Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vladimir Putin - 4
aktualizováno 15.03.
velkolepé plány

Nové vesmírné závody? Putin chce dostat Rusko na Mars!

Vladimir Putin představil velkolepý plán na dobytí Marsu a Měsíce. Rusové nejprve k rudé planetě vyšlou nepilotovanou loď, která by měla odstartovat už příští rok. Putin chce dostat ruskou vlajku i na povrch měsíce. Trvale osídlená základna by tam měla stát do 30 let.

Drony jako náhrada za modelky
27.02.
Unikátní přehlídka

Zvoní lidským modelkám umíráček? Náhrada už funguje!

Královsky placené supermodelky se možná brzy budou muset obávat o práci. V italském Miláně je totiž na známém Fashion weeku nahradily drony. Zatím sice předvedly pouze luxusní kolekci kabelek, ale od diváků sklidily obrovský aplaus.

Muzeum Terra Technica
18.02.
foto+video světový unikát

Jukeboxy i opravdový Batmobil! Tohle muzeum vám vyrazí dech!

Nedaleko jihomoravského Znojma se nachází unikátní muzeum s názvem Terra Technica. Něco takového nikde jinde na světě neuvidíte! Na ploše 8,5 tisíce metrů čtverečních najdete jukeboxy a herní automaty z celé historie tohoto odvětví!

Prásk.tv píše:

Simona Krainová
čtěte o tématu technika na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE: Jak si užít Dubaj: Krátké zastavení ve městě přepychu

Je krásná, je bohatá a velmi mladá. Novodobá Dubaj je výkladní skříní luxusu, kterým oplývají šejkové ze Spojených arabských emirátů. A mohla by určitě být atraktivní arabskou princeznou. Ucházet se o její ruku sice nemůžete, prožít s ní pár nádherných dní ale určitě ano. Na co před cestou myslet? A co v Dubaji určitě nevynechat?

Apple iPhone 7
16.02.
závažná chyba

Pozor na smsky! Jediné písmeno může zcela zablokovat váš iPhone

Jste vlastníkem iPhonu a nedáte bez něj ani ránu? Pak byste se měli mít na pozoru! Jediné písmeno totiž může váš mobil zablokovat. Apple už chybu potvrdil a pracuje na její opravě.

Letecká záchranná služba při cvičení
aktualizováno 04.02.
horská služba

Při těžkém zásahu v Beskydech uslyšeli záchranáři volání o pomoc

Velmi náročný víkend měli záchranáři z Horské služby Beskydy. U těžkých případů zasahovali v sobotu hned dvakrát, v jednom případě navíc zachránili dvě osoby. Oba zásahy ukázaly, že jsou turistické chodníky a cesty v Beskydech namrzlé, lidé by neměli vyrážet bez nesmeků.

Největší vesmírné objevy 2017
aktualizováno 01.01.
letošní objevy

Objevy roku 2017: Hvězda, co má sedm "Zemí", i vesmírný doutník

Loňský rok přinesl celou řadu velmi zajímavých objevů a poznatků. Nadšení vyvolal například objev sluneční soustavy, která má sedm planet podobných Zemi, průlet záhadného mezihvězdného objektu Oumuamua nebo zaznamenání srážky dvou neutronových hvězd. Čeští astronomové si připsali také řadu úspěchů například v podobě odhalení nové větve meteorického roje Tauridy, která může ukrývat katastrofické nebezpečí.

Mezihvězdný asteroid Oumuamua - umělecký koncept
03.12.
projekt Lyra

Vesmírný závod? Vědci chtějí dohnat mezihvězdný asteroid

Není tomu tak dávno, co vědci ohlásili objev prvního mezihvězdného objektu, který navštívil naší soustavu. Asteroid s názvem Oumuamua se od nás vzdaluje neuvěřitelnou rychlostí 44 kilometrů v hodině, vědci nyní navrhují, abychom se ho pokusili dohnat.

KOŘENÍ: Techno farmáři
05.11.

KOŘENÍ: Techno farmáři

Technika a výdobytky moderní společnosti postupně pronikají do všech oblastí lidského života.

Řidič a chodec
22.10.
etický knoflík

Hraniční situace: Má auto bez řidiče zabít chodce, nebo posádku?

Díky moderním technologiím jsme stále blíž autům, která nebudou potřebovat řidiče. Podle některých by výrazně ubylo dopravních nehod, i tak se jim ale zamezit zcela nedá. To s sebou nese etický problém, autonomní vozy by musely v některých případech rozhodovat o tom, jestli usmrtí řidiče nebo chodce. Italští vědci by nechali rozhodnutí na řidičích a zavedli by "etický knoflík".

Facebook - Průzkumník příspěvků
aktualizováno 19.10.
průzkumník příspěvků

Facebook má novou užitečnou funkci! K čemu ta raketa slouží?

Sociální síť Facebook přišla s další revoluční novinkou. Zavedla funkci Průzkumník příspěvků, jde vlastně o novou zeď příspěvků podle sdílení a oblíbenosti. Díky tomuto rozšíření se tak lidé dostanou do neprobádaných částí internetu, které nejsou úplně závislé na oblíbených stránkách a přátelích.