Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nebezpečí v lesích
03.10.
policie varuje buďte opatrní!

Pozor na lesy, mizí houbaři! Ženu našli v rašelině, muž mrzl ve křoví

Policisté mají plné ruce práce s pátráním po houbařích, kteří se ztrácejí v lesích při hledání hříbků či křemenáčů. Třeba muž z Vyškovska musel přečkat v lese dvě studené noci, než ho policisté našli. Promrzlou a po pás zabořenou houbařku v rašelině pak po několika hodinách vysvobodili vyšetřovatelé na Šumpersku.

Kontaktní čočky
18.09.
Ztráta zraku

Máte kontaktní čočky při koupání? Lékaři varují před oslepnutím!

Nošení kontaktních čoček je pohodlnější, než brýle, především při sportu je to výhodné. Pokud však jdete s kontaktními čočkami plavat nebo se s nimi sprchujete, hrozí vám infekce rohovky a můžete i oslepnout, varují lékaři.

Microsoft
aktualizováno 15.08.
automatické aktualizace

Microsoft reaguje na stížnosti po aktualizaci Windows, tohle radí

Nedávná aktualizace operačního systému Windows vyvolala mezi některými lidmi bouři, protože nemohli během celé operace používat počítač. Některé to stálo hodiny práce, jiní přišli o nastavení a data. Podle Microsoftu mají uživatelé plnou kontrolu nad systémem, k minimalizování nepříjemných situací má jednoduché doporučení.

Prásk.tv píše:

Victoria Beckham - 4
čtěte o tématu doporučení na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Luxusní Spa a Wellness jako vánoční dárek

Zaujala vás reportáž z krásného prostředí Spa a Wellness Aquapalace Praha? Dopřejte si i vy pořádný relax!

Těhotná
13.08.
jaká jsou pravidla

Těhotné ženy nemusí pustit do letadla! Co si musejí pohlídat?

Že je žena těhotná neznamená, že se musí vzdát cestování. Musí se na něj ale důkladně připravit a být opatrná. Při létání je třeba počítat s možnými kontrolami zdravotního stavu i zvýšeným rizikem trombózy, při cestě autem zase nesmějí těhotné ženy zapomínat na pitný režim. Obezřetné musejí být nastávající matky i při výběru cílové destinace.

Desatero na cesty Ministerstva zahraničí ČR
aktualizováno 07.06.
desatero na cesty nepřeceňujte síly

Chystáte se v létě za hranice? Na tohle pozor, varuje důrazně ministr

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek vyzval české turisty, aby na dovolených nepřeceňovali své síly. Podle něj se to každoročně děje a vede to k neštěstím. Lidé by podle něj měli být obezřetní i kvůli teroristickému riziku, které platí i pro Evropu. Ministr také uvedl, že na ministerstvu bude připraven konzulární tým rychlého nasazení, který bude možné v krizové situaci vyslat na pomoc českým občanům.

Plavání
aktualizováno 05.04.
Červený kříž radí

Bazény a akvaparky skrývají nebezpečí! Takhle děti ochráníte

Loňská tragédie v libereckém bazénu, při které odtokové potrubí nasálo a usmrtilo čtrnáctiletého chlapce, je připomínkou toho, že i v bazénech a akvaparcích i přes přítomnost plavčíka hrozí dětem smrtelné nebezpečí, která si samy neuvědomují. Český červený kříž proto vydal nepsaná pravidla, díky kterým si lidé budou moci koupání v klidu užít.

Jídlo z fast foodu způsobuje problémy s erekcí
25.03.
Sexuální život

Máte potíže s erekcí? Vyřaďte z jídelníčku tyto potraviny!

Pokud máte problém s erekcí, měli byste přehodnotit svůj jídelníček. I to, co sníte, totiž ovlivňuje váš sexuální výkon. Kromě erektilní dysfunkce zvyšují některé potraviny také pravděpodobnost neplodnosti.

Zabezpečení domu na zimní dovolenou
10.01.
rady policistů

Konec zimním krádežím: NÁVOD, jak ochránit dům před zloději!

V zimních měsících mají zloději hotové žně. Opuštěné domy, chaty a chalupy skrývají mnoho lákadel - od elektroniky, vzácných starožitností po cenné sbírky, nářadí i šperky. Policisté mají plno práce s hledáním ztracených věcí, rozdávají proto užitečné rady, jak snížit riziko vloupání na minimum.

Sůl - zdravá nebo škodlivá?
aktualizováno 29.12.
Přesolujeme

Češi solí třikrát víc, než by měli! Ničí si tím zdraví a riskují i život

Češi solí třikrát víc, než se doporučuje. A vážně tím ohrožují své zdraví. Odborníci o soli mluví jako o tichém zabijákovi, její nadměrné množství může poškodit některé orgány a způsobuje také vysoký krevní tlak.

Vánoční trhy
26.11.
nenechte se okrást!

Adventní trhy u sousedů: Odhalte TRIKY PRODEJCŮ, hodně ušetříte!

Na každoroční adventní trhy ve Vídni nebo v Drážďanech se sjíždějí cizinci ze všech koutů Evropy. Prodejci mají v tomto období hotové žně, oblíbených tradičních trhů ale často využívají k tomu, aby si co nejvíce "namastili kapsy". Máme pro vás několik rad, jak prohlédnout jejich zrádné triky.