Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Příušnice
aktualizováno 25.05.
infekční nemoc

Na Vysočině se nakazilo už 200 lidí příušnicemi! Z Jihlavska se šíří dál

Na Vysočině se stále nemohou zbavit nákazy příušnic. Tato nebezpečná infekční nemoc už tam řádí od konce minulého roku a nakažených je přes 200. Teď se navíc nemoc rozšířila z Jihlavska i do dalších částí kraje.

Příušnice
aktualizováno 22.02.
zákeřná epidemie

Jihlavu stále sužují příušnice. Za týden přibylo více než 10 případů

V Jihlavě se stále nedaří dostat pod kontrolu epidemii příušnic. Podle aktuálních čísel přibylo jen za poslední týden dalších více než 10 nových případů. Celkem se od ledna v Jihlavě nakazilo touto nebezpečnou nemocí na 150 lidí.

Příušnice
aktualizováno 22.01.
nebezpečná nákaza

Na Jihlavsku se šíří příušnice. Epidemii se nedaří zastavit

Jihlavu a její okolí postihla epidemie příušnic a šíření této vysoce nakažlivé nemoci se nedaří zastavit. Nakažených dětí na školách i ve sportovních klubech rychle přibývá. Navíc se příušnice v několika případech rozšířily i do dalších míst v kraji. Podle hygieniků by měly děti s příznaky zůstat doma, aby se nemoc nerozšiřovala.

Obchodní sdělení

Fast Food Film zvou pod pokličku rychlého občerstvení

Rychlé občerstvení nejsou jen cheeseburgery a káva u McDrive, ale i tisíce lidských příběhů.

Vyšetření u doktora
aktualizováno 07.12.
nebezpečná nemoc

V Jihlavě se rozšířila epidemie příušnic. Očkování nezabírá

V Jihlavě se rozšířily příušnice. Nakazily se jimi desítky žáků na několika školách. Tam kde se už objevily se nyní musí dodržovat přísná opatření.

Vyšetření u doktora
aktualizováno 18.04.
Vážné nemoci

Epidemie na postupu! Řádí příušnice, spalničky i žloutenka!

Na Jihlavsku se nedaří zastavit epidemii příušnic. Nakažených stále přibývá - celkem jich už je na sto padesát. První nemocní se objevili před třemi měsíci. Navíc se nejedná o jedinou epidemii. Na severní Moravě se ve velkém vyskytují spalničky. Na jižní zase žloutenka.

Příušnice
aktualizováno 03.03.
Epidemie na Vysočině

V Jihlavě vypukla epidemie příušnic. Onemocněly desítky dětí

Jihlavu postihla epidemie příušnic. Tato zákeřná nemoc řádí na několika školách a v mládežnických týmech tamního fotbalového klubu.

Příušnice
aktualizováno 10.02.
Nemoc ve škole

Na střední škole se šíří příušnice, chlapcům hrozí neplodnost

Hygienici a epidemiologové řeší nákazu příušnicemi mezi studenty jedné střední školy v Jihlavě. Mezi infikovanými jsou i chlapci, kterým může hrozit neplodnost. Všichni nakažení přitom byli v dětství proti příušnicím očkováni - jenže podle odborníků vakcína s lety přestává působit.

Příušnice
aktualizováno 27.11.
Nefunkční vakcíny

Příušnice letos řádí! Ministerstvo plánuje změnit pravidla očkování

Přes 5 tisíc lidí se už letos v České republice nakazilo příušnicemi. Minimálně za posledních 10 let je to jednoznačně nejvyšší číslo a to navzdory očkování. Proti této infekční nemoci u nás malé děti dostávají vakcínu už 30 let. Ministerstvo zdravotnictví proto kvůli strmě stoupajícímu počtu nemocných připravilo změnu očkovacího kalendáře.

Praktický lékař vyšetřuje v ordinaci
aktualizováno 19.10.
nebezpečná infekce

Česko zaplavují příušnice! Vakcína přestala chránit očkované

V Česku se objevuje stále více pacientů s příušnicemi. Za první půlrok onemocněly už čtyři tisíce, což je nejvíc za posledních 10 let. Vir přitom napadl i ty, kteří byli v dětství očkováni.

Vyšetření u doktora
aktualizováno 23.09.
a bude hůř!

V Česku řádí příušnice a žloutenka! Tohle hrozí vám i dětem

Čechy trápí příušnice a žloutenka. Počty nemocných jsou oproti loňskému roku několikanásobně vyšší a lékaři varují, že s přicházejícím podzimem ještě dál porostou.