Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hurikán Irma se prohnal Karibikem
aktualizováno 23.09.
letět, či neletět?

Čechy láká Karibik i přes hurikány. Cestovky řekly, jaká je situace

Zdevastovaný Karibik se momentálně vzpamatovává z řádění hurikánů, ale zájem českých turistů o tuhle destinaci přesto neopadává. Podle cestovních kanceláří se tam v už listopadu chystají na dovolenou tisíce lidí. Podle tamních úřadů budou prý poničená letoviska do začátku zimní sezóny opět v plném provozu.

Hurikán Maria udeřil na Guadeloupe
22.09.
Ničivá síla

Hurikán Maria zabil nejméně 21 lidí! Znovu zesílil a míří na Bahamy

Hurikán Maria, který už pět dní pustoší Karibik, znovu zesílil. Míří na ostrovy Turks a Caicos a Bahamy. Počet obětí bouře stoupl na 21, většina pocházela z ostrova Dominika.

Hurikán Maria udeřil na Guadeloupe
aktualizováno 20.09.
Ničivá síla

Hurikán Maria zabil muže, další se pohřešují! Žene se na Portoriko

Hurikán Maria má první oběť. Na ostrově Guadeloupe zabil padající strom muže, další dva lidé se pohřešují. Bouře se teď pohybuje k Panenským ostrovům a Portoriku.

Prásk.tv píše:

Princ Harry a Rihanna - 1
čtěte o tématu Karibik na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 1 SKLENIČKA UNESE TUNY !!!

Každý z nás má doma nápojové sklo, které používá na denní bázi jako něco zcela samozřejmého. Každému z nás se stalo, že taková sklenička praskla nebo spadla a rozbila se. Zejména z těchto osobních zkušeností vnímáme tento druh skla jako něco velmi křehkého a naše chování ke sklu je pak tímto ovlivněno. A je to tak správně !

Hurikán
aktualizováno 19.09.
Děsí Karibik

Hurikán Maria zesílil na nejvyšší stupeň! Pustoší ostrov Dominika

Hurikán Maria zesílil na pátý, tedy nejvyšší stupeň. Plnou silou udeřil na karibský stát Dominika, kde napáchal rozsáhlé škody a způsobil sesuvy půdy. Pohybuje se stejnou trasou jako hurikán Irma, který řádil v oblasti před necelými dvěma týdny. Maria teď míří směrem k Portoriku.

Postup hurikánu Maria
aktualizováno 18.09.
Další katastrofa

Z bouře Maria je hurikán a dál sílí! Jde ve stopách ničivé Irmy

Spojené státy a karibské ostrovy se ani nestihly vzpamatovat z ničivé bouře Irma a už se na ně žene další katastrofa. Bouře Maria, která jde ve stopách Irmy, zesílila na hurikán prvního stupně. Během 48 hodin by měla stoupnout až na čtvrtý stupeň.

Hurikán Irma na Floridě
11.09.
Hurikán Irma

Účet za řádění hurikánu: Už 42 mrtvých, škody jdou do bilionů

Hurikán Irma děsil celý minulý týden Karibik a jih Spojených států. Jedna z nejničivějších bouří vyhnala z domovů miliony lidí. Už nyní je jasné, že si řádění bouře vyžádalo nejméně 42 lidských životů. Mnohá místa se ovšem ještě nepodařilo prohlédnout. Škody půjdou do bilionů korun!

Hurikán Irma se řítí na Floridu
aktualizováno 11.09.
čtvrtý stupeň

Hurikán Irma způsobil velké škody! Udeřil na Floridu

Hurikán Irma při postupu na sever ztratil na síle a v noci na pondělí SELČ zasáhl pevninu, když udeřil na Floridu. Oznámilo to dnes americké Národní středisko pro hurikány (NHC). Ničivý živel už zabil tři lidi. Přes tři miliony obyvatel Floridy se ocitlo bez elektřiny. Ulice Miami zaplavila voda.

Hurikán Irma před příchodem na Kubu
aktualizováno 10.09.
sledujeme on-line kategorie 3

Hurikán Irma mírně zeslábl, na Floridě vrcholí evakuace

Hurikán Irma oslabil na třetí stupeň. Předtím ale ohromnou silou udeřil v noci na sobotu na Kubu, následně opět mírně zeslábl. Vítr v hurikánu se pohybuje kolem rychlosti 250 kilometrů v hodině, v nárazech je pak mnohem silnější. Při své cestě Karibikem si strašlivé monstrum vyžádalo nejméně 24 životů. Na Floridě vrcholí evakuace a přípravy na úder. Oběma floridským jaderným elektrárnám hrozí přímý zásah s hurikánem.

Ztracené sestry
07.09.
zmizely v hurikánu

Sestry zmizely na Barbudě během hurikánu Irma. Jedna je těhotná

Když se hurikán Irma přehnal přes karibský ostrov Barbuda, téměř jej smazal z mapy. Ostrov je nyní téměř neobyvatelný a lidé v troskách hledají zbytky svých osobních věcí. Hurikán si vyžádal i první lidskou oběť a další lidé jsou pohřešovaní. Mezi nimi i sestry Afiya Franková (27) a Asha Franková (29) z Velké Británie. Afiya je navíc v sedmém měsíci těhotenství.

Hurikán Irma se prohnal Karibikem
aktualizováno 07.09.
stav nouze

Hurikán Irma pustoší Karibik, zabil 13 lidí! Přesunul se nad Bahamy

Hurikán Irma zpustošil karibské ostrovy Svatý Martin a Anguilla, Portoriko, Dominikánskou republiku i Haiti. Ničivý živel se přesunul na Bahamy, na zkázu se připravuje také Florida. Úřady zatím potvrdily 13 mrtvých, bilance ale bude zřejmě narůstat.

Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme