Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bývalý elitní policista před soudem
29.06.
pravomocný rozsudek

Bývalý elitní policista Foltýn půjde na 5 let do vězení! Za vydírání

Bývalý elitní policista Martin Foltýn půjde na pět let za mříže. Dnes o tom rozhodl krajský soud v Brně. Společně se dvěma odsouzenými vydíral veterináře z Velkého Beranova. Rozsudek je pravomocný.

Hacker
aktualizováno 28.06.
kybernetický útok

Vyděračský virus útočí všude! Napadl i černobylskou elektrárnu

Světem se šíří další vlna vyděračského viru, napadené počítače se objevují na celém světě. Zákeřný ransomware nachází cíle téměř všude, útočil na vládní organizace i soukromé společnosti, na Ukrajině se dokonce nevyhnul ani elektrárně v Černobylu. Vzrůstají obavy, že vládní organizace i nadnárodní společnosti selhávají při zabezpečování svých kritických systémů. Výkupné navíc nemá cenu platit, protože adresa, kterou vyděrači používali pro komunikaci, je již nefunkční.

Ukradené fotografie z plastických operací
02.06.
plastická chirurgie

Hackeři ukradli intimní fotky pacientů kliniky. Vydírají tisíce lidí!

V éře internetu už mnoho celebrit ukázalo, proč je potřeba si dávat pozor na své intimní fotky. Ani to ale nemusí stačit, jak se teď přesvědčily tisíce pacientů litevského řetězce klinik plastické chirurgie. Hackeři klinikám ukradli a zveřejnili 25 tisíc fotografií pacientů. Teď vydírají společnost i pacienty.

Prásk.tv píše:

Karel Gott
čtěte o tématu vydírání na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Kouzelným kartáčkem si děti čistí zoubky samy

Se sonickým kartáčkem Philips Sonicare for Kids už nemusíte dětem připomínat čištění zoubků.

Kajínek
15.05.
STŘEPINY

Prezidentská milost pro Kajínka: Milosrdenství nebo výsměch?

Spekulovalo se o ní týdny. I přesto milost pro nejznámějšího českého vězně zapůsobila jako blesk z čistého nebe. Propuštěn bude klidně i do hodiny poté, co bude do vězení v Jablonci nad Nisou doručena podepsaná milost.

Počítačový vir
aktualizováno 13.05.
Obětí i britské nemocnice

Obří útok na počítače: Vyděračský vir zasáhl desetitisíce uživatelů

Svět v pátek čelil obřímu počítačovému útoku! Desetitisícům uživatelů se na obrazovkách objevilo okno, které požadovalo, aby zaplatili za to, že je vir pustí dál k vlastním souborům. Takzvaný vyděračský vir napadl i španělský telekomunikační gigant nebo britské nemocnice.

Vyhrožování maldé ženě - ilustrační foto
26.04.
výhružky násilím

Muž (28) vydíral svou bývalou partnerku, teď mu hrozí vězení

Žena ze Sokolovska si prožívala dlouhá muka, její bývalý partner (27) jí vyhrožoval a vydíral, podle policie jí měl dříve i napadnout. Kriminalisté nyní zahájili trestní řízení, pokud ho soud odsoudí, hrozí mu až 8 let vězení.

Hledaný vyděrač z Prahy
18.10.
pátrání po zvrhlíkovi

Hledá se vyděrač: Chtěl po dívce sex, jinak prý zveřejní intimní foto!

Kriminalisté se už týden marně snaží vypátrat muže, který přes sociální sítě vydíral jednu z uživatelek. Mladík chtěl po dívce sex, jinak prý zveřejní její intimní fotky a videa. Policisté žádají o pomoc veřejnost. Viděli jste muže na obrázku?

Karel Gott
07.10.
Vydírání

Karlu Gottovi šlo o život! Chci 3 miliony, nebo zemřeš, hrozili mu!

Chci tři miliony v pětistovkách, jinak tě zabiju. Takový dopis přišel Zlatému slavíkovi Karlu Gottovi v roce 1982 do Československé televize. Do vydírání se záhy vložila i StB.

Zmizení Jany a Dana je záhadou
aktualizováno 09.09.
Jana a Dan

Zlom v případu zmizelých dětí: Policie obvinila zadrženého muže!

Policie v pátek obvinila dříve zadrženého muže z vydírání a zbavení osobní svobody. Zdeněk Hryščenko měl děti násilím dotáhnout do speciálně upravené garáže, kde je deset dnů věznil.

Jed - Ilustrační foto
12.08.
Ukradl dokonce jedy

"Otrávím obchoďák," vydíral student vládu. Policie ho obvinila

Švédská policie obvinila v pátek sedmadvacetiletého německého studenta známé univerzity v Uppsale, který se měl podílet na vydírání české vlády. Prokuratura jej viní z krádeže jedů a z napomáhání při vydírání. Že skutečně poslal vyděračský email, prokurátor neprokázal.