Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ohromná koronální díra se otočila směrem k Zemi
06.10.
koronální díra

Sluneční vítr z koronální díry vyvolá na Zemi geomagnetickou bouři

Země bude v následujících dnech čelit solárnímu větru, který proudí z ohromné koronální díry na Slunci. Vítr by k nám měl dorazit už v sobotu nebo neděli, podle astronomů je možné, že vyvolá mírnou geomagnetickou bouři.

Solární bouře
13.03.
polární záře

Blíží se silná sluneční bouře! Tohle všechno může na Zemi způsobit

S blížícím se slunečním větrem očekávají vědci solární bouři, která by se měla objevit během středy a čtvrtka. Centrum pro kontrolu vesmírného počasí kvůli tomu vydalo varování před kolísáním proudu a možným poškozením satelitů. Na událost se připravují i milovníci noční oblohy, solární bouři bude provázet výrazná polární záře.

Záhadné světlo nad Sibiří
04.11.
test rakety

Záhadné světlo nad Sibiří vyděsilo desítky lidí, pak náhle zmizelo

Záhadné světlo ve tvaru koule minulý týden překvapilo desítky lidí na ruské Sibiři. Spoustu z nich se obrátilo na sociální sítě s žádostí o identifikaci překvapivého fenoménu. Objevili se spekulace o UFO nebo o trhlině v časoprostorovém kontinuu, vysvětlení je ale mnohem reálnější, než se může na první pohled zdát.

Prásk.tv píše:

Zásnubní fotografie - 1
čtěte o tématu polární záře na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sportka letos vytvořila už 200 nových milionářů

Nejoblíbenější česká loterie udělala v tomto roce milionáře už ze dvou stovek sázejících. Celkem si tito výherci rozdělili přes miliardu korun, největší částku si odnesl muž ze Zlínska, který je díky Sportce bohatší o 92 milionů korun.

Polární záře, pozdrav z ISS
aktualizováno 07.09.
vesmírné počasí

Největší erupce na Slunci za 12 let způsobí unikátní jev na obloze

Slunce se ve středu pořádně ozvalo, na jeho povrchu NASA zaznamenala dvě ohromné erupce. Sluneční vítr vytvořil na severu Země polární záři, která byla vidět z ohromného množství míst na naší planetě. Jednalo se o nejsilnější zaznamenanou erupci za posledních 12 let.

Mrtvé velryby na britském pobřeží
06.09.
hromadné vymírání

Proč velryby často končí a hynou na plážích? Vědci mají odpověď

Záhadná úmrtí velryb a dalších kytovců, kdy jich v jediné chvíli na plážích uvíznou někdy i desítky, mátla lidi po celém světě. Spekulovalo se o celé řadě příčin, co ale vedlo zvířata k sebevražedným plavbám, se dlouho zjistit nepodařilo, nyní ale přišli vědci s teorií, podle které matou kytovce sluneční bouře. Ty se u nás projevují ve formě polární záře a výrazně narušují magnetické pole Země.

1995678
aktualizováno 07.05.

KOŘENÍ: Záběry polární záře z oběžné dráhy

Polární záře nás nepřestává fascinovat. Pohled na pestrobarevně zbarvenou noční oblohu je strhující za každé situace.

Fenomén zmátl vědce, pojmenovali ho Steve
24.04.
přírodní fenomén

Divné světlo na obloze zmátlo vědce. Jmenuje se Steve

Díky sociálním sítím a podpoře amatérských vědců, kteří sledují polární záře, se nedávno podařilo objevit nový přírodní fenomén. Nikdo nevěděl, co je růžový pruh světla zač, tak to nazvali "Steve".

Polární záře z vesmíru - 6
aktualizováno 29.10.
Krásné fotky

Nebeské divadlo: Podívejte se, jak vypadá polární záře z vesmíru!

Polární záři většina lidí uvidí jen na fotkách, přestože bývá velmi vzácně pozorovatelná i v Česku. A úžasně vypadá tento krásný úkaz i z vesmíru. Přesvědčte se!

1914421
aktualizováno 30.09.
Neuvěřitelná podívaná!

V Reykjavíku zhasla všechna světla, výsledek vás ohromí!

Příroda je mocná čarodějka. Při pohledu na některé přírodní úkazy se až tají dech! A protože se většina z nás za severní polární kruh jen tak nedostane, musíme si polární záři dopřát alespoň z pohodlí domova.

Polární záře, pozdrav z ISS
aktualizováno 21.01.
galerie vesmírný výzkum

Fotky nádherné polární záře, astronauté posílají pozdrav z ISS

Astronauté Scott Kelly a Tim Peake poslali z Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) nádherné fotky polární záře. V rámci mise YearInSpace (Rok ve vesmíru) je Kelly na oběžné dráze už skoro 300 dní.