Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Guru Jára
aktualizováno 11.10.
odháčkování

Dobrá zpráva pro guru Járu! Soud mu snížil trest za znásilnění

Olomoucký vrchní soud dnes snížil o dva roky na 5,5 roku trest zakladateli esoterické školy Poetrie Jaroslavu Dobešovi, známému jako guru Jára. Jeho blízké spolupracovnici Barboře Pláškové soud trest snížil z původních 7,5 roku na pět let vězení. Oba poslal do vězení za znásilnění, podle soudu jako spolupachatelé násilně donutili jiného k souloži.

Soud vraždy a pokusu o vraždu v Doubici
aktualizováno 10.10.
vrchní soud

Rozhodnuto, za vraždu dívky (†14) v Doubici si muž odsedí 19 let

Vrchní soud ve středu potvrdil 19 let vězení Martinu Chloubovi za vraždu 14leté dívky v Doubici na Děčínsku. Kromě toho se loni v září pokusil zabít i svou 16letou přítelkyni. Původní rozsudek ústeckého krajského soudu tak zůstává beze změny.

Kostel v Gutech - 3
aktualizováno 09.10.
Žhářství v Gutech

Tresty za spálení vzácného kostela platí, potvrdil je vrchní soud

Olomoucký vrchní soud potvrdil trojici mladíků za úmyslné zapálení dřevěného kostela v Třinci-Gutech tresty ve výši tři a půl, osm a devět let. Proti původnímu rozsudku se odvolali všichni tři obžalovaní i žalobce.

Obchodní sdělení

Milionářka Petra: V Sazka Hrách vložila pětistovku a vyhrála 1 500 000 Kč!

Životní a triumfální jízdu zažila v minulých dnech hráčka Petra. Na svůj účet v online Sazka Hrách vložila pět set korun a během několika dní peníze rozmnožila na neuvěřitelných 1 500 000 Kč!

Martin Chlouba
17.09.
odvolání

Vražda v Doubici míří k vrchnímu soudu, případ se táhne už rok

Nepravomocně odsouzený vrah 14leté dívky z Doubice na Děčínsku se odvolal proti 19letému trestu. Případ tak půjde před Vrchní soud v Praze. Martin Chlouba (36) dívku podle soudu uškrtil přesně před rokem v pronajaté chalupě. Uškrtit se pokusil i svou 16letou přítelkyni.

Soud vyměřil ženě za ubodání krajana 12 let. Nezabíjela poprvé!
aktualizováno 29.08.
Útok nožem

Soud vyměřil ženě za ubodání krajana 12 let. Nezabíjela poprvé!

Vrchní soud v Praze potvrdil dvanáctiletý trest za vraždu pro Lotyšku Jevgeniji Stepanovou. Po jeho odpykání čeká ženu vyhoštění. I kvůli tomu, že nezabíjela poprvé, ale už potřetí.

Ivo Rittig u soudu v kauze Nagyová
22.03.
tunelování společnosti

Soud zrušil Rittigovo osvobození. Kauza Oleo Chemical pokračuje

Pražský vrchní soud zrušil osvobozující rozsudek v případě lobbisty Iva Rittiga v kauze tunelování petrochemické firmy Oleo Chemical. Také poslal další 3 muže, spojené s touto kauzou, na 3 roky do vězení. Případem se bude muset znovu zabývat Pražský městský soud.

Juraj Thoma
16.03.
Vleklý proces

Vrchní soud podruhé osvobodil exprimátora Budějovic Thomu

Odvolací pražský vrchní soud dnes znovu osvobodil bývalého primátora Českých Budějovic Juraje Thomu, který čelil obžalobě ze zneužití pravomoci.

Soudce Ivan Elischer je zatčen
aktualizováno 16.03.
zatýkání na soudu

Soudce Elischer půjde do vazby! Ministr ho chce zbavit funkce

Policisté a státní zástupci podali v noci na čtvrtek návrh, aby soud vzal do vazby obviněného soudce Ivana Elischera. Soud žádosti vyhověl, uvedla ČTK. Do vazby chtějí poslat také dalších pět obviněných, kteří v případu se soudcem pražského vrchního soudu figurují. Podle soudu existuje důvodná obava, že by Elischer mohl působit na dosud nevyslechnuté svědky či opakovat trestnou činnost.

Soudce Ivan Elischer
aktualizováno 13.03.
Zásah u soudu

Policisté zadrželi soudce vrchního soudu. Měl vzít úplatek

Policie dnes podle informací ČTK zadržela soudce Ivana Elischera, který na pražském vrchním osudu působí od roku 2013. Specializuje se na řešení závažných drogových kauz. V minulosti působil také na ústeckém krajském soudu.

Ředitelství OKD
06.02.
Dlouhé tahanice

OKD se může reorganizovat, potvrdil soud. Odbory jásají

Těžební společnost OKD, která je od předloňského května v úpadku, může začít uskutečňovat svůj reorganizační plán. Vrchní soud v Olomouci totiž odmítl odvolání Citibank proti tomuto plánu a potvrdil jeho schválení. Reorganizační plán tak nabyl právní moci.