Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Čmeláci
31.05.
chov čmeláků

Nový hit zahrádkářů! Pro lepší opylení si pořizují vlastní čmelín

Za posledních 25 let zmizely z přírody až tři čtvrtiny létajícího hmyzu. A tak začínají zahrádkáři kvůli nedostatku opylovačů hromadně chovat čmeláky. Jediná farma v Česku sídlí nedaleko Brna a všechny úly měla vyprodané během několika hodin.

VÍKEND: Největší trendy zahrádkářské sezóny!
aktualizováno 10.05.

VÍKEND: Největší trendy zahrádkářské sezóny!

Ledoví muži jsou za dveřmi a pro majitele zahrádek a záhonů to znamená jediné. Záda budou bolet, ale pocit blaženosti to hravě vykoupí. Sledovat, jak příroda kouzlí s rajčaty, se špenátem nebo s tulipány, chce stále víc Čechů.

Zahrádka
aktualizováno 05.05.

VÍKEND: Zahrádkaření zažívá neuvěřitelný comeback

Kdo nemá svou zahrádku, není dneska trendy. Na území Česka je evidováno přes dva a půl milionu chalup, chat a zahrad. Bez nadsázky se proto dá říct, že co Čech, to zahrádkář.

Prásk.tv píše:

Rajčata
čtěte o tématu zahrádkaření na Prásk.tv
Světový den nahých zahrádkářů
05.05.
Mezinárodní svátek

Tisíce lidí dnes zahradničí bez šatů. Je den nahých zahrádkářů

Lidé po celém světě odkládají svršky a vyrážejí na zahrádky. Na první sobotu v květnu totiž připadá Světový den nahých zahrádkářů. Svými fotografiemi, jak v rouše Adamově a Evině zalévají zahrádky a zastřihují křoví, zaplavili nudisté sociální sítě.

Oteplení
09.03.
zima končí

Už je tu jaro? Příroda vysílá jasné signály! Fotky a video jako důkaz

Do Česka dorazilo jaro, příroda se už začala probouzet. Myslivci už v lese nachází první mláďata, stěhovaví ptáci se pomalu vrací a zahrádkáři se chystají na první výsadbu. O víkendu k nám navíc podle meteorologů vtrhne teplo.

Pila
12.08.
Kutilské přešlapy

Zlaté české ručičky? Poslední dobou vládnou spíš Pat a Mat

Zahrádkáři a kutilové, kteří se přes léto pouští do práce všeho druhu, podle odborníků často hazardují se svým životem. Přeceňují své schopnosti, místo aby si nechali pomoci od profesionálů. Dokazují to případy z posledních dnů.

Žena poleptaná pryšcem
06.07.
jedovatý pryšec

Pozor na tuto rostlinu na zahradě. Žena skončila na kapačkách

Hodně drsné následky z práce na zahrádce má žena ze Zlínska. Okopávala skalku, na které jí roste i oblíbená skalnička pryšec. Její mléko je ale toxické a může způsobit nepříjemné popáleniny. Ženu mléko potřísnilo na rukou, s těžkou alergickou reakcí skončila na kapačkách v nemocnici.

Pěstování salátů na balkoně
aktualizováno 10.04.
zahrádka v bytě

Chcete mít úrodu i na balkóně? Zkuste 'zázračná' barevná semínka

Jaro je v plném proudu a zahrádkáři mají plné ruce práce. Pokud se totiž v létě a na podzim chtějí těšit z úrody, zasadit musejí už nyní. Chutnou zeleninu si přitom můžete vypěstovat i na balkóně. Stačí vědět, jak na to.

Práce na zahradě
aktualizováno 28.07.
čekají řadu let

Zahrádkáři chtějí svůj zákon. Souhlasíte s jeho zavedením? ANKETA

Vláda se na své středeční schůzi zabývala nejen opatřeními v případě ohrožení terorismem, ale i zahrádkářským zákonem. Návrh připravili poslanci ČSSD, KSČM a Úsvitu a je pod ním podepsaný i premiér Bohuslav Sobotka. Řešit má problémy s pozemky pro zahrádkářské osady.

Jak se před zimou starat o stromy
19.10.
Práce na zahradě

Zima se blíží: Jak na ni připravit ovocné stromy? NÁVOD

S blížící se zimou nastává nejvyšší čas zazimovat zahradu. Speciální péči vyžadují také stromy, jinak by náročné podmínky v zimních teplotách nemusely přežít. Podzim je ale také ideální dobou pro výsadbu dalších stromů.