Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Muže v hospici potěšila návštěva koně - 1
aktualizováno 08.09.
Dojemný příběh

Umírající muž měl poslední přání, hospic udělal něco úžasného

Zdravotní sestry z hospice v anglickém hrabství Devon přichystali krásné překvapení pro umírajícího seniora Patricka Saunderse. Sedmaosmdesátiletý muž strávil svá mladá léta ve stájích, kde se staral o koně. A právě pohladit si koně bylo Patrickovým posledním přáním. Ač už byl muž odkázaný na lůžku, sestry mu jeho sen splnily.

Ruce
22.05.
Foto uvnitř Dojemný příběh

Svatba v hospicu: Umírajícímu muži se na ni složili cizí lidé

Dojemný příběh zasáhl Velkou Británii. Třiašedesátiletý Ray Kershaw umíral na rakovinu kostí. Na svatbu snů s partnerkou Tracy Brooksovou na španělském ostrově Tenerife už neměl čas ani sílu. Neznámí lidé se mu složili na svatbu přímo v hospicu na předměstí Manchesteru.

Lůžko
aktualizováno 05.01.
Prezident a ministr

Co je vlastně hospic? I s tím má pomoct nový zákon!

Prezident Miloš Zeman se na Hradě sešel s nedávno jmenovaným ministrem zdravotnictví Miloslavem Ludvíkem. Mluvili spolu o zákonu o hospicích, na kterém prezidentovi velmi záleží.

Prásk.tv píše:

Jana z Výměny
čtěte o tématu hospic na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Sekačky a EU
aktualizováno 06.07.
fotky DŮM V PLAMENECH

Bezmocní senioři v ohrožení! Požár zachvátil hospic v Brně

Hasiči dnes ráno kvůli požáru bytu evakuovali v Brně charitní Domov svaté Anežky, ve kterém bydlelo 25 lidí v pokročilém věku. Většina obyvatel domu je zcela nebo částečně nepohyblivá. Celkem 12 lidí skončilo v nemocnici, nikdo nebyl v ohrožení života.

Horníci
aktualizováno 02.07.
Region má potíže

Krach OKD táhne ke dnu celý region. I pojízdný hospic

Pád Ostravsko- karvinských dolů není hrozba jen pro samotné horníky a zaměstnance firem, kteří s těžební společností spolupracují. Dominový efekt už zasáhl i neziskové organizace, které Nadace OKD dlouhodobě podporuje.

VÍKEND: Jak funguje mobilní hospic
06.06.

VÍKEND: Jak funguje mobilní hospic

Říká se tomu pocit neodvratitelné zkázy. Dlouhodobě nemocní se vyburcují k nečekané aktivitě - balí si svoje osobní věci, jsou nezvykle neklidní či mluví o tom, že už jim brzy pojede autobus. I tak se prý pozná, že se blíží konec lidského života.