Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Historická lokomotiva
aktualizováno 24.11.
dali do ní miliony korun

Parta nadšenců opravila starou lokomotivu. Muzeum jim ji zabavilo

Když se před pětadvaceti lety pustila parta nadšenců v Jaroměři do rekonstrukce historické lokomotivy a investovali do ní miliony korun, netušili, že jim lokomotiva nezůstane. Dnes si totiž parní stroj odvezli pracovníci Národního technického muzea.

Peoplemetry slaví 20 let v Česku
07.06.
zajímavá výstava

Peoplemetry slaví 20 let v Česku. Má je tisíc rodin, potřeba je víc

Jak se v České republice měří televizní sledovanost? To se můžete dozvědět v pražském Národním technickém muzeu. Dnes tam byla slavnostně otevřena výstava peoplemetrů, tedy elektronických zařízení na měření sledovanosti, která pomáhají k průzkumům televizního trhu už 20 let.

Parní motorový vůz M 124.001 Komarek - 12
24.05.
foto+video historický vlak

Unikátní parní motorák po letech opět brázdí české koleje! VIDEO

Národní technické muzeum představilo po rekonstrukci zcela unikátní parní motorový vůz. Motorák, který brázdil české železniční tratě již před více než sto lety, se po několika letech opět vrací na koleje.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE !! Soutěž o 1+1 kompletní dioptrické brýle, které jinde nekoupíte a konzultaci odborníka

Vyberte si nové brýle v klidu domova a za pomoci vašich nejbližších. Kromě webu a kamenných prodejen můžete vybírat i doma. OptikDoDomu dodal již více než 100 tisíc brýlí a vy nyní můžete vyhrát 1+1 dioptrické brýle v rámci jednoduché soutěže.

Den peoplemetrů
02.06.
Legendární peoplemetry

Technické muzeum má nové exponáty! Přístroje na měření TV sledovanosti

Každoročně začátkem června si Asociace televizních organizací a výzkumná agentura Nielsen Admosphere připomínají zahájení prvního peoplemetrového měření v České republice. U příležitosti letošního 19. výročí budou sbírky Národního technického muzea v Praze obohaceny o technologii využívanou k měření televizní sledovanosti od roku 2002.

Výstava Automobily Rolls-Royce
aktualizováno 21.04.
FOTO+VIDEO

Luxus na kolech: Historické vozy Rolls-Royce jsou k vidění v Praze!

V Národním technickém muzeu v Praze je až do 3. května k vidění unikátní výstava automobilů Rolls-Royce. Tři historické vozy značky Rolls-Royce a jeden vůz Bentley jsou vystaveny díky úzké spolupráci s českou sekcí Rolls-Royce Enthusiasts‘ Club.

Historický kolotoč na Letné
20.03.
unikát

Historický kolotoč na Letné: Pražané se brzy opět povozí!

Nedaleko Národního technického muzea na pražské Letné stojí unikátní historický kolotoč. Jedná se o nejstarší dochovaný podlahový kolotoč v Evropě. Jeho zhotovení se datuje přibližně do roku 1892 a nyní vše nasvědčuje tomu, že se již brzy opět otevře veřejnosti.

Výstava Automobily Jawa - 14
05.02.
výstava

OBRAZEM: Národní technické muzeum vystavuje unikátní automobily Jawa!

Motocykly JAWA zná v Česku takřka každý. Málokdo ale ví, že pod stejnou značkou byly vyráběny i osobní automobily. Dnes jsou velmi vzácné a do 19. dubna je můžete vidět na výstavě v pražském Národním technickém muzeu.