Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Výstraha před nebezpečnými léky
11.07.
SÚKL varuje

Úřad stahuje z trhu vadné léky na vysoký tlak! Nemáte je doma?

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) dnes oznámil, že z trhu stahuje některé léky obsahující účinnou látkou valsartan. Ty se používají na úpravu vysokého krevního tlaku, proto je doma mohou mít tisíce Čechů!

Léky
aktualizováno 05.07.
súkl

Dejte si pozor! Z českého trhu se stahují závadné léky na srdce

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) stahuje z trhu léky s obsahem léčivé látky valsartan. Důvodem je podezření na závadu jakosti, tedy možnou přítomnost nedeklarované nečistoty v léčivé látce.

Adrenalinové pero
20.06.
Odborníci varují

Problém pro alergiky! Injekce se zasekávají, můžete i zemřít

Odborníci varují alergiky, kteří používají adrenalinové pero Emerade. V jednom případě totiž zůstala dávka v injekci zablokovaná, což by mohlo mít až fatální následky. Lidé by u sebe měli vždy nosit alespoň dvě pera.

Obchodní sdělení

Montessori metodou proti Alzheimerově chorobě!

Jako první v ČR zavádí Montessori metodu do svého systému péče o klienty skupina Alzheimercentrum.

Vakcína
aktualizováno 24.03.
Rodiče se zlobí

Vakcíny pro děti nejsou. To se stává, krčí rameny státní úřad

Už od loňska v Česku chybí dětské vakcíny proti planým neštovicím nebo žloutence typu A. A několik dalších týdnů může prý ještě trvat, než se vůbec objeví.

Endiaron
27.02.
nedostatkové zboží

Lékárny bijí na poplach! Endiaron na průjem došel, není k sehnání

Známý lék proti průjmu Endiaron je nedostatkovým zbožím. Vymizel téměř ze všech lékáren a k dostání bude zřejmě až v létě. Problémy způsobila změna majitele a výpadek na straně výrobce, kterým je Zentiva.

Theraflu Forte
18.10.
Theraflu forte

Známý přípravek na chřipku stahují z prodeje! Jde o tyto šarže

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) stahuje z trhu léčivý přípravek Theraflu Forte, který se používá k úlevě od příznaků nachlazení, zimnice a chřipky. Jde o několik šarží rozpustného prášku.

Alergie - zdražení léků
24.08.
musíte k lékaři

Alergici, pozor! Některá balení léků budou nově jen na předpis

Lidé, kteří užívají ke zmírnění alergických příznaků oblíbený lék ZODAC, by měli zbystřit. Pokud byste si totiž chtěli koupit větší balení - tj. 30 tablet a víc, budete muset od září pro recept k lékaři. Volně v lékárně už tato velká balení nekoupíte.

Lékárna
aktualizováno 21.08.
nová vyhláška

Víte, kolik stojí léky na recept? Ať to lékárny prozradí, chce ministr

Lékárníci by měli prozrazovat své ceny za léky, které vydávají na recept. Chce to po nich Ministerstvo zdravotnictví v rámci chystané novely lékárenské vyhlášky. S tím ale nesouhlasí Lékárnická komora - jde prý o citlivý obchodní údaj.

Kašel - 2
18.08.
léky na předpis

Lékárníci zuří: Halucinace nejsou jen z léků na kašel, je jich víc!

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) v úterý vydal nařízení, podle kterého budou pastilky na kašel Stopex a Meddex Vicks nově vydávány pouze na recept. Důvodem je, že v nich obsažená účinná látka vyvolává halucinace. Lékárníci se ale zlobí, že rizikových léků je víc a také že informace dostali pozdě.

Kašel - 3
aktualizováno 15.08.
léčivé tablety

Oblíbené léky na kašel vyvolávají halucinace! Budou jen na předpis

Pokud si kupujete na kašel pastilky Stopex nebo Meddex Vicks, čeká vás od dnešního dne komplikace. Léky už nebudou volně prodejné, ale budete muset pro předpis k lékaři. Mohou za to jejich halucinogenní účinky.