Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Účtenková loterie začala
aktualizováno 01.10.
EET

Účtenková loterie začala, lidé ale nemají moc velký zájem

Účtenková loterie začala. Dnes o půlnoci ministerstvo financí hru spustilo a už brzy ráno se do ní registrovali první soutěžící. Moc jich ale prý zatím nebylo, přihlásilo se zhruba několik tisíc. Účtenkovku navíc hned od začátku provázely potíže. Majitelům Apple zařízení totiž aplikace nešla ani stáhnout.

Nákup - účtenka
aktualizováno 12.10.
účtenková loterie

Účtenkovka se rozjela naplno! O co se hraje a jaká jsou pravidla?

Účtenková loterie se rozjela naplno. V tzv. Účtenkovce mají šanci každý měsíc vyhrát ceny v hodnotě až milion korun. Stačí jen účtenku od obchodníka registrovat na internetu.

Žloutenka
aktualizováno 12.05.
PODIVNÝ LÉK

Ministerstvo schválilo dovoz léku na hepatitidu C. Není testovaný

Řízení ministerstva zdravotnictví rozhodlo, že lék na žloutenku typu C vstoupí na český trh. Přípravek ale neprošel povinnou evropskou registrací a ani lékový ústav ho nedoporučuje.

Prásk.tv píše:

DJ - 1
čtěte o tématu registrace na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 1 SKLENIČKA UNESE TUNY !!!

Každý z nás má doma nápojové sklo, které používá na denní bázi jako něco zcela samozřejmého. Každému z nás se stalo, že taková sklenička praskla nebo spadla a rozbila se. Zejména z těchto osobních zkušeností vnímáme tento druh skla jako něco velmi křehkého a naše chování ke sklu je pak tímto ovlivněno. A je to tak správně !

Lékařské vyšetření
aktualizováno 06.12.
čerpání péče

Lékaři vykazují smyšlené zákroky. Jak je zkontrolovat? NÁVOD

Aktuální případ olomoucké lékařky, která podle soudu vykazovala zdravotním pojišťovnám stovky zákroků, které ve skutečnosti neproběhly, opět vyvolává debatu ohledně kontroly lékařů samotnými pacienty, kteří si mohou žádat o výpis vykázané zdravotní péče. Kde a jak takový výpis získat?

Automobil
aktualizováno 30.11.
registrace vozidel

Pořízení auta bude snadnější! Poslanci schválili užitečné změny

Motoristé už by v budoucnu nemuseli chodit vyřizovat změny v registru vozidel pouze na úřady podle svého bydliště nebo sídla firmy. Mohli by je vyřídit na všech úřadech obcí s rozšířenou působností. Počítá s tím novela zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, kterou dnes poslanci schválili a odeslali do Senátu.

Andrej Babiš
aktualizováno 14.09.
krácení DPH

Babiš vrací úder: Sněmovna porušuje zákon už 12 let!

Poslanecká sněmovna prý už dvanáct let porušuje zákon. Tvrdí to ministr financí Andrej Babiš, podle kterého se tamní hospodářský odbor zapomněl registrovat k DPH. Podal proto podnět na finanční správu, aby to prošetřila. Sněmovně tak hrozí penále za 3 roky. A pro jistotu prý Babiš také sám dohlédne na to, zda se v dolní komoře parlamentu dodržuje elektronická evidence tržeb.

Lékařka
08.09.
do konce září

Na změnu pojišťovny máte čas jen do konce září! PŘEHLED VÝHOD

Pokud vám vaše zdravotní pojišťovna nepřispívá na péči tak, jak byste si představovali, máte možnost ji vyměnit. Vybrat novou pojišťovnu si můžete do konce září, klientem se stanete od začátku nového roku.

Z. Hekdová, M. Hejda
11.01.
běhejte s Novou pro radost

RunTour zahájila registrace, chybět nebudou tváře TV Nova

Inna Puhajková, Hanka Mašlíková, Iveta Kořínková, Petr Říbal nebo Martin Čermák. Moderátorská jména, která dobře znáte z naší televizní obrazovky, nejsou jen populárními tvářemi, oni za to umí i pořádně vzít. Vždyť každý z nich už za sebou má alespoň jeden závod běžeckého seriálu RunTour. A v roce 2016 poběží znovu, přidáte se k nim? Registrace byly právě spuštěny.

1763392
aktualizováno 23.06.
do konce června

Poslední šance registrovat auto. Lidé už přespávají u registrů!

Pokud vlastníte vozidlo, které je v Centrálním registru vozidel pouze odhlášeno předchozím provozovatelem, musíte podat na úřad do konce června žádost o zápis vlastníka a provozovatele do registru silničních vozidel. Pokud to neuděláte, bude váš vůz trvale vyřazen z evidence a již nikdy ho nepůjde přihlásit. Někteří řidiči dokonce přespávají u registrů aut, aby lhůtu stihli!

Ruleta
aktualizováno 17.06.
Loterijní zákon

Chcete chodit hrát automaty? Čeká vás registrace

Registrace, které bude kontrolovat finanční úřad - tak by mohl vypadat nový loterijní zákon v praxi. Každý, kdo si bude chtít zahrát, bude muset nejprve vytáhnout občanský průkaz a bude zapsán do databáze - teprve potom získá takzvanou hráčskou kartu.