Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zemřel herec Martin Landau
17.07.
oscarový herec

Odešel herec Martin Landau (†89), zářil u Hitchcocka i Burtona

V sobotu ve věku 89 let zemřel americký oscarový herec Martin Landau. Oscara získal za vedlejší roli ve filmu Ed Wood od režiséra Tima Burtona, objevil se také například ve snímku Na sever severozápadní linkou Alfreda Hitchcocka.

Rocky
17.06.
John G. Avildsen

Stallone smutní! Zemřel oscarový režisér filmu Rocky, měl rakovinu

Ve věku 81 let zemřel filmový režisér John G. Avildsen. Mezi jeho nejznámější díla patří Rocky, za kterého si odnesl Oscara za nejlepší režii, či tři první filmy Karate Kid.

Móda na Oscarech
aktualizováno 27.02.
NEJKRÁSNĚJŠÍ ŠATY

Předávání Oscarů v obrazech: Komu to nejvíc slušelo? ANKETA

Každý rok to je nejokázalejší módní přehlídka roku. Na slavnostní předávání zlatých sošek Oscarů se pečlivě připravují celebrity, módní návrháři i klenotníci, kteří hvězdy oblékají do těch nejdražších šatů. Cílem večera není jen přinést domů cenu, ale zazářit na červeném koberci. A i letos se bylo na co dívat.

Prásk.tv píše:

Americká krása
čtěte o tématu Oscar na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Plešivec – přehledné sjezdovky pro malé i velké

Krušnohorský Plešivec je moderní ski areál, který nabízí zábavu jak pro dospělé lyžaře, tak pro jejich malé ratolesti. Místní specialitou jsou bezesporu názvy sjezdovek. Všechny totiž nesou ženská jména. Momentálně je v provozu polovina sjezdových tratí i skvěle vybavený dětský park.

Jordan Horowitz vyhlašuje správného vítěze Oscarů
aktualizováno 27.02.
Filmové ceny

Obří trapas na Oscarech: Vyhlásili špatný vítězný film! Přehled vítězů

Neskutečná chyba zasáhla předávání letošních cen Americké filmové akademie. Předávající vyhlásil vítězným snímkem muzikál La La Land. Když tvůrci nastoupili na pódium, převzali si sošku, vyšlo najevo, že vítězným snímkem je drama Moonlight. Nejvíce sošek získal La La Land, který byl oceněn i v kategorii nejlepší režie a nejlepší herečka.

Oscar
24.01.
Ceny Akademie

Nominace na Oscary ovládl La La Land. Přehled hlavních kategorií

V úterý ráno zveřejnila americká Akademie filmového umění a věd nominace na 89. ročník cen Akademie, tzv. Oscarů. Slavné sošky budou předány 26. února v losangeleském divadle Dolby Theatre. Nejvíce nominací si odnesl film La La Land, celkem 14.

Nejprestižnější módní událost roku v New Yorku
03.05.
video výjimečná událost

To byla show! Světové hvězdy se předvedly na "módních Oscarech"

Plné světových celebrit bylo v noci Newyorské metropolitní muzeum. Nechyběla americká zpěvačka Beyoncé v dlouhých tělových latexových šatech anebo Madonna. Slavnostní večer Met Gala je velmi prestižní módní událostí roku.

VÍKEND: Spolupráce českého orchestru s italským skladatelem
aktualizováno 02.03.

VÍKEND: Spolupráce českého orchestru s italským skladatelem

Neskutečný úspěch Českého národního symfonického orchestru. Čeští hudebníci nahráli s Ennio Morriconem oscarovou hudbu. Pětkrát byl nominovaný za svoji hudbu, ale až pošesté se nominace proměnila ve zlatou sošku.

Muž zastřelil manželku
01.03.
pokus o vraždu

Otec slíbil dívce (19) odpuštění. Místo toho ji střelil do hlavy!

Protože si chtěla vzít muže, kterého jí rodiče neschvalovali, utekla z domova. Táta přísahal na Korán, že když se Saba vrátí, dá jí požehnání. Věřila mu, to ale byla osudová chyba. Otec se strýcem se dívky rozhodli zbavit.

Oscar 2016 - moderátor Chris Rock
29.02.
černý bojkot

Rasismus v Hollywoodu? Všichni se báli, co řekne černý moderátor

Kromě napětí, jestli Leonardo DiCaprio získá sošku Oscara, upírali letos všichni pozornost také na moderátora celého galavečera. Černošský herec Chris Rock se totiž nevyhnul tématu rasismu. Řada černošských filmových hvězd se udílení filmových cen nezúčastnila na protest proti tomu, že akademie nominovala už podruhé za sebou pouze herce bílé barvy pleti.

Nejhorší róby na Oscarech
aktualizováno 29.02.
GALERIE Špatný výběr

Nejhorší róby na Oscarech: Šaty z celofánu a vodítko kolem krku

Na předávání Oscarů mohou filmoví tvůrci předvést nejen své umění, ale také různé módní kreace. Někteří se na červeném koberci blýskli, jiným se výběr šatů nebo doplňků příliš nepovedl. Posuďte sami.