Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Základna na Měsíci
21.10.
rozsáhlé jeskyně

O krok blíž Měsíci: Vědci našli ideální místo pro lunární základnu

V poslední době se velmi často mluvilo o základně na Měsíci a japonští vědci teď přišli s úžasným objevem. Pod povrchem našli ohromnou jeskyni, která představuje ideální místo pro stavbu lunární báze, která by astronautům poskytovala ochranu před radiací a extrémními výkyvy teplot.

Policie měří rychlost - 4
aktualizováno 27.02.
anketa

Speciální mapa radarů: Rozhodněte, kde se bude měřit

Do úterý mohou lidé na speciální mapě webové aplikace radit policistům, na kterých silnicích by měli měřit rychlost aut. Na výsledky ankety mohou zareagovat města a obce umístěním orientačních radarů ve vytipovaných ulicích. Do hlasování se zapojilo už přes 10 tisíc respondentů.

Pád letadla se souborem Alexandrovci - 6
aktualizováno 25.12.
aktualizujeme 92 MRTVÝCH

Pád letadla OBRAZEM: O život přišli téměř všichni Alexandrovci!

Ruské letadlo Tu-154 v noci na neděli zmizelo z radaru jen několik minut poté, co opustilo přímořské letovisko Soči, místo konání zimních olympijských her 2014. Podle ministerstva obrany převáželo celkem 92 lidí, včetně členů armádního souboru známého jako Alexandrovci.

Prásk.tv píše:

Pilot nakreslil uprostřed Floridy penis
čtěte o tématu radar na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Kauza radar
aktualizováno 02.12.
radary versus zákony

Převratný rozsudek: Policejní pokuta za fotku z radaru neplatí!

Soud v kanadském Quebecu v přelomovém rozsudku odmítl fotku z radaru jako důkaz toho, že auto překročilo rychlost. Podle soudce je svědectví z radaru nepřijatelné, protože údaj na místě neověřil žádný policista. Kanadští policisté se obávají, že se teď na soudy budou obracet tisíce řidičů, kteří dostali pokutu právě na základě fotky z radaru.

Vojenský radar
13.11.
anketa jsme ještě spojenci?

Sobotka se po Číně bojí i Ruska: Radar v Česku je pro něj sci-fi

Premiér Bohuslav Sobotka odmítl obnovené úvahy o americkém radaru v Česku jako sci-fi. Argumentoval tím, že by to zhoršilo vztahy s Ruskem. Odmítl také přidat peníze do rozpočtu obrany, jak jsme se jako člen NATO zavázali. Podle Sobotky je do roku 2025 neumíme "smysluplně utratit".

Výsledky laserového skenování v Kambodži
18.06.
významný objev

UNIKÁTNÍ OBJEV: V džungli našli prastará opuštěná města! FOTO

Moderní technologie umožnila vědcům učinit úžasný objev, v kambodžské džungli nalezli vědci ze vzduchu pomocí laserového skeneru několik ukrytých středověkých měst. Ukazuje to nejen na pokročilost technologie, která byla při výzkumu použita, ale také to může výrazně změnit naše chápání historie jihovýchodní Asie.

Oprava dálnice D1 - ilustrační foto
07.06.
úsekové radary

Na D1 sundejte nohu z plynu! Rychlost se měří i na omezeních!

Na dálnici D1 sundejte od dnešního dne v úseku mezi Ostrovačicemi a Kývalkou nohu z plynu!

Policie měří rychlost - 6
aktualizováno 21.05.
ANKETA Měření rychlosti

Odloží strážníci radary? ODS jim chce zakázat měřit rychlost

Dlouholetý spor o to, zda mají strážníci mít právo měřit rychlost a vybírat za to pokuty, se opět vyostřuje. Některé obce na tom totiž vydělávají a mnoha lidem se to nelíbí. Včetně občanských demokratů, kteří chtějí zákaz této pravomoci ještě tento měsíc prosadit ve Sněmovně. Podporu mají i v nejvyšších patrech policie. Strážníci by také chtěli mít jasno. Neustálá nejistota jim komplikuje práci.

Tajná chodba pod zámkem v Lanškrouně
aktualizováno 23.04.
Záhada

Pod zámkem v Lanškrouně vede tajná chodba! K čemu sloužila?

Milovníci záhad upírají pozornost k zámku u Lanškrouna. Vydali se tam odborníci a georadar jim odhalil pod terénem neznámé prostory a nejspíš i chodbu, která by mohla vést až k městu. Existují svědectví, že ještě před 80 lety se jí dalo projít.

Policie měří rychlost - 5
aktualizováno 31.01.
Průšvih v Koleči

Další problém policie: Strážníci vydělávali na měření rychlosti

Skandál strážníků ze středočeské obce Koleč odhalil další problém. Dva opilé strážníky zadrželi státní policisté u Mimoně i se služebním autem a zbraněmi. Dostali totiž hlášku, že se tam porvali. Policisté z Koleče jsou známí tím, že se v obci samotné moc neukazují, ale za peníze do obecního rozpočtu pro jiné radnice měří rychlost.