Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Stávka ve Vítkovicích
aktualizováno 16.03.
Dlouhá krize

Vítkovické strojírny daly návrh na insolvenci! Lidé nedostali výplaty

Vítkovické strojírny, které zaměstnávají zhruba 650 lidí, na sebe podaly návrh na insolvenci. Vyplývá to z informací v insolvenčním rejstříku. Firma tento týden už oznámila, že takový krok učiní. V poslední době se potýkala s nedostatkem peněz na provoz.

Stávka ve Vítkovicích
13.03.
Krize podniku

Krize Vítkovických strojíren: Firmu čeká insolvence, lidi výpověď

Vítkovické strojírny na sebe tento týden podají návrh na insolvenci. Většina z jejich zhruba 650 zaměstnanců dostane výpovědi. ČTK to dnes řekl předseda Základní organizace Odborového svazu KOVO Ocelové konstrukce Lubomír Mišun, podle kterého to odborářům oznámili zástupci vedení firmy. Vyjádření firmy ČTK shání.

Tuberkulóza
aktualizováno 13.03.
Všichni zaměstnanci

Dělník chodil s tuberkulózou do práce! K lékaři musí i kolegové

Preventivní vyšetření museli podstoupit zaměstnanci jedné firmy průmyslové zóny v Boru u Tachova. Jeden z jejich kolegů má totiž otevřenou tuberkulózu. K lékaři museli všichni, kteří přišli s nemocným mužem do kontaktu.

Prásk.tv píše:

Rekonstrukce domu
čtěte o tématu zaměstnanci na Prásk.tv
Obchodní sdělení

SOUTĚŽ + matrace s 54% slevou od Matrace za hubičku.cz

Slevové akce a výprodeje už nejsou jen výsadou supermarketů a obchodů s oblečením.

Šťastný zaměstnanec
aktualizováno 12.03.
ANKETA 37,5 hodin týdně

Odbory chtějí o půl hodiny kratší pracovní dobu! Co vy na to?

Chtěli byste každý den chodit z práce o půl hodiny dřív? Právě to navrhují odboráři po vzoru západních evropských zemí. Zatímco ve Francii se pracuje 35 hodin týdně, v Česku je to o 5 hodin více. Odbory by chtěli dobu stlačit až na 37,5 hodiny.

Andrej Babiš
aktualizováno 09.03.
Vyhazovy vlády

Poslanci neschválili program schůze. Hodiny se hádali zbytečně

O návrhu části opozice, aby vláda bez důvěry nečinila nevynucené personální změny, Sněmovna hlasovat nebude. Poslanci po čtyřech hodinách diskuze neschválila program.

Požár v Amazonu - 7
05.03.
neznali se

Požáry v Amazonu zakládali sami zaměstnanci! Způsobili obří škody

Zhruba rok vyšetřovala policie sérii požárů v největším českém skladu v Dobrovízi u Prahy. Hořelo tam celkem třikrát, tisíce lidí musely být evakuovány a škoda vznikla za téměř 15 milionů korun. Podle policie založili požáry tři zaměstnanci skladu, a to nezávisle na sobě.

Stávka ve Vítkovicích
aktualizováno 27.02.
problémy ve vítkovicích

Lidé ze strojíren zuří: Firma nemá na mzdy, dluží jim 25 milionů

Vítkovické strojírny jsou bez peněz - nemají na mzdy a všech 620 zaměstnanců dosud nedostalo výplatu za leden. Jen na jejich odměny by firma potřebovala minimálně 11 milionů korun. Navíc hrozí zastavení celé výroby.

Zaměstnanci Lidl
aktualizováno 21.02.
nástupní mzda

Lidl razantně zvyšuje platy! Prodavačky dostanou až 28 tisíc

Od 1. března 2018 činí nástupní mzda zaměstnanců a zaměstnankyň Lidlu na pozici prodavač(ka)/pokladní při čtyřicetihodinovém úvazku 28 tisíc korun. Po dvou letech práce přesáhne jejich mzda 30 tisíc korun. Zároveň budou mít možnost v ještě větší míře využívat výrazně zkrácené úvazky, nově i 25 hodin týdně.

Těhotná žena v bolestech
18.02.
nedostatek personálu

Oblíbená porodnice v krizi! Budou muset maminky jezdit jinam?

Porodnice v Rychnově nad Kněžnou bojuje s velkým nedostatkem atestovaných lékařů. Pomoc nyní zoufale hledá na okolních pracovištích, odkud se snaží získat lékaře na částečný úvazek nebo zajistit místa pro budoucí maminky v případě, že se zaplní kapacity. Už plánuje krizový scénář.

Vítkovice
22.01.
vážná situace

Firma dluží miliony na pojistném. Zaměstnanci nechodí do práce!

Firma Vítkovice Heavy Machinery se ocitla v problémech - na sociálním pojištění svých zaměstnanců dluží 18 milionů korun. Správa sociálního zabezpečení kvůli tomu už firmě zablokovala bankovní účet.