Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nemocnice zavřela oddělení! Nejsou lékaři, pacienty převezou
21.09.
problémy ve zdravotnictví

Nemocnice zavřela oddělení! Nejsou lékaři, pacienty převezou

Nedostatek zdravotnického personálu, hlavně lékařů. To je důvod, proč vsetínská nemocnice musí dočasně uzavřít lůžkovou část interního oddělení a omezit provoz příjmové ambulance. Akutní případy budou muset rozvážet sanitky do nemocnic ve Valašském Meziříčí nebo až do Zlína.

Porod
18.09.
tragédie v keni

V nemocnici záhadně zemřelo 12 miminek. Schovávali je v krabicích

Otřesný případ řeší guvernér Nairobi, hlavního města Keni. V místní nemocnici personál ukrýval mrtvá těla miminek do plastových pytlů a krabic, ty pak shromažďovali v jedné místnosti. Guvernér okamžitě zahájil vyšetřování.

Hospitalizace v nemocnici
17.09.
Statistika ÚZIS

Kolik trávíme času ve špitálech? Na psychiatrii skoro nejvíc!

Hospitalizace v nemocnicích jsou pro české pacienty čím dál kratší - v průměru tam vloni strávili něco málo přes šest dní. Vůbec nejdéle si přitom Češi pobyli na odděleních psychiatrie, nejméně pak na dětském ORL či oftalmologii.

Prásk.tv píše:

Emma Higgins - 1
čtěte o tématu nemocnice na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Chcete vlastní bydlení? Nečekejte, až se podmínky zpřísní

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Festival - ilustrační
16.09.
Šíření drog

Stovky lidí se předávkovaly na festivalu v Sydney, dva zemřeli!

Na hudebním festivalu v Sydney zemřeli dva lidé na předávkování drog. V kritickém stavu jsou další tři a 700 účastníků potřebovalo lékařkou pomoc. Festivalu se zúčastnilo přes 30 tisíc lidí.

Doktorka studuje rentgen plic - ilustrační foto
11.09.
velká pomůcka

Potřebujete vyšetření či rentgen? Mapa ukáže, kam to máte nejblíž!

Potřebujete na rentgen, ale nevíte, které zdravotnické středisko jím disponuje? Díky nové interaktivní mapě ministerstva zdravotnictví se můžete z pohodlí domova podívat, kam to budete mít nejblíže.

Petr Kramný - důkazy
aktualizováno 10.09.
kauza Kramný

Nemocnice zničila klíčové důkazy v případu Kramný! Vysvětlila proč

Jeden z klíčových důkazů v případu Petra Kramného byl skutečně zničen a je nenávratně pryč. Ústav soudního lékařství v Ostravě nechal skartovat biologické vzorky odebrané při pitvě Klárky a Moniky, i když na to podle Spolku Šalamoun neměl právo. Znalcům se tak nadobro ztratila možnost odebrané vzorky znovu prozkoumat.

Italská policie - ilustrační
09.09.
Středomoří

Otrava na svatební hostině: Osm Britů skončilo v nemocnici

Nepěkné vzpomínky si na svatbu v Itálii odnese osm Britů. Kvůli otravě skončili v nemocnici. Dalšího britského turistu šestkrát bodli na Mallorce. Na případy upozornil portál Daily Star.

Burt Reynolds
aktualizováno 06.09.
Smutná zpráva

Hollywoodská legenda je po smrti. Burta Reynoldse (82) zradilo srdce

Ve čtvrtek ráno zemřel americký herec Burt Reynolds (82). Podle informací médií měl infarkt. Mezi hercův nejúspěšnější film patří Hříšné noci nebo seriál Městečko Evening Shade.

Nemocnice
05.09.
Seznam nemocnici

Lékařská komora: V nemocnicích slouží 400 cizinců bez aprobace!

Česká lékařská komora obvinila Ministerstvo zdravotnictví, že porušuje zákon, když cizincům z třetích zemí, převážně pak z Ukrajiny, povolilo pracovat v českých nemocnicích bez aprobační zkoušky. Komora zveřejnila přehled oddělení a nemocnic, kde tito lékaři mají pracovat. Ministerstvo se ale brání. K žádnému porušení zákona a ohrožení péče o pacienty podle úřadu nedochází.

Vilma a Brandon
03.09.
Neskutečné setkání

Vilmě byl nový kolega povědomý. Když zjistila, kdo je, nevěřila

Příběh zdravotní sestry z amerického Stanfordu obletěl celý svět. Dvaapadesátiletá žena zažila v práci dojemné setkání. Když na oddělení nastoupil nový lékař, jeho jméno jí bylo povědomé. Vilma Wongová záhy zjistila, že se s osmadvacetiletým Brandonem Seminatorem již setkala. A to právě před osmadvaceti lety. O Brandona, který se narodil předčasně, pečovala první měsíc jeho života.