Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Příjmení
aktualizováno 12.10.
velký přehled

Nováci dál vévodí Česku, kolik lidí má příjmení jako vy? SEZNAM

Česko je národem Nováků, Svobodů, Novotných i Dvořáků. Jen lidí s tímto příjmením je více než 214 tisíc! A další se rodí. Kolik lidí se pyšní stejným příjmením, jako máte vy?

Nejčastější příjmení v České republice
11.06.
Jména v Česku

Nováci vládnou ČR: Kolik lidí nosí stejné příjmení jako vy? SEZNAM

Česká republika je zemí Nováků. Nositelů tohoto příjmení je u nás neuvěřitelných 68 746! A další Nováci se stále rodí. Jaká jsou další typicky česká příjmení?

Nejoblíbenější jména
aktualizováno 20.10.
Čeští novorozenci

CELÝ ŽEBŘÍČEK: Tato jména dáváme dětem nejčastěji

Nejčastějším jménem, které letos dávali rodiče svým novorozeným synům, byl opět Jakub. V případě dívek se po krátkém kralování Aniček vrátily na výsluní Elišky. U chlapců se jména častěji dědí po otci, naopak dívčí jména jsou více náchylná na módní trendy.

Obchodní sdělení

Zkuste štěstí a bavte se u nových Sazka Her

Spoustu zábavy, pestrý výběr her a velká šance na lákavé výhry, to vše nabízí Sazka Hry. Novinka je nyní dostupná online na herním portále Sazka.cz. Vyzkoušet můžete více než 25 rychlých her včetně oblíbených Starburst nebo Gonzo´s Quest.

Nejčastější příjmení v Česku
03.02.
dokument Seriál: Jména v Česku

Nováků je stále nejvíc. Jaká jsou další nejčastější příjmení v Česku?

Jsme národem Nováků, v Česku žije s tímto jménem přes 68 tisíc lidí a každý rok jich pár stovek přibude. Ale jaká jsou další typicky česká příjmení? Podívejte se na žebříček nejčastějších jmen v Česku. V přehledu všech příjmení v Česku si pak můžete najít to vaše.

Dítě a máma
02.02.
Seriál: Jména v Česku

PŘEHLED: Nejčastější příjmení u dětí narozených v roce 2014!

Každý zná nějakého Nováka, v Česku jich je i nejvíce. Ale bylo to i nejčastější jméno u dětí narozených v roce 2014? Podívejte se na náš přehled.

Nejoblíbenější jména
23.01.
Seriál: Jména v Česku

Jaká jména frčela v 60., 70. nebo 80. letech a jaká dnes? PŘEHLED

V posledních letech je nejoblíbenějším jménem Jakub, ale jaká jména byla oblíbená třeba v 60., 70. nebo 80. letech. V rámci našeho seriálu "Jména v Česku" se můžete podívat, jaká jsou nejčastější jména v jednotlivých desetiletích.

Jména v Česku - ženská jména
aktualizováno 22.01.
seriál Jména v Česku Co vyjadřují?

VÝZNAMY JMEN: Víte, co znamená Marie, Anna nebo další?

Živá, šťastná, milá či zářící. To jsou některé z významu nejčastějších ženských jmen. Pokud vás zajímá, o jaká jména jde, přečtěte si následující článek. V něm najdete význam deseti nejčastějších ženských jmen v Česku a tři další jména, která jsou v posledních letech oblíbená.

Jména v Česku - mužská jména
aktualizováno 21.01.
seriál Jména v Česku Co vyjadřují?

VÝZNAMY JMEN: Víte, co znamená Jiří, Jan, Jakub a další?

"Ten, kdo se drží za patu", "skála", "Bůh ti dá dítě", to jsou jen některé významy našich jmen. V následujícím přehledu najdete význam těch nejoblíbenějších mužských jmen v Česku.

Důchodkyně
aktualizováno 20.01.
Seriál "Jména v Česku"

Marie je jasná a dál? Nejčastější jména v Česku před 100 lety

V Česku žije 1563 lidí, kterým je 100 a více lidí. V rámci našeho seriálu "Jména v Česku" se dozvíte, jaké jméno je u nich nejčastější.

Nejoblíbenější jména
aktualizováno 19.01.
velký přehled Seriál: Jména v Česku

HISTORIE: Jaká byla nejoblíbenější jména v roce, kdy jste se narodili?

V dalším dílu seriálu o jménech v Česku se podíváme na to, jaká jména byla nejoblíbenější v jednotlivých letech. Můžete se tak podívat, jaká jména dostávaly děti v roce, ve kterém jste se narodili právě vy!