Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Oteplení
09.03.
zima končí

Už je tu jaro? Příroda vysílá jasné signály! Fotky a video jako důkaz

Do Česka dorazilo jaro, příroda se už začala probouzet. Myslivci už v lese nachází první mláďata, stěhovaví ptáci se pomalu vrací a zahrádkáři se chystají na první výsadbu. O víkendu k nám navíc podle meteorologů vtrhne teplo.

Pila
12.08.
Kutilské přešlapy

Zlaté české ručičky? Poslední dobou vládnou spíš Pat a Mat

Zahrádkáři a kutilové, kteří se přes léto pouští do práce všeho druhu, podle odborníků často hazardují se svým životem. Přeceňují své schopnosti, místo aby si nechali pomoci od profesionálů. Dokazují to případy z posledních dnů.

Žena poleptaná pryšcem
06.07.
jedovatý pryšec

Pozor na tuto rostlinu na zahradě. Žena skončila na kapačkách

Hodně drsné následky z práce na zahrádce má žena ze Zlínska. Okopávala skalku, na které jí roste i oblíbená skalnička pryšec. Její mléko je ale toxické a může způsobit nepříjemné popáleniny. Ženu mléko potřísnilo na rukou, s těžkou alergickou reakcí skončila na kapačkách v nemocnici.

Prásk.tv píše:

Rajčata
čtěte o tématu zahrádkaření na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Diskuse o penězích už pro ženy není tabu

V Praze 8. března 2018: Hlavním tématem 9.ročníku konference Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ budou peníze. Hosté konference, která se uskuteční 13.dubna 2018 v Praze, budou mluvit například o tom, kde peníze jsou, proč se o nich nebavíme a také o tom, že investice do sebe není zbytečné utrácení.

Pěstování salátů na balkoně
aktualizováno 10.04.
zahrádka v bytě

Chcete mít úrodu i na balkóně? Zkuste 'zázračná' barevná semínka

Jaro je v plném proudu a zahrádkáři mají plné ruce práce. Pokud se totiž v létě a na podzim chtějí těšit z úrody, zasadit musejí už nyní. Chutnou zeleninu si přitom můžete vypěstovat i na balkóně. Stačí vědět, jak na to.

Práce na zahradě
aktualizováno 28.07.
čekají řadu let

Zahrádkáři chtějí svůj zákon. Souhlasíte s jeho zavedením? ANKETA

Vláda se na své středeční schůzi zabývala nejen opatřeními v případě ohrožení terorismem, ale i zahrádkářským zákonem. Návrh připravili poslanci ČSSD, KSČM a Úsvitu a je pod ním podepsaný i premiér Bohuslav Sobotka. Řešit má problémy s pozemky pro zahrádkářské osady.

Jak se před zimou starat o stromy
19.10.
Práce na zahradě

Zima se blíží: Jak na ni připravit ovocné stromy? NÁVOD

S blížící se zimou nastává nejvyšší čas zazimovat zahradu. Speciální péči vyžadují také stromy, jinak by náročné podmínky v zimních teplotách nemusely přežít. Podzim je ale také ideální dobou pro výsadbu dalších stromů.