Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Mládě nyaly nížinné
06.02.
VIDEO

Jihlavská ZOO hlásí přírůstek. Sameček antilopy dělá první kroky

V jihlavské zoologické zahradě mají nový přírůstek. Před pár dny se tam narodilo mládě nyaly nížinné, což je jihoafrická antilopa, která má ráda teplo a naše mrazy jí moc nesvědčí. Přesto se má docela k světu a natočit ho chtělo i trochu odvahy.

Štěně - ilustrační foto
04.02.
nechutné praktiky

Hrůza v zoologické zahradě: Krajty krmili živými štěňátky! VIDEO

Hrozivé záběry z čínské zoologické zahrady pobouřily lidi na sociálních sítích. Je na nich totiž vidět, jak několikametrové krajty krmí živými štěňátky.

Medvíďata v zoo slavila narozeniny
aktualizováno 08.01.
zvířecí dvojčata

Medvíďata v zoo slavila první narozeniny! Dostala dort a míč

Začátkem loňského ledna se olomoucké zoologické zahradyě narodila dvě medvíďata. A tak je jasné, že jim ošetřovatelé připravili pořádnou oslavu.

Prásk.tv píše:

Orangutan
čtěte o tématu zoologická zahrada na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak udržet své finance zdravé?

Mějte řešení nečekaných výdajů, spoření, splátky a zůstatek na vašem bankovním účtu dokonale pod kontrolou. Je zde několik praktických rad, které vám bez ohledu na vaši aktuální situaci pomohou udržet finance v dobré kondici.

Mládě guerézy pláštíkové
22.12.
gueréza pláštíková

V pražské zoo mají další tahák! Malou opičku už i pokřtili! VIDEO

V půlce listopadu se v pražské zoologické zahradě narodilo mládě guerézy pláštíkové. A o měsíc později se pak dočkalo i slavnostního křtu!

Ubitý plameňák v Jihlavské zoo
15.12.
30 tisíc na splátky

Chlapci ubili plameňáky v ZOO, rodiny konečně splatily dluh

Rodiče tří chlapců, kteří v březnu umlátili v jihlavské ZOO vzácného plameňáka, už splatili více než 30tisícový dluh za ubité zvíře. Po počátečních peripetiích tak dodrželi splátkový kalendář, na kterém se domluvili se zoologickou zahradou, aby se vyhnuli soudnímu řízení.

Lvi v ZOO Praha
05.12.
zima je tu

Lvi v pražské zoo si užívali poslední sluneční paprsky! VIDEO

Kamery v pražské zoologické zahradě zachytily na konci listopadu lvy indické, jak si užívají posledních teplých slunečných paprsků. Jako by věděli, že je čeká několik měsíců zimy, vyhřívání na slunci si náležitě užívali!

Tučňáci v zoo v Ústí
04.12.
Tučňák brýlový

Zoo v Ústí poprvé ukázala vzácné tučňáky, v Česku je chová jediná

V Česku můžete od neděle poprvé vidět vzácný druh tučňáka - tučňáka brýlového. Teď je začali chovat v zoologické zahradě v Ústí nad Labem. Mají tam desetičlenné hejno. Na začátku minulého století žilo těchto ptáků ve volné přírodě okolo milionu, dnes jich je pouhých 80 tisíc.

Nejstarší nosorožec
aktualizováno 20.11.
pořádná oslava

VIDEO: Takhle to vypadá, když má oslavu nejstarší nosorožec v ČR!

Nejstarší nosorožec v Česku v pondělí slavil narozeniny. Samici Zambě z ústecké zoologické zahrady je přibližně 47 let. Přibližně proto, že byla odchycena ve volné přírodě a přesné datum narození tak není známé. Zamba je patrně i třetím nejstarším nosorožcem v Evropě.

Mláďata tygra malajského v Zoo Praha - 19
aktualizováno 14.11.
vzácné přírůstky

Pražská zoo poprvé představila malá tygřata! Jsou to dvojčata!

V pražské zoologické zahradě v úterý poprvé představili veřejnosti své vzácné přírůstky - dvojčata tygra malajského. A kamera TN.cz u toho samozřejmě nemohla chybět!

V jihlavské zoo mají nového tygra sumaterského
08.11.
drsné stěhování

Jihlavská zoo slaví nový přírůstek, v zahradě mají ohromného tygra

V Jihlavské zoo mají vzácný přírůstek. Přivezli samce tygra sumaterského. Má jediný úkol, měl by zajistit zahradě novou tygří populaci. Jak převoz velké a nebezpečné šelmy probíhal, natočil štáb TV Nova.