Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Soudce ilustrační
10.12.
Polepší si

Zaměstnancům justice vzrostou platy. Průměrně budou brát 30 tisíc

Zaměstnanci v justici budou po navýšení platů od 1. ledna v průměru pobírat 30 tisíc korun hrubého. Na tiskové konferenci to dnes uvedl ministr Jan Kněžínek (ANO) s tím, že pokud by nyní justičnímu personálu platy nevzrostly, situace u soudů by už byla kritická.

Zaměstnanci Iveca protestují kvůli nevyplaceným prémiím
aktualizováno 06.12.
Vysoké Mýto

Zaměstnanci Iveca se bouří! Firma jim nechce vyplatit prémie

Ve Vysokém Mýtu je v posledních dnech atmosféra pořádně hustá. Zaměstnanci místní firmy Iveco Bus stávkují kvůli nevyplaceným prémiím.

Kaufland
aktualizováno 03.12.
Zaručená mzda

Kaufland zavádí minimální mzdu. Na kolik si lidé zaručeně přijdou?

Obchodní řetězec Kaufland si stanovil minimální mzdu. Zaměstnanci na plném úvazku tak nově musí brát nejméně 24 tisíc měsíčně. Platy pracovníkům postupně zvyšují i další supermarkety.

Prásk.tv píše:

Cristiano Ronaldo - 1
čtěte o tématu zaměstnanci na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE O luxusní šperkovnici Peruvian Lily v limitované edici s tělovou a koupelovou kosmetikou Winter in Venice.

Blíží se čas vánoc a tak hledáme inspiraci, jak udělat radost našim blízkým. Chceme, aby dárek byl originální, nezapomenutelný a praktický.

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová
aktualizováno 21.11.
ministerstvo pro místní rozvoj

Razie na ministerstvu. Policii zajímá Dostálová, byla i u ní doma

Na Ministerstvu pro místní rozvoj a na centrále organizace CzechTourism v pražských Vinohradech zasahovala ve středu ráno Národní centrála proti organizovanému zločinu. Podezřelou má být ministryně Klára Dostálová (za ANO), policisté byli i u ní doma.

Práce
18.11.
Bohaté odměny

Dělníky potěšily statisícové prémie! Pak přišlo kruté vystřízlivění

Bizarní omyl se stal belgické firmě na zpracování oceli. Všem svým 230 zaměstnancům poslala na účet po 30 tisících eurech (asi 800 tisíc korun). Poté se ale vedení omluvilo a zažádalo o peníze zpět.

Amazon
25.10.
nabídka míst

Firmy před Vánoci nabírají tisíce lidí! Nabízí velmi zajímavé benefity

Vánoce se kvapem blíží a distribuční firmy, velké e-shopy i dopravci začali shánět pracovníky, kteří jim předsváteční shon pomohou zvládnout. Například Amazon zahájil nábor více než 2500 sezónních pracovníků. Podobný počet lidí shání také Česká pošta. Přípravy na Vánoce hlásí i Alza, která pro brigádníky vytvořila speciální aplikaci.

Profesor
08.10.
Odrazili jsme se ode dna

Výdaje na školství stoupají, Česko ale zůstává pod průměrem EU

Výdaje na české školství začaly konečně růst. V loňském roce totiž vystoupaly na 3,9 % HDP, oproti unijním 5 % HDP jsme ale pořád pod průměrem. A okolo průměru se pohybují i platy pracovníků ve školství, v první polovině letošního roku totiž dosahovaly na 29 375 korun.

Jihlavská společnost PSJ jde do insolvence
aktualizováno 12.09.
ohromné dluhy

Nejistá budoucnost stovek lidí! Jihlavská PSJ jde do insolvence

Jedna z největších tuzemských stavebních firem jihlavská společnost PSJ jde do insolvence. Mohou za to obří dluhy. Na vině jsou nepovedené zahraniční projekty. Co bude se stovkami zaměstnanců a rozdělanými projekty, zatím není jasné.

Prodavačka - ilustrační foto
aktualizováno 11.09.
Nedostatek lidí

Obchody se přetahují o zaměstnance. Přidávají i 26 %

Letos docházelo v obchodních řetězcích k razantním nárůstům mezd. O růstu platů informoval i Globus, který se v obchodním roce 2017/2018 pyšní nárůstem tržeb. Svůj zisk se rozhodl investovat do zaměstnanců. Uvolnil pro ně letos 300 milionů korun.

Zbitá dívka v chorvatském hostelu
aktualizováno 20.08.
Brutální napadení

Lauru zbil personál chorvatského hostelu do krve! Stěžovala si

Britská studentka Laura Denmarová (26) byla hospitalizována poté, co ji surově zbili zaměstnanci hostelu v chorvatském Splitu. Personál ji napadl, protože odmítla za ubytování zaplatit peníze navíc. Případem se nyní zabývá policie.