Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Sůl
aktualizováno 11.11.

Pro někoho nezajímavá surovina, pro někoho základ všeho

Pro někoho je sůl jen nezajímavá surovina, pro druhého naopak základ, od kterého se odvíjí vše.

Sůl - zdravá nebo škodlivá?
14.03.
Pozor na sůl

Sůl zabíjí! Spočítejte si, kolikrát překračujete doporučenou dávku

Češi patří dlouhodobě mezi největší konzumenty soli. Doporučenou denní dávku překračujeme dvakrát až třikrát, což je víc, než považuje Světová zdravotnická organizace za přijatelné. Vysoká konzumace soli má za následek zdravotní obtíže, především růst krevního tlaku a s tím spojené vyšší riziko srdečního infarktu nebo mozkové mrtvice. Do boje proti vysoké spotřebě soli se zapojuje celý svět v rámci kampaně World Salt Awareness Week.

Sůl
05.10.
Moc soli škodí

Sůl nad zlato, říkají si kuchaři. Limity překračují až pětinásobně

Kuchaři v některých českých restauracích solí až pětkrát víc, než by měli. Zjistili to hygienici. Nadměrná konzumace soli může být přitom velmi nebezpečná. Češi navíc patří v její spotřebě mezi světové rekordmany.

Prásk.tv píše:

Co vytvořit z lahve a soli - 1
čtěte o tématu sůl na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Četl jsem reklamu Sberbank, kde nabízíte v rámci Vánoční akce bonusovou sazbu 2,89 % na půjčky a konsolidace. Dostane ji opravdu každý, nebo jsou v tom různé skryté háčky?

1961657
11.02.
Zvláštní metoda

KONVIČKOVÁNÍ: Mučení, nebo skvělý postup, jak se zbavit rýmy?

Překonat rýmu bývá těžší, než se zdá. Ať děláte, co děláte, ne a ne se jí zbavit. Pokud hledáte něco nekonvenčního a zaručeně účinného, vyzkoušejte konvičkování. Vypadá sice drasticky, nic nepříjemného to ale není.

Sůl - zdravá nebo škodlivá?
aktualizováno 29.12.
Přesolujeme

Češi solí třikrát víc, než by měli! Ničí si tím zdraví a riskují i život

Češi solí třikrát víc, než se doporučuje. A vážně tím ohrožují své zdraví. Odborníci o soli mluví jako o tichém zabijákovi, její nadměrné množství může poškodit některé orgány a způsobuje také vysoký krevní tlak.

Žena otrávila dítě solí
06.08.
Sůl jako vražedná zbraň

Nechtěla, aby ji opustil manžel. Strašlivým způsobem zabila dceru

Strašlivý způsob, jak upoutat pozornost svého manžela, vymyslela třiadvacetiletá Kimberly Martinesová z americké Jižní Karolíny. Aby mu zabránila v odchodu od rodiny, otrávila svou sedmnáctiměsíční dceru solí! Dívenka po několika dnech v nemocnici zemřela.

Loď uvázlá v Drážďanech
aktualizováno 17.03.
záchrana v nedohlednu

Nevydařená mise: Sůl z české lodi v Drážďanech ucpala sací bagr!

Pokus o vyložení 800 tun soli z české lodi, která od pondělí blokuje labskou vodní cestu v Drážďanech, nevyšel. Kvůli vysoké vlhkosti sůl zhrudkovatěla a ucpala sací bagr. Technici práce zastavili po půlnoci.

Sůl - zdravá nebo škodlivá?
aktualizováno 17.03.
Překvapivé zjištění

SŮL je tichý zabiják: V těchto jídlech je jí víc, než jste mysleli!

Jenom proto, že vám jídlo nepřipadá slané, ještě neznamená, že v něm sůl není. A asi vás překvapí, ve kterých jídlech je soli víc, než byste očekávali. Sůl je navíc tichým zabijákem, který má na svědomí mozkové příhody, onemocnění srdce a vysoký krevní tlak.

Matka zabila svého syna solí - 3
aktualizováno 03.03.
zbytečná smrt

Matka (27) otrávila pětiletého chlapečka solí! Kvůli facebooku

Matka, která otrávila svého pětiletého syna solí, aby jako blogerka přitáhla pozornost fanoušků na sociálních sítích, byla v úterý odsouzena za vraždu.