Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Muž překročil povolenou rychlost
aktualizováno 30.04.
dálniční policie

Řidič se řítil dálnicí rychlostí 220 km/h. Policii řekl kuriózní výmluvu

Policisté na Slovensku v neděli zastavili českého řidiče (46), který se ve svém sportovním autě řítil dálnicí D1 rychlostí 220 kilometrů v hodině. Muž při kontrole vyrukoval na hlídku s úsměvnou výmluvou. Jízdu ve vysoké rychlosti mu nařídila jeho žena, která po něm chtěla, aby nové auto vyzkoušel.

Policejní kontrola
18.04.
kompletní seznam kde dávat pozor?

Policie už nachytala desítky řidičů, měří na stovkách míst! PŘEHLED

Policisté od časného rána měří na stovkách míst po celé České republice rychlost a nachytali už desítky hříšníků. Na problémové úseky jim dali tipy místní obyvatelé. Tato preventivní akce probíhá i v dalších evropských zemích.

Falcon 9 se satelitem Paz
aktualizováno 22.02.
start v 15:17

Odložený Falcon odstartoval, SpaceX opět slaví úspěch

Společnost SpaceX má od začátku roku pořádně napilno. Velkou pozornost vzbudil zejména start rakety Falcon Heavy, i tak se ale nesmí zapomínat na další mise. Ve středu nás měl čekat start Falconu 9 se satelitem PAZ, kvůli silnému větru byl ale odložen o 24 hodin. První stupeň, který již jednou letěl v rámci mise Formosat-5, se společnost tentokrát nepokusí zachránit. Start byl tentokrát úspěšný.

Prásk.tv píše:

Pilot nakreslil uprostřed Floridy penis
čtěte o tématu radar na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE !! Soutěž o 1+1 kompletní dioptrické brýle, které jinde nekoupíte a konzultaci odborníka

Vyberte si nové brýle v klidu domova a za pomoci vašich nejbližších. Kromě webu a kamenných prodejen můžete vybírat i doma. OptikDoDomu dodal již více než 100 tisíc brýlí a vy nyní můžete vyhrát 1+1 dioptrické brýle v rámci jednoduché soutěže.

Dálnice D1 - ilustrační foto
aktualizováno 11.02.
Informace pro řidiče

"Pasti" na dálnici: Víme, kde se bude letos na D1 měřit rychlost!

Ministerstvo dopravy, Ředitelství silnic a dálnic a obce už se dohodly na tom, kde přesně se v tomto roce bude měřit rychlost na dálnici D1. Jedná se o tři modernizované úseky - jeden je ve středních Čechách a další dva na Vysočině.

Základna na Měsíci
21.10.
rozsáhlé jeskyně

O krok blíž Měsíci: Vědci našli ideální místo pro lunární základnu

V poslední době se velmi často mluvilo o základně na Měsíci a japonští vědci teď přišli s úžasným objevem. Pod povrchem našli ohromnou jeskyni, která představuje ideální místo pro stavbu lunární báze, která by astronautům poskytovala ochranu před radiací a extrémními výkyvy teplot.

Policie měří rychlost - 4
aktualizováno 27.02.
anketa

Speciální mapa radarů: Rozhodněte, kde se bude měřit

Do úterý mohou lidé na speciální mapě webové aplikace radit policistům, na kterých silnicích by měli měřit rychlost aut. Na výsledky ankety mohou zareagovat města a obce umístěním orientačních radarů ve vytipovaných ulicích. Do hlasování se zapojilo už přes 10 tisíc respondentů.

Pád letadla se souborem Alexandrovci - 6
aktualizováno 25.12.
aktualizujeme 92 MRTVÝCH

Pád letadla OBRAZEM: O život přišli téměř všichni Alexandrovci!

Ruské letadlo Tu-154 v noci na neděli zmizelo z radaru jen několik minut poté, co opustilo přímořské letovisko Soči, místo konání zimních olympijských her 2014. Podle ministerstva obrany převáželo celkem 92 lidí, včetně členů armádního souboru známého jako Alexandrovci.

Kauza radar
aktualizováno 02.12.
radary versus zákony

Převratný rozsudek: Policejní pokuta za fotku z radaru neplatí!

Soud v kanadském Quebecu v přelomovém rozsudku odmítl fotku z radaru jako důkaz toho, že auto překročilo rychlost. Podle soudce je svědectví z radaru nepřijatelné, protože údaj na místě neověřil žádný policista. Kanadští policisté se obávají, že se teď na soudy budou obracet tisíce řidičů, kteří dostali pokutu právě na základě fotky z radaru.

Vojenský radar
13.11.
anketa jsme ještě spojenci?

Sobotka se po Číně bojí i Ruska: Radar v Česku je pro něj sci-fi

Premiér Bohuslav Sobotka odmítl obnovené úvahy o americkém radaru v Česku jako sci-fi. Argumentoval tím, že by to zhoršilo vztahy s Ruskem. Odmítl také přidat peníze do rozpočtu obrany, jak jsme se jako člen NATO zavázali. Podle Sobotky je do roku 2025 neumíme "smysluplně utratit".

Výsledky laserového skenování v Kambodži
18.06.
významný objev

UNIKÁTNÍ OBJEV: V džungli našli prastará opuštěná města! FOTO

Moderní technologie umožnila vědcům učinit úžasný objev, v kambodžské džungli nalezli vědci ze vzduchu pomocí laserového skeneru několik ukrytých středověkých měst. Ukazuje to nejen na pokročilost technologie, která byla při výzkumu použita, ale také to může výrazně změnit naše chápání historie jihovýchodní Asie.