Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pracovní úraz
Aktualizováno 20.4. 2017 21:03
pracovní úrazy

Při práci loni zemřelo 101 lidí! Jak rizikové máte povolání? PŘEHLED

Řidič kamionu nebo stavební dělník. To jsou nejnebezpečnější povolání v Česku. Právě pohyb na silnicích a na stavbách je totiž velmi rizikový. Vyplývá to ze statistik Státního úřadu inspekce práce. Při kterých povoláních je riziko pracovního úrazu největší?

rovnost mužů a žen

Kdy budou brát ženy stejně peněz jako muži? Odborníci znají datum

Česko se propadá v žebříčku vyrovnanosti platů mužů a žen. Mezi třiatřiceti členskými státy Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj patří Česku 24. místo. Za posledních 15 let kleslo o 9 míst.

Česká pošta - 4
Aktualizováno 22.12. 2016 18:20
boj o platy

Pošťáci dnes celý den stávkují! Nadřízení jim prý drsně vyhrožují

Na dnešek vyhlásili zaměstnanci České pošty 24hodinovou stávku, která začala o půlnoci. Podle odborářů se jí účastní čtyři stovky zaměstnanců z celkového počtu 30 tisíc. Je možné, že se do stávky nezapojilo víc lidí kvůli údajnému zastrašování ze strany nadřízených.

Prásk.tv píše:

Domácí hospodyně - 1
čtěte o tématu povolání na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Od června na STK se stočeným tachometrem neprojdete!

Jak stát bojuje proti přetáčení tachometrů? Odpovědnost přenáší na nové majitele. Pokud jste si koupili stočené auto, na STK vás teď vyhodí.

VÍKEND: České jeřábnice

Svou kancelář mají desítky metrů nad zemí.

video řízení letového provozu

VIDEO: Reportér TN.cz vyzkoušel práci letového dispečera

Nenápadná budova na okraji středočeské obce Jeneč, jen kousek od pražského letiště, má veledůležitý úkol. Odtud se řídí letový provoz nad celým územím České republiky. Co takové atraktivní povolání řídícího letového provozu obnáší?

video jak se vaří pivo

Vyzkoušeli jsme za vás: Jeden den sládkem v pivovaru

Pivo je v Česku bezesporu nejoblíbenějším nápojem. V hospodách a restauracích se o něj stará výčepní, během jeho výroby v pivovaru ale na vše dohlíží sládek. A právě jeho práci jsme se rozhodli tentokrát vyzkoušet!

VÍKEND: Bezva zaměstnání

Stravenky, důchodové připojištění, slevy na zboží v lékárně, v drogerii nebo fitness zdarma. Benefity, které běžný zaměstnanec ocení.

žebříček profesí

Kterých profesí si ceníme nejvíc? Politiky předběhly i uklízečky

Nejprestižnějším povoláním jsou podle Čechů lékaři, na prvním místě se drží už dlouhých 25 let. Lidé si začínají čím dál více vážit i vojáků a policistů. Naopak ministři a duchovní klesli na úroveň uklízečů. Vyplývá to z dlouhodobých výzkumů veřejného mínění.

Vyzkoušeli jsme za vás - kominík
Aktualizováno 12.2. 2015 16:58
zapomenutá profese

Jeden den kominíkem! Podívejte se, jaké to je: VIDEO

Kominíků v ulicích v dnešní době již moc vidět není. Na jeden den jsme se rozhodli si tuto profesi vyzkoušet. Co tohle dnes už zapomenuté povolání obnáší a jak na kominíka reagují lidé na ulici?

Na vlastní kůži - popelář
Aktualizováno 18.1. 2015 07:49
vyzkoušeli jsme

NA VLASTNÍ KŮŽI: Jaké je to být na jeden den popelářem?

Snad každý malý kluk zatouží alespoň jednou v životě být popelářem. Reportér TN.cz si tento dětský sen splnil a na jeden den se stal popelářem v barvách Pražských služeb.