Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jablka kontaminovaná nepovoleným množstvím pesticidu
14.03.
nedostatečná úroda

Ceny jablek lámou rekordy! Nedostatek trápí celou Evropu

Ceny jablek rostou do závratných výšek. Kvůli loňské neúrodě, která postihla téměř celou Evropu, je jich málo. A tak cena tohoto v Česku snad nejoblíbenějšího ovoce zřejmě ještě poroste. Každý Čech sní v průměru za rok čtyřiadvacet kilogramů jablek. Letos to bude kvůli jejich vysoké ceně podstatně méně.

Nejvzácnější československá známka
11.03.
překonala očekávání

Nejvzácnější československá známka: Vydražili ji za 8 milionů!

Nejvzácnější československá známka ze sbírky filatelisty Ludvíka Pytlíčka ze Semil se v neděli v aukční síni Burda Auction v Obecním domě prodala za 7,8 milionu korun. Jde o cenu bez 19procentní aukční provize. Odhadní cena známky byla pět až sedm milionů Kč.

Český lev 2018
aktualizováno 10.03.
prestižní ceny

Čeští lvi znají své majitele! Který film byl v loňském roce nejlepší?

Nejlepším filmem loňského roku je rodinný snímek Bába z ledu. Jeho tvůrci v sobotu večer převzali šest Českých lvů, včetně režie a hereckých kategorií.

Prásk.tv píše:

Jiří Menzel - 2
čtěte o tématu cena na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Mototechna má novou značku, začíná prodávat veterány a investiční vozy

Zájem o historické vozy i youngtimery celosvětově roste a nejedna automobilka v poslední době oznámila svůj záměr prodávat továrně renovovaná klasická auta. Například německý Mercedes-Benz takové vozy prodává již delší dobu pod značkou All Time Stars. Českým zákazníkům začne klasická auta nově nabízet Mototechna Classic ze skupiny AURES Holdings, provozovatele sítě autocenter AAA AUTO.

Herečka Frances McDormand - vrácení Oscara
06.03.
Policie ho dopadla

Herečce na party ukradli Oscara! "Je můj," hlásal zloděj na videu

Herečka Frances McDormandová přišla na afterparty po předávání Oscarů o svou zlatou sošku, kterou získala za hlavní roli ve filmu Tři Billboardy kousek za Ebbingem. Cenu jí ukradl jeden z hostů, policie ho později zadržela.

Velikonoční beránek
aktualizováno 02.03.
kde je nejlevněji

VELKÉ SROVNÁNÍ CEN: Kde se vyplatí nakoupit na Velikonoce?

Blíží se Velikonoce, a proto jsme zjišťovali, jaké jsou aktuální ceny potravin, které budeme na svátky nakupovat. Zaměřili jsme se na přísady, ze kterých se peče například velikonoční beránek. A kromě cen potravin v Česku jsme také zjišťovali, kolik co stojí v Polsku a v Německu.

Kombajn na poli
25.02.
Pole si pronajímají

Zemědělci nemají na odkup půdy! Porostou i ceny potravin, bojí se

Cena zemědělské půdy stoupá a zemědělci už na odkup nemají peníze. Mohou za to podle všeho spekulanti, kteří pole nakupují jako investici. Od loňského roku se prodejní ceny zvýšily o více než patnáct procent.

Olga Menzelová a Jiří Menzel
aktualizováno 23.02.
Poslala vzkaz

Režisér Menzel slaví osmdesátku! Manželka má skvělou zprávu

Český Oscarový režisér Jiří Menzel slaví 80. narozeniny. Tvůrce filmů Na samotě u lesa nebo Vesničko má středisková se ale zotavuje po operaci mozku. Daří se mu ale lépe a před dvěma dny mohl opustit nemocnici. Teď je ve specializovaném rehabilitačním zařízení. Štábu TV Nova to řekla manželka režiséra Olga.

Jídlo v letadle
07.02.
krátké lety

U kterých aerolinek si za jídlo během letu připlatíte? PŘEHLED

Rádi při cestování po Evropě využíváte nízkonákladových společností nebo ekonomické třídy, ale chcete si zároveň vychutnat jídlo i během svého krátkého letu? Podívejte se, které z nejoblíbenějších leteckých společností u nás vám jídlo nabízí v ceně i během charterového letu a u kterých si za občerstvení musíte připlatit.

Horská služba při cvičení
aktualizováno 04.02.
pojištění odpovědnosti

Sražení lyžaře na svahu může vyjít na miliony! Nepodceňujte pojištění

Jedete lyžovat a nemáte pojištění odpovědnosti? Pak podle odborníků velmi riskujete. Vážných úrazů totiž přibývá. A to zvláště v tomto období, kdy začaly jarní prázdniny a sjezdovky jsou přeplněné. Nebezpečí srážky s jiným lyžařem je velmi vysoké. Kvůli chvilce nepozornosti se tak člověk může zadlužit na celý zbytek života.

Zdražila většina potravin!
01.02.
potraviny

Zemědělci v některých případech musí zlevnit, ceny i tak porostou

Zemědělci se obávají letošního roku. Své produkty, například mléko nebo vepřové maso, musí prodávat levněji. Přesto ekonomové neočekávají, že by letos potraviny nějak citelně zlevňovali. Naopak jejich ceny ještě porostou, i když ne tak výrazně jako v loňském roce, kdy skokově stoupla cena másla a vajec.