Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zima - 1
aktualizováno 22.01.
Týdenní předpověď

PŘEDPOVĚĎ: Oteplí se až na osm stupňů! Sněžit bude jen na horách

Po krátkém ochlazení a sněžení se teploty znovu přehoupnou přes nulu. Mírně se oteplí už v úterý, na konci týdne teploměr ukáže až osm stupňů. Ráno se ale budou objevovat mlhy a řidiče potrápí také ledovka.

Oteplení - 3
aktualizováno 31.12.
"Jarní" silvestr

Obleva zaskočila (nejen) lyžaře, teploty překročily 14 stupňů!

Turisty a lyžaře v horských střediscích zaskočila výrazná obleva. Některé areály přitom ještě včera hlásily absolutní rekordy v návštěvnosti, dnes ale pršelo i ve vyšších polohách Krkonoš a teploty se vyšplhaly nad nulu.

Sníh
30.12.
počasí

Předpověď na leden: První týden teplo, na konci sníh i v nížinách

Průměrná denní teplota v Česku bude v lednu postupně klesat z pěti stupňů Celsia na nulu. Srážkově bude leden nadprůměrný a koncem měsíce by se sněhového přídělu měly dočkat také nížiny. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Obchodní sdělení

Jak udržet své finance zdravé?

Mějte řešení nečekaných výdajů, spoření, splátky a zůstatek na vašem bankovním účtu dokonale pod kontrolou. Je zde několik praktických rad, které vám bez ohledu na vaši aktuální situaci pomohou udržet finance v dobré kondici.

Ledovka na Silvestra
aktualizováno 29.12.
předpověď počasí jak bude?

Meteorologové varují před dalším náledím! Změna přijde na Silvestra

Meteorologové vydali novou výstrahu před náledím, týká se celkem čtyř krajů a platná je až do sobotního rána. Ještě v noci na neděli mohou teploty padnout i devět stupňů pod bod mrazu, s posledním prosincovým dnem ale přijde do Česka oteplení. Na Silvestra se může rtuť teploměru vyšplhat i na 11 °C a podobný ráz počasí nás čeká i v dalších dnech.

Počasí o Vánocích
aktualizováno 21.12.
předpověď počasí

Zase se spletli? Meteorologové otočili! Takhle prý bude na Vánoce

Ačkoli ještě na začátku týdne slibovali meteorologové bílé Vánoce, teď už to tak nadějně nevypadá. V sobotu se sice ještě ochladí, na Štědrý den ale budou teploty stoupat k 8 - 10 stupňům a přidat by se mohl i déšť.

Ledovka
aktualizováno 20.12.
PŘEHLED VÝSTRAH

VAROVÁNÍ: Česko sevře ledovka! Kdy to bude klouzat u vás?

Zatímco ještě dnes se budou teploty v maximech pohybovat jen kolem dvou stupňů, už zítra by do Česka mělo dorazit oteplení. Sněhové vločky na mnoha místech vystřídá déšť, který bude namrzat. Meteorologové proto varují před ledovkou.

Zima - 2
aktualizováno 18.12.
definitivní odpověď

Bílé, nebo na blátě? Meteoroložka řekla, jaké letos budou Vánoce!

Počátek posledního předvánočního týdne se ponese ve znamení nízkých teplot. Až do středy k nám bude proudit studený vzduch od severu, poté ho vystřídá jihozápadní proudění a výrazně se oteplí. Přesto bychom se podle meteorologů mohli dočkat bílých Vánoc.

Počasí - zima
aktualizováno 11.12.
extrémní výstraha

VÝSTRAHA: Kvůli orkánu Xanthos hrozí extrémní nebezpečí!

Meteorologové vydali výstrahu před extrémně silným větrem. Orkán Xanthos by měl na naše území přinést nárazy větru o síle přes 100 km/h. Na hřebenech hor pak může dosahovat rychlosti až 145 km/h.

Sníh na Slovensku - 1
aktualizováno 02.11.
teplý víkend

Na Slovensku napadlo téměř půl metru sněhu! V Česku bude pršet

Zatímco na českých horách se mohou chlubit spíš jen sněhovým popraškem, vrcholky na Slovensku už leží pod téměř půlmetrovou pokrývkou. U nás si zatím sněžení dává pauzu, o víkendu bude až třináct stupňů.

Sníh
aktualizováno 30.10.
Týdenní předpověď

V Krušných horách napadl sníh! Mrznout a sněžit má i v nížinách

Vichřice přinesla do Česka i sněžení! Několik centimetrů sněhu napadlo v nejvyšších polohách Krušných hor. V noci klesly teploty pod nulu a mohou se znovu objevit sněhové přeháňky. Jak bude ve zbytku týdne?