Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Poslouchání hudby
aktualizováno 18.05.
Další spor

Co slyšíte vy? Tahle nahrávka rozhádala internet víc než šaty!

Pamatujete na spor, jestli jsou šaty zlato-bílé, nebo modro-černé? Je to tu zas! Tentokrát jde ale o zvukovou nahrávku, na níž hlas opakuje jedno slovo. Zatímco něktří lidé ale slyší jméno Yanny, další Laurel. Proč tomu tak je?

Novinář Marek Přibil přichází vypovídat k parlamentní komisi
14.05.
Nahrávky na Twitteru

Účet Šuman, který útočil na Babiše, ovládali hacker i novinář!

Na Twitteru si říkali Julius Šuman podle důstojníka StB, který měl do služeb státní bezpečnosti naverbovat Andreje Babiše. A premiérovi v demisi loni pořádně zatopili zveřejněním tajně pořízených nahrávek. Ale kdo za kontroverzním twitterovým účtem stojí?

Jiří Ovčáček - 7
19.04.
kontroverzní tweety

Ovčáček hnal novináře válčit, Hrad se ho zastal. Nepřestanu, vzkázal

Názory, které prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček prezentuje na sociálních sítích, jsou v souladu s názory Hradu. Mluvčí se tak za ně nemusí obávat žádného postihu. Médiím to dnes řekl hradní kancléř Vratislav Mynář.

Prásk.tv píše:

Victoria Anthony a Pink
čtěte o tématu Twitter na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak žije český výherce 2,5 miliard korun?

Tento týden jsou tomu přesně tři roky od chvíle, kdy v Sazce padla absolutně nejvyšší výhra v české loterní historii.

Sociální sítě
aktualizováno 06.04.

VÍKEND: Co všechno o nás vědí sociální sítě?

Kdo nemá profil na sociální síti jako by nebyl. Facebook, instagram nebo twitter se už dávno staly součástí našich životů. Platí to ale i naopak.

Vrah z Japonska - 2
01.11.
Chtěli to sami

Japonský vrah "pomáhal" obětem zemřít! Těla měl doma v mrazáku

Muž, který se v Japonsku přiznal k vraždě devíti lidí, se se svými oběťmi seznámil a sblížil online. Konkrétně prostřednictvím sociální sítě Twitter. Oběti měly mít údajně sebevražedné sklony a sedmadvacetiletý Takahiro Shiraishi jim chtěl pomoci zemřít.

Google
aktualizováno 09.10.
zneužití dat

Rusko ovlivňovalo prezidentské volby v USA. Google má důkazy

Internetová společnost Google poprvé našla důkazy o tom, že se Rusové pokusili využít její komunikační platformy k vměšování do amerických prezidentských voleb v roce 2016. Napsal to dnes list The Washington Post. Desetitisíce dolarů prý utratili ruští agenti za inzeráty šířící dezinformace.

#sorryjako - národ se baví Babišem
aktualizováno 01.02.
galerie vtipy na ministra

Národ se baví zuřícím Babišem! Udělal z něj pana "Sorry Jako"

Winston Churchill proslul výrokem o krvi, potu a slzách, Martin Luther King slavným citátem o snu, Andrej Babiš aspiruje na to, aby se do historie zapsal dvěma slovy: "sorry jako". Češi se na sociálních sítích baví tímto pozoruhodným výrokem ministra financí, kterým odpálkoval novináře zajímající se o jeho podezřele nabytý majetek.

Facebook
25.12.
data operátorů

Vánoce a mobily: SMS propadly, lidé si přáli na sociálních sítích

SMS ztrácejí na popularitě. Alespoň o Vánocích. Lidé si podle operátorů tentokrát častěji přáli na sociálních sítích. Na Štědrý den operátoři zaznamenali rekordní přenos internetových dat - a to v řádech desítek až stovek procent oproti loňskému roku. Stále se ale najde dost lidí, kteří zůstávají věrní tradičním papírovým přáním a pohlednicím.

Vánoční stromek
aktualizováno 11.11.
video překvapení

Nejočekávanější vánoční reklama zklame děti! Neukazujte jim ji!

Tradičně nejočekávanější vánoční reklama je ta od britské sítě supermarketů John Lewis. Zatímco lidé každý rok u reklamy spíše plakali dojetím, letos jsou pěkně naštvaní. Reklama totiž nenápadně dětem prozrazuje, že dárky nenosí Ježíšek, britský „Father Christmas“ ani americký Santa nebo ruský Děda Mráz, ale rodiče.

Vtipy o novém prezidentu Donaldu Trumpovi - 15
aktualizováno 10.11.
galerie vtipy o trumpovi

Sociální sítě se smějí Trumpovi: Oranžový muž, rasista, hlupák

Vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách vyvolává obvykle buď nadšení nebo zděšení. Pro některé lidi je to ale také příležitost pro legraci, a tak sociální sítě po celém světě zaplavily krátce po volbách karikatury, parodie a "memy", které si střílí z nového prezidenta Donalda Trumpa. Přinášíme vám některé z nich...