Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Protesty v Paříži proti prezidentským kandidátům
Aktualizováno 1.5. 2017 20:43
Proti kandidátům

Protesty v Paříži: Demonstranti házeli molotovy, rozbíjeli výlohy!

Francouzi využili 1. máje k protestům proti oběma prezidentským kandidátům, kteří postoupili do druhého kola voleb. Mezi demonstranty a policií v Paříži vznikly potyčky, několik lidí bylo zraněno. Na ulicích hořely ohně, protestující házeli na policisty petardy i dýmovnice.

Kokršpaněl uvíznul v odpadní jímce
Aktualizováno 2.1. 2017 13:30
Mazlíčci trpí

Kokršpaněl při útěku před výbuchy petard spadl do jímky

Desítky zvířat zachraňovali především strážníci na severu Čech po silvestrovské noci. Vybuchující petardy jsou pro domácí mazlíčky silně stresující a pravidelně se stává, že se zvíře poleká a zaběhne.

Odborník radí

Pro psy jsou silvestrovské petardy utrpením! Jak vše zvládnout?

Blíže se oslavy konce roku. I když si lidé potrpí na silvestrovské ohňostroje, petardy a rachejtle, jejich čtyřnozí přátelé při nich však doslova trpí. Hlučné zvuky jsou pro zvířata velmi stresující a mohou mít pro vaše mazlíčky následky.

Obchodní sdělení

Spěte pár dní bez polštáře a můžete mít 20 tisíc!

Originální a neuvěřitelně jednoduchý způsob, jak dostat 20 000 Kč na dovolenou dle vašich představ…

Panika ve francouzském Juan-les-Pins
Aktualizováno 15.8. 2016 12:50
video falešný poplach

Zděšení ve Francii: Při zběsilém úprku se zranily desítky lidí!

Desítky lidí se zranily při panickém úprku v letovisku Juan-les-Pins na jihu Francie. Panika vypukla kvůli strachu ze střelby, nejspíš šlo ale o výbuchy dělobuchů. Policie celý incident vyšetřuje.

výbuch
Aktualizováno 26.4. 2016 22:01
Dovoz z Česka

Němečtí radikálové útočí na uprchlíky českou pyrotechnikou

V Německu mají velké problémy s českou pyrotechnikou a pervitinem. Zaznělo to na setkání ministra spravedlnosti Pelikána, nejvyššího státního zástupce Zemana a prokurátorů několika německých spolkových zemí. Pyrotechniku z Česka údajně pouívají pravicoví extremisté v Německu k útokům na tábory migrantů. Pervitin zase dovážejí výrobci do Německa po kilech.

Požár auta v Praze
Aktualizováno 1.1. 2016 21:57
Následky silvestrovských oslav

Náročná noc hasičů a záchranářů: Hořela auta, stromy i popelnice

Hasiči vyjížděli poslední den roku ke 121 požárům, což je nejvíce za poslední čtyři roky. Naprostá většina z nich byla způsobena zábavní pyrotechnikou. Na policii zase volali opilci a záchranáři i lékaři museli ošetřovat ošklivá zranění způsobená petardami.

Silvestr v Bruselu
Aktualizováno 30.12. 2015 21:34
zrušené oslavy

Brusel zrušil silvestrovský ohňostroj! Hrozí útoky teroristů

Brusel příchod Nového roku velkolepým ohňostrojem neoslaví. Rozhodnutí padlo poté, co policisté zadrželi dva atentátníky, kteří přiznali, že na konec roku jsou na několika "symbolických místech" plánované atentáty.

Pyrotechnika
Aktualizováno 30.12. 2015 22:16
smrtící petardy

Nebezpečná pyrotechnika: Na TOTO ZBOŽÍ si dávejte pozor!

Do silvestrovské noci plné ohňostrojů zbývá už jen jediný den. Pro obchodníky jsou novoroční oslavy výborným zdrojem zisku, neváhají proto obchodovat ani s různými padělky, které jsou pro člověka smrtelně nebezpečné. Celníci zabavili už téměř 700 závadných balení.

nebezpečné petardy

V tržnicích prodávají smrtící petardy, přesvědčil se ministr

Tři dny před Silvestrovskými oslavami úřady po celé republice kontrolují tržnice a prodejny s pyrotechnikou. Někteří obchodníci v nich nabízejí zboží srovnatelné s ručními granáty a z kontrol si nic nedělají. Zboží před nimi odvezou nebo prostě schovají.

Pyrotechnika
Aktualizováno 21.12. 2015 22:33
Dávejte si pozor

NEBEZPEČNÁ pyrotechnika: Plné stánky a inspekce nic nezmůže!

České úřady jsou naprosto bezmocné proti trhovcům, kteří prodávají smrtelně nebezpečné výbušniny. Ukázalo se to například v pondělí při jedné z kontrol v tržnici na Hatích u Znojma. Česká obchodní inspekce stánek zavřela, ale hned po jejím odjezdu prodejce znovu otevřel a pyrotechniku dál prodává.