Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Brečící dítě
25.05.
Anketa Nehodilo se k příjmení

Přejmenujte dítě, nařídil rodičům soud. Zvolili hroznou kombinaci

Italský soud v Janově nařídil rodičům čtrnáctiměsíčního chlapce, aby svého syna přejmenovali. Nelíbilo se mu, jaké s ohledem na příjmení, vybrali chlapci jméno. Rodičům nepomohlo ani to, že svého potomka pojmenovali po dědečkovi. V kombinaci s příjmením se totiž batole jmenovalo stejně jako jedna z nejtemnějších postav moderních italských dějin - Benito Mussolini.

Příjmení
aktualizováno 12.10.
velký přehled

Nováci dál vévodí Česku, kolik lidí má příjmení jako vy? SEZNAM

Česko je národem Nováků, Svobodů, Novotných i Dvořáků. Jen lidí s tímto příjmením je více než 214 tisíc! A další se rodí. Kolik lidí se pyšní stejným příjmením, jako máte vy?

Nejčastější příjmení v České republice
11.06.
Jména v Česku

Nováci vládnou ČR: Kolik lidí nosí stejné příjmení jako vy? SEZNAM

Česká republika je zemí Nováků. Nositelů tohoto příjmení je u nás neuvěřitelných 68 746! A další Nováci se stále rodí. Jaká jsou další typicky česká příjmení?

Prásk.tv píše:

Panenka Barbie
čtěte o tématu příjmení na Prásk.tv
Obchodní sdělení

4 rady v péči o pokožku pro děti i dospělé

Lidské tělo se během života vyvíjí. Největší změny jsou patrné u dětí, které se mění doslova mrknutím oka. Ale i na dospělé kůži zaznamenáváme změny na pokožce dané nejen věkem.

Příjmení
22.03.
zajímavá mapa

Tato příjmení jsou nejčastější v Evropě. Podívejte, co znamenají!

V každé zemi je alespoň jedno příjmení, které je pro ni typické. Asi nikoho nepřekvapí, že nejčastějším příjmením v Česku je Novák. Zkusili jste se ale někdy zamyslet nad tím, jak je to jinde v Evropě?

nejdelší řasy
03.03.
Recept na dlouhé řasy

Muž má nejdelší řasy na světě. Může za to speciální jídlo

Valery Smagliy má řasy dlouhé tři centimetry a věří, že za jejich enormní délku může změna stravy. Podle něj je tato převratná metoda pro růst řas atraktivní především pro dámy a mohl by si díky ní přijít na velké peníze.

Nejčastější příjmení v Česku
03.02.
dokument Seriál: Jména v Česku

Nováků je stále nejvíc. Jaká jsou další nejčastější příjmení v Česku?

Jsme národem Nováků, v Česku žije s tímto jménem přes 68 tisíc lidí a každý rok jich pár stovek přibude. Ale jaká jsou další typicky česká příjmení? Podívejte se na žebříček nejčastějších jmen v Česku. V přehledu všech příjmení v Česku si pak můžete najít to vaše.

Dítě a máma
02.02.
Seriál: Jména v Česku

PŘEHLED: Nejčastější příjmení u dětí narozených v roce 2014!

Každý zná nějakého Nováka, v Česku jich je i nejvíce. Ale bylo to i nejčastější jméno u dětí narozených v roce 2014? Podívejte se na náš přehled.