Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dávky
04.02.
hmotná nouze

Během posledních let stát připravil o dávky 70 tisíc lidí. A bude hůř!

Výdaje na dávky v hmotné nouzi výrazně klesají, stejně jako počet těch, kteří na ně dosáhnou. Oproti předchozím letem stát snížil počet příjemců zhruba o polovinu. A bude hůř, vláda chce dávky dál osekávat.

Příspěvek na živobytí - úřad práce
21.10.
Pomoc v hmotné nouzi

Nestačí vám peníze na jídlo nebo bydlení? Zažádejte si o dávky!

V těžké životní situaci se může ocitnout opravdu každý. Právě pro tyto situace nabízí stát speciální sociální dávky, které vám pomohou dostat se zpátky na nohy nebo zvládnout uživit rodinu. Na co můžete mít nárok a kde dávky vyřídit?

Finance v rodině
aktualizováno 14.09.
Sociální dávky

Peníze místo poukazů v hmotné nouzi! Rodiny však mají smůlu

Některé skupiny chudších lidí v hmotné nouzi už nebudou dostávat část příspěvků na živobytí v poukazech, ale znovu v penězích. Týká se to především lidí umístěných v domovech důchodců. Novelu zákona dnes schválili poslanci ve Sněmovně.

Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Úřad práce - ilustrační foto
aktualizováno 20.03.
hmotná nouze

Úřad práce šetří! Stovky lidí přišly o dávky, vyplatil o 2 miliardy míň

O téměř dvě miliardy méně než v roce 2016 vyplatil loni Úřad práce lidem na dávkách pomoci v hmotné nouzi. Množství vyplacených peněz klesá už od roku 2014. V loňském roce navíc odejmul úřad dávky bezmála 1500 lidem, dalších 559 žádostí úřad zamítl. Celkové úspory za loňský rok díky tomu přesáhly 37 milionů.

Úřad práce
09.02.
hrozí to i vám?

Stovkám lidí sebral Úřad práce dávky! Ušetřil přes 37 milionů

Bezmála 1500 lidí přišlo v loňském roce o sociální dávky. Podle Úřadu práce (ÚP) dávky jen zneužívali a neměli na ně nárok. Úřadu se tak podařilo ušetřit více než 37 milionů.

Rodina a finance
aktualizováno 08.08.
hrozí to i vám?

Stovky lidí přišly o sociální dávky! Úřad práce ušetřil miliony

Na lidi, kteří zneužívají sociální dávky, si posvítili zaměstnanci Úřadu práce (ÚP). Přídavky během uplynulého půlroku odejmuli 774 lidem. Ušetřili tak více než 20 milionů korun.

Miloš Zeman
01.11.
novinky

Zeman podepsal pět důležitých zákonů! Dotknou se nás všech

Prezident Miloš Zeman v úterý podepsal pět nových zákonů. Mezi nimi například i novelu, která umožní úředníkům kontrolovat, čím lidé topí. Informovala o tom prezidentská kancelář.

Úřad práce
07.09.
polepší si

Nezaměstnaní dostanou peníze navíc. Stačí udělat prostou věc

Uchazeči o zaměstnání, kteří by byli ochotni odpracovat aspoň 20 hodin veřejné služby měsíčně, budou zřejmě opět finančně zvýhodněni. Změnu má přinést senátní novela zákona o pomoci v hmotné nouzi, kterou dnes Sněmovna schválila.

Ubytovna
aktualizováno 28.12.
novela o pomoci v hmotné nouzi

Vyplácení doplatku na bydlení v ubytovnách omezí od ledna zákon!

Novela má zabránit přeplácení nákladů na bydlení v ubytovnách ve prospěch jejich provozovatelů. Stanoví také požadavky, které budou muset byty s doplatkem splňovat.