Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lékárna
29.11.
Zdravotní pojištění

Pojišťovny teď vrací tisíce korun za léky! Máte na ně nárok i vy?

Právě v těchto dnech posílají zdravotní pojišťovny části klientů peníze za doplatky na léky za třetí čtvrtletí roku. Díky snížení takzvaného ochranného limitu se vracení peněz týká mnohem většího počtu lidí než loni a pojišťovny stojí stovky milionů korun.

Léky
22.08.
vracení přeplatků

Pojišťovny teď vrací tisíce korun za léky! Můžete je dostat i vy

Desetkrát více peněz než v loňském roce vrátí zdravotní pojišťovny lidem na doplatcích za léky. Na začátku letošního roku se totiž snížil maximální doplatek, který mohou děti a senioři ročně zaplatit za léky na předpis. Pacient nemusí o peníze žádat, po překročení limitu mu je pojišťovna zašle automaticky. A děje se to právě v těchto dnech.

Ghetto
aktualizováno 23.05.
Kladno a Ústí nad Labem

Města se brání přílivu sociálně slabých. Prohlašují se ghettem

Nejdřív Kladno a zanedlouho i Ústí nad Labem. Řeč je o městech, která mají problém s masivním přílivem sociálně slabých a tak se rozhodla, že se celá prohlásí za ghetto - nově příchozí tak nedostanou doplatek na bydlení.

Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Lékárna
aktualizováno 17.02.
konec rozdílů

Dobrá zpráva! Doplatky za léky mají být stejné ve všech lékárnách

Stejné doplatky za léky pro všechny, to je požadavek České lékárnické komory. A zazněl i dnes na setkání zástupců lékárníků zemí V4, které se konalo v Praze. Komora chce, aby pacient zaplatil za stejný lék na předpis stejný doplatek ve všech lékárnách. Tak, jak je tomu ve většině evropských zemí.

Léky
aktualizováno 07.12.
Zapeklitý problém

Budou léky bez doplatku vždy k mání? Rozhodne soud

Léky bez doplatku hledají někteří pacienti marně. Ne vždy je totiž v lékárnách právě ten, který má plně hradit pojišťovna, dostupný. Pacient tak musí sáhnout po jiném, za který už ovšem zaplatí.

Léky
aktualizováno 22.02.
nižší limity

Nemocní důchodci a děti budou možná doplácet méně za léky

Důchodci a děti budou mít možná nižší limity pro doplatky za léky. Roční hranice pro děti do 18 let a seniory od 65 let by se snížila podle vládní novely o veřejném zdravotní pojištění z 2500 na 1000 korun, u důchodců nad 70 let věku na 500 korun. Předlohu v dnešním úvodním kole podpořila Sněmovna, míří do zdravotnického výboru.

Léky
aktualizováno 30.01.
Schválení vlády

Dobrá zpráva pro děti a seniory: Za léky budou doplácet méně!

Děti a senioři budou doplácet méně za léky na předpis. Počítá s tím návrh, který v pondělí schválila vláda. Sníží se limit, kolik mohou takoví lidé ročně zaplatit. Norma míří do Sněmovny.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 11.10.
Finančák útočí!

Bájný bufet ve Sněmovně má problém: Musí doplatit daně!

Poslanecká sněmovna bude muset po 12 letech odvádět DPH za stravovací služby, které nabízí v tamním legendárním, superlaciném bufetu a jídelně. Finanční správa ji dnes k této povinnosti přihlásila.

Ubytovna
aktualizováno 07.04.
návrh zákona

Vláda chce snížit dávky na bydlení. Možná se to týká i vás

Snížit doplatek na bydlení pro lidi na ubytovnách hodlá ministerstvo práce a sociálních věcí. Dodnes stát nejchudším lidem doplácel na bydlení 90 % nákladů, nový návrh už počítá jen s 80 %. Návrh dnes schválila vláda.

Alergie - zdražení léků
05.06.
alergie se prodraží

ALERGICI, POZOR! Léky výrazně zdraží. Za balení si připlatíte!

Od července budou muset alergici sáhnout hlouběji do peněženek. Za některé léky totiž nově zaplatí o více než sto korun. Může za to snížení příspěvku pojišťoven na léky pro alergiky.