Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zemřela krkonošska legenda Valerián Spusta
aktualizováno 10.06.
smutné oznámení

Krkonoše přišly o legendu, zemřel lavinový expert Valerián Spusta

Českou republiku opustila v neděli legenda horské služby i lavinového výzkumu Valerián Spusta, který se významně zasadil o popsání lavinové problematiky v Krkonoších. Výzkumu se věnoval už od začátku 60. let.

Odklízení sněhu po lavině mezi městy Taesch a Zermatt
aktualizováno 12.01.
kuriozity

V Kazachstánu lidi vyděsil černý sníh! V Alpách hrozí laviny

Zatímco Česko v posledních dnech zažívalo spíše jarní počasí, v Alpách neustále připadává další a další sníh. Kvůli tomu platí v nižších polohách až třetí stupeň lavinového nebezpečí, v rámci kterého už mohou padat velmi velké laviny zejména v prudších kopcích. Na vrcholcích je to stále nejvyšší stupeň.

Extrémní počasí
aktualizováno 13.03.
čas na dovolenou?

Na jihu Evropy už se koupou v moři! Počasí šílí, MAPA EXTRÉMŮ

Zatímco ve Španělsku padají teplotní rekordy, ve švýcarských Alpách laviny. Počasí v Evropě úplně zešílelo, minulý týden hlásili meteorologové jeden extrém za druhým.

Obchodní sdělení

Milionářka Petra: V Sazka Hrách vložila pětistovku a vyhrála 1 500 000 Kč!

Životní a triumfální jízdu zažila v minulých dnech hráčka Petra. Na svůj účet v online Sazka Hrách vložila pět set korun a během několika dní peníze rozmnožila na neuvěřitelných 1 500 000 Kč!

Na pomoc lidem během mrazivého počasí v Afghánistánu vyrazila armáda
aktualizováno 06.02.
Bílá smrt

Laviny pohřbily celé vesnice, v tuhém mrazu zemřelo přes 100 lidí

Desítky životů si vyžádala série lavin, které poté, co napadlo velké množství těžkého sněhu, pohřbily celé vesnice v Afghánistánu a Pákistánu. V nejsmrtelnější lavině zemřelo nejméně 53 lidí, další lidé se stále pohřešují. Kvůli extrémnímu počasí, ve kterém podle BBC zemřelo už 106 lidí, mají záchranáři problémy dostat se k lidem v nouzi včas. Lidé umrzají uvězněni ve svých autech a v sutinách domů.

Lavinový baťoh
08.02.
Zkušený horský vůdce

ODBORNÍK: Češi měli smůlu, proti více lavinám ani airbag nepomůže

Čeští lyžaři, které v sobotu zasáhla lavina v rakouském údolí Wattener Lizum měli špičkové vybavení. Přesto pětice zkušených sportovců nepřežila. Podle horolezce Davida Knilla, který mapoval situaci krátce po sesuvu přímo na místě, neměli šanci přežít ani se špičkovým vybavením, které měli.

Střepiny s Markétou Fialovou
16.02.

STŘEPINY: Islámský stát pokračuje v šíření strachu a hrůzy

Je to přehlídka krutosti a nelidskosti - je to propagace násilí v té nejhorší možné podobě. Taková jsou za posledních pár dnů a týdnů videa Islámského státu.

Sníh a mráz trápí celou Evropu
aktualizováno 05.01.
zima je tu

Česko pod sněhem: Hrozí LAVINY! Na silnicích se tvoří jazyky

V Česku přes noc nasněžilo a meteorologové vydali výstrahu, ve které varují před sněhovými jazyky na silnicích. Na horách platí dokonce lavinové nebezpečí. Výstraha trvá až do dnešních 18:00.