Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lyžování
aktualizováno 05.01.
množství sněhu

Kam vyrazit o víkendu na lyže? Tyto areály jsou v provozu

I když u nás nepanuje zrovna zimní počasí, sezóna na českých horách je stále v plném proudu a ve vyšších polohách i přes teploty nad nulou občas sněží. I když nedostatek sněhu trápí spoustu středisek, provozovatelé se snaží zajistit lidem dostatek sjízdných sjezdovek.

Skiareál Lipno
aktualizováno 21.12.
situace na horách

Lyžovat jde i na Štědrý den, někde se jezdí za symbolickou cenu

Jestli se chystáte zítra nebo o vánočním víkendu na lyže, máte jistotu, že ve všech větších areálech v Česku budou vleky a lanovky v provozu. Na Štědrý den se ale bude lyžovat jen do čtrnácté hodiny a určitě se vyplatí podívat se na internetové stránky středisek, kde se třeba dozvíte, že někde budou ceny skipasů 24. prosince jen symbolické.

Zima na horách - 2
aktualizováno 15.12.
kam na lyže?

Dobrá zpráva pro lyžaře i sáňkaře! Nasněžilo, otevírají další střediska

Na českých horách jsou už v provozu stovky kilometrů sjezdovek a také upravených běžeckých tratí. V pátek navíc napadly další centimetry nového prašanu a o víkendu zimní sezónu zahajují další areály.

Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Zima na horách - 2
aktualizováno 09.12.
Kde se lyžuje

Připravte si lyže, sezóna startuje! Kam za sněhem? PŘEHLED

Vypadá to, že ostrá lyžařská sezóna opravdu začala. Na řadě českých hor už leží souvislá pokrývka sněhu. Spousta vleků už je v provozu, o víkendu se mají rozjet další a do stopy můžou vyrazit i běžkaři.

VÍKEND: Skialpy - trochu běžky a trochu sjezdovky
15.03.

VÍKEND: Skialpy, trochu běžky a trochu sjezdovky

Také jste někdy na horách z lanovky s podivem koukali na lidi, kteří s lyžemi, co nekloužou, pěšky šplhají vzhůru do kopců?

Počasí - vítr
aktualizováno 01.03.
silný vítr

Zima neřekla poslední slovo, do Česka přijde vichřice a nový sníh

Zima ještě neřekla poslední slovo, zítra se ve vyšších polohách opět řidiči budou trápit se sněhovými jazyky, turistům a lyžařům bude jejich radovánky komplikovat vichřice a nový sníh. Horská střediska tak letos nebudou mít problémy udržet provoz až do dubna.

Lyžaři na lanovce
aktualizováno 22.01.
skvělá sezóna

Lyžařské areály praskají ve švech, provozovatelé si mnou ruce

Tržby lyžařských areálů v posledních týdnech prudce stoupají. Zima přeje jejich provozovatelům a sjezdovky jsou plné lyžařů. Už teď je jisté, že ski-areály budou mít nejvyšší příjmy za posledních 5 let. Ve srovnání s loňskem by zisky mohly být až o 40 procent vyšší.

Zimní inspektor: Horní Podluží
aktualizováno 28.03.
investice areálů

Zimní inspektor: V Horním Podluží nabízí lyžování i handicapovaným

Zimní inspektor Jan Antonín Duchoslav využil poslední sníh a vyrazil do skiareálu Horní Podluží na Děčínsku. Ten je zajímavý hlavně tím, že nabízí sjezdové lyžování i handicapovaným.

KOŘENÍ: Dokonalá lyžovačka v Íránu
13.03.

KOŘENÍ: Dokonalá lyžovačka v Íránu

Kilometry dlouhé a skvěle upravené sjezdovky, moderní sedačkové i kabinové lanovky a k tomu ještě počasí jako z katalogu. Napadlo vás někdy, jak se lyžuje třeba v Íránu? Že ne? Tak se podívejte.

Jan Antonín Duchoslav
aktualizováno 13.02.
kam vyrazit?

ZIMNÍ INSPEKTOR: Nejbezpečnější lyžařský areál je Karolinka!

Zimní inspektor TV Nova Jan Antonín Duchoslav se vydal na Valašsko a vyzkoušel sjezdovky na Karolince. Chválou přitom nešetří!