Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Počasí - zima
aktualizováno dnes 21:47
extrémní výstraha

VÝSTRAHA: Kvůli orkánu Xanthos hrozí extrémní nebezpečí!

Meteorologové vydali výstrahu před extrémně silným větrem. Orkán Xanthos by měl na naše území přinést nárazy větru o síle přes 100 km/h. Na hřebenech hor pak může dosahovat rychlosti až 145 km/h.

Sníh na Slovensku - 1
aktualizováno 02.11.
teplý víkend

Na Slovensku napadlo téměř půl metru sněhu! V Česku bude pršet

Zatímco na českých horách se mohou chlubit spíš jen sněhovým popraškem, vrcholky na Slovensku už leží pod téměř půlmetrovou pokrývkou. U nás si zatím sněžení dává pauzu, o víkendu bude až třináct stupňů.

Sníh
aktualizováno 30.10.
Týdenní předpověď

V Krušných horách napadl sníh! Mrznout a sněžit má i v nížinách

Vichřice přinesla do Česka i sněžení! Několik centimetrů sněhu napadlo v nejvyšších polohách Krušných hor. V noci klesly teploty pod nulu a mohou se znovu objevit sněhové přeháňky. Jak bude ve zbytku týdne?

Obchodní sdělení

„Hmm, doba dřevěná je doba dřevěná...“

Takhle by asi pochvalně mručel člověk neandrtálský z Macha a Šebestové. Na rozdíl od doby ledové je ovšem doba dřevěná zdraví prospěšná. Za časů neandrtálců byly lesní porosty divočinou, o kterou nikdo nepečoval. Zato v dnešní době si můžeme vychutnávat lesy, které po několik generací zušlechťují lesáci, lesníci, vědci a tisíce dalších dobrovolníků. A stále víc, protože lesy se rozšiřují – ročně přibližně o 2000 ha.

Dopad hurikánu na ČR
aktualizováno 16.10.
máme se bát?

Ophelia zasáhla západní Evropu. Takhle ovlivní počasí v Česku

Hurikán Ophelia, nebo alespoň to, co z něj zbylo, dorazil do Evropy. Meteorologové očekávají, že Irsko zasáhne vítr o rychlosti téměř 130 kilometrů za hodinu. U nás se hurikánu bát nemusíme, počasí u nás ale částečně ovlivnil.

Podzim
aktualizováno 15.10.
počasí v říjnu

V příštím týdnu bude i 20 °C, už brzy ale udeří zima! PŘEDPOVĚĎ

Počasí se v následujícím týdnu opět umoudří, čeká nás oteplení a dokonce ani pršet příliš nebude. Se začátkem nového měsíce ale dorazí do Česka zima, první listopadový týden zůstanou teploty na desítce.

Podzim
aktualizováno 27.09.
Kdy se ochladí?

Babí léto je tu! Bude až 22 stupňů, už brzy se ale znovu ochladí

Konečně jsme se dočkali! Do Česka dorazilo babí léto a s ním i příjemné oteplení. Ze sluníčka a teplot kolem dvaceti stupňů se ale nebudeme těšit moc dlouho - už o víkendu by se podle předpovědi mělo znovu ochladit.

Déšť/ slunce
07.09.
víkendová předpověď

O víkendu se do Česka vrátí letní teploty, bude ale potřeba deštník

Do Česka se o víkendu vrátí letní teploty. Na východě republiky budou měřit až 27 stupňů. Potřebovat ale budeme i deštníky, objevit se totiž mohou přeháňky. Podzimní počasí se vrátí v příštím týdnu.

Podzim
aktualizováno 05.09.
šokující předpověď

Podzim bude v Evropě teplejší než léto! Stává se to jednou za 60 let

Do Evropy dorazí babí léto a podle meteorologů by mělo trvat tři měsíce. Způsobí, že podzim bude letos teplejší než léto. Taková situace prý nastává jen jednou za 60 let!

Počasí - léto - 2
aktualizováno 30.06.
jak bude v červenci?

Česko potrápily silné deště! Jaký bude začátek léta? PŘEDPOVĚĎ

Zatímco na Moravě si užívají letního počasí i v těchto dnech, v Čechách to na opalování moc není. Proprší celý červenec, nebo se počasí na začátku prázdnin umoudří?

Supercela nad polem - Ilustrační foto
aktualizováno 08.06.
počasí na víkend

PŘEDPOVĚĎ: Dočkáme se tropů, teplé počasí ale přeruší bouřky

Teploty budou klesat a stoupat jako na houpačce. Ve čtvrtek začne do Česka proudit teplý vzduch, v pátek bychom se mohli dočkat až tropické třicítky, už v sobotu ale může teplota klesnout o 10 stupňů. S vysokými teplotami k nám také dorazí bouřky, uvádí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).