Egyptě

Takhle pracuje česká policie! Podle zjištění spolku Šalamoun stála cesta kriminalistů, kteří v Egyptě vyšetřovali smrt Moniky a Klárky Kramných, více než 200 tisíc. A výsledek? Pár fotek a žádné důkazy.

Dovolená - ilustrační
Aktualizováno 13.6. 2017 10:01
letní hrozby

Češi se na dovolené bojí nejvíc ze všech Evropanů! Čeho? ANKETA

Teroristická hrozba je nejvýznamnějším kritériem Čechů při výběru zahraniční dovolené. Naopak nejméně se obávají přírodních katastrof. Výběr dovolené ovlivňuje také cena a klima. Vyplývá to z průzkumu společnosti Europ Assistance.

Šetření vody
Aktualizováno 12.6. 2017 22:35
nedostatek srážek

Program Dešťovka má bojovat proti suchu, může ale zdražit vodu!

Dotační program Dešťovka může zdražit vodu. Správci vodovodních a kanalizačních sítí napříč republikou tvrdí, že jakmile začnou lidé dešťovou vodou ve velkém splachovat toalety, nedokážou změřit množství vody, které takhle projde do čističek. To by mohlo mít za následek zvýšení ceny stočného.

máslo
Aktualizováno 12.6. 2017 17:34
Zvýšená poptávka

Máslo je v Česku nejdražší v historii! Může za to změna chutí

Cena másla je stále na nejvyšší úrovni v historii. Důvodem zdražení je mimo jiné i zvýšená poptávka. Zatímco například v 90. letech lidé raději kupovali rostlinné margaríny, teď se vracejí k máslu vyrobenému z mléka.

Nákup - 2
Aktualizováno 12.6. 2017 11:26
slibují, co nemají

Velké řetězce šidí zákazníky! Zboží z letáků v obchodech nenajdete

Akční zboží, které obchody nabízejí ve svých letácích, často v době zahájení prodeje v regálech nenajdete. Česká obchodní inspekce ČOI) provedla 55 kontrol, pochybení přitom neobjevila jen ve čtyřech případech!

Levná dovolená
Aktualizováno 8.6. 2017 06:23
pobyt za pár stovek

Nemáte peníze na dovolenou? Tohle jsou nejlevnější zájezdy

Ne každý si může dovolit zaplatit luxusní all inclusive pobyt za desítky tisíc. Parádní dovolenou si ale můžete užít i za pár stovek. Stačí si umět vybrat.

Za jak dlouho by kuřák měl na vybrané zboží, kdyby nekouřil
Aktualizováno 31.5. 2017 10:55
srovnání kolik ušetříte?

Přestaňte kouřit, ušetříte! Za dva měsíce máte mobil, za 3 roky auto

Česko se probudilo do dne, který je ránou pro všechny kuřáky. Na mnoha místech už si totiž kvůli tzv. protikuřáckému zákonu nezapálí. Jeho zastánci si od něj mimo jiné slibují, že ubude lidí, kteří kouří. Nejenže to prospěje jejich zdraví, ale mohou i výrazně ušetřit.