Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vysoký tlak
aktualizováno 22.11.
Smrtelné onemocnění

Tisíce lidí netuší, že mají vysoký tlak! Lékařka radí, jak to poznat

Vysokým krevním tlakem trpí podle odhadů dva miliony Čechů, více než čtvrtina o tom ale netuší. Hypertenze přitom může způsobit infarkt, mrtvici nebo plicní embolii.

Výstraha před nebezpečnými léky
11.07.
SÚKL varuje

Úřad stahuje z trhu vadné léky na vysoký tlak! Nemáte je doma?

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) dnes oznámil, že z trhu stahuje některé léky obsahující účinnou látkou valsartan. Ty se používají na úpravu vysokého krevního tlaku, proto je doma mohou mít tisíce Čechů!

Vysoký tlak
17.05.
projděte si příznaky

Vysoký tlak zabíjí, čtvrtina lidí ani netuší, že ho má! Nehrozí vám?

Lidí s vysokým tlakem raketově přibývá. Podle údajů České společnosti pro hypertenzi (vysoký tlak) jím trpí až 40 % Čechů, čtvrtina nemocných přitom o své chorobě vůbec neví.

Prásk.tv píše:

Bára Basiková
čtěte o tématu vysoký tlak na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Andrej Babiš
aktualizováno 19.02.
pracovní nasazení

Babiš přiznal zdravotní problémy: Kolaps a převoz do nemocnice

Premiér v demisi Andrej Babiš bojuje se zdravotními potížemi, které podle jeho vlastních slov způsobil stres. Pracuje prý až 18 hodin denně a to se viditelně podepisuje na jeho zdraví. Trpí vysokým tlakem, praskla mu žilka v oku a musel si naordinovat zvolnění tempa a dovolenou. To vše jen krátce po večeři s prezidentem Zemanem a jeho manželkou, kterou absolvovali Babišovi v neděli večer v Průhonicích.

Vysoký tlak
aktualizováno 11.05.
epidemie neriskujte zdraví!

Vysoký tlak ohrožuje rekordní počet Čechů! RADY, jak ho snížit

Vysoký tlak se u lidí šíří jako epidemie. Pojišťovny zaznamenávají prudký nárůst pacientů s tímto onemocněním, jen VZP hlásí přes 200 tisíc nových případů za poslední tři roky. Vysokému tlaku přitom lidé mohou do velké míry předcházet zdravým životním stylem, na prevenci navíc mohou dostat i finanční příspěvky.

Doktor měří pacientce tlak - ilustrační
aktualizováno 05.12.
rizikové faktory

Vysoký krevní tlak, infarkt: V ohrožení jsou až 2 miliony Čechů!

Vysoký tlak trápí v České republice až 2 miliony lidí, kteří jsou díky tomu daleko více ohroženi mrtvicí či infarktem. Navíc existuje hodně lidí, kteří hypertenzi neléčí, čísla jsou ještě smutnější. Tato civilizační choroba má často neznámé příčiny, existují ale faktory, díky kterým se riziko vysokého krevního tlaku zvyšuje. Komu hrozí největší nebezpečí?

Černý čaj
05.10.
léčivé účinky

Černý čaj dokáže zázraky! Pijte ho při chřipce i na vysoký tlak!

Černý čaj je považován za vůbec nejrozšířenější čaj. Nejenom kvůli své výborné chuti. Přestože si ho na rozdíl od mnoha jiných druhů zřídka spojujeme s pozitivními účinky na lidský organismus, neměli bychom zapomínat, že i v tomto směru může být účinným pomocníkem a to i při chřipce.

Lékařský objev
aktualizováno 07.03.
objev pro svět

Unikátní metoda léčby vysokého tlaku funguje! Vymysleli ji Češi

Unikátní metoda, která má pomoci pacientům s vysokým krevním tlakem, zřejmě opravdu funguje. Jako první na světě ji v lednu vyzkoušeli lékaři z pražské nemocnice Na Homolce. Zákrok provedli u dvou pacientů. A teď se při první velké kontrole potvrdilo, že tlak pacientům výrazně klesl a na nižších hodnotách se drží i měsíc a půl po zákroku.

Lékař
23.01.
unikátní operace

Vysoký tlak? Češi ho teď umí spravit na počkání! První na světě

Lékaři z pražské nemocnice na Homolce jako první na světě provedli unikátní operaci, která má pomoci pacientům s vysokým krevním tlakem, kterým nepomáhají léky. Bez operace by jim totiž mohla hrozit mrtvice, krvácení do mozku nebo třeba infarkt.

Žena
03.06.
šokující odhalení

STUDIE: Chcete zhubnout? Zkuste TICHO! Hluk kazí figuru i zdraví

Měli by lidé, kteří se snaží zhubnout, počítat decibely se stejnou samozřejmostí jako kalorie? Podle nejnovější studie ano. Hluk totiž podle ní může způsobovat přibírání na váze a další zdravotní obtíže.