Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Muže v hospici potěšila návštěva koně - 1
aktualizováno 08.09.
Dojemný příběh

Umírající muž měl poslední přání, hospic udělal něco úžasného

Zdravotní sestry z hospice v anglickém hrabství Devon přichystali krásné překvapení pro umírajícího seniora Patricka Saunderse. Sedmaosmdesátiletý muž strávil svá mladá léta ve stájích, kde se staral o koně. A právě pohladit si koně bylo Patrickovým posledním přáním. Ač už byl muž odkázaný na lůžku, sestry mu jeho sen splnily.

Ruce
22.05.
Foto uvnitř Dojemný příběh

Svatba v hospicu: Umírajícímu muži se na ni složili cizí lidé

Dojemný příběh zasáhl Velkou Británii. Třiašedesátiletý Ray Kershaw umíral na rakovinu kostí. Na svatbu snů s partnerkou Tracy Brooksovou na španělském ostrově Tenerife už neměl čas ani sílu. Neznámí lidé se mu složili na svatbu přímo v hospicu na předměstí Manchesteru.

Lůžko
aktualizováno 05.01.
Prezident a ministr

Co je vlastně hospic? I s tím má pomoct nový zákon!

Prezident Miloš Zeman se na Hradě sešel s nedávno jmenovaným ministrem zdravotnictví Miloslavem Ludvíkem. Mluvili spolu o zákonu o hospicích, na kterém prezidentovi velmi záleží.

Prásk.tv píše:

Meghan kyticí neházela - 1
čtěte o tématu hospic na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Plovoucí vinylová podlaha RS-click

Rychle a snadno bez lepení!

Sekačky a EU
aktualizováno 06.07.
fotky DŮM V PLAMENECH

Bezmocní senioři v ohrožení! Požár zachvátil hospic v Brně

Hasiči dnes ráno kvůli požáru bytu evakuovali v Brně charitní Domov svaté Anežky, ve kterém bydlelo 25 lidí v pokročilém věku. Většina obyvatel domu je zcela nebo částečně nepohyblivá. Celkem 12 lidí skončilo v nemocnici, nikdo nebyl v ohrožení života.

Horníci
aktualizováno 02.07.
Region má potíže

Krach OKD táhne ke dnu celý region. I pojízdný hospic

Pád Ostravsko- karvinských dolů není hrozba jen pro samotné horníky a zaměstnance firem, kteří s těžební společností spolupracují. Dominový efekt už zasáhl i neziskové organizace, které Nadace OKD dlouhodobě podporuje.

VÍKEND: Jak funguje mobilní hospic
06.06.

VÍKEND: Jak funguje mobilní hospic

Říká se tomu pocit neodvratitelné zkázy. Dlouhodobě nemocní se vyburcují k nečekané aktivitě - balí si svoje osobní věci, jsou nezvykle neklidní či mluví o tom, že už jim brzy pojede autobus. I tak se prý pozná, že se blíží konec lidského života.