Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Léky
aktualizováno 07.12.
Zapeklitý problém

Budou léky bez doplatku vždy k mání? Rozhodne soud

Léky bez doplatku hledají někteří pacienti marně. Ne vždy je totiž v lékárnách právě ten, který má plně hradit pojišťovna, dostupný. Pacient tak musí sáhnout po jiném, za který už ovšem zaplatí.

Léky
aktualizováno 22.02.
nižší limity

Nemocní důchodci a děti budou možná doplácet méně za léky

Důchodci a děti budou mít možná nižší limity pro doplatky za léky. Roční hranice pro děti do 18 let a seniory od 65 let by se snížila podle vládní novely o veřejném zdravotní pojištění z 2500 na 1000 korun, u důchodců nad 70 let věku na 500 korun. Předlohu v dnešním úvodním kole podpořila Sněmovna, míří do zdravotnického výboru.

Léky
aktualizováno 30.01.
Schválení vlády

Dobrá zpráva pro děti a seniory: Za léky budou doplácet méně!

Děti a senioři budou doplácet méně za léky na předpis. Počítá s tím návrh, který v pondělí schválila vláda. Sníží se limit, kolik mohou takoví lidé ročně zaplatit. Norma míří do Sněmovny.

Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 11.10.
Finančák útočí!

Bájný bufet ve Sněmovně má problém: Musí doplatit daně!

Poslanecká sněmovna bude muset po 12 letech odvádět DPH za stravovací služby, které nabízí v tamním legendárním, superlaciném bufetu a jídelně. Finanční správa ji dnes k této povinnosti přihlásila.

Ubytovna
aktualizováno 07.04.
návrh zákona

Vláda chce snížit dávky na bydlení. Možná se to týká i vás

Snížit doplatek na bydlení pro lidi na ubytovnách hodlá ministerstvo práce a sociálních věcí. Dodnes stát nejchudším lidem doplácel na bydlení 90 % nákladů, nový návrh už počítá jen s 80 %. Návrh dnes schválila vláda.

Alergie - zdražení léků
05.06.
alergie se prodraží

ALERGICI, POZOR! Léky výrazně zdraží. Za balení si připlatíte!

Od července budou muset alergici sáhnout hlouběji do peněženek. Za některé léky totiž nově zaplatí o více než sto korun. Může za to snížení příspěvku pojišťoven na léky pro alergiky.

Soud ilustrační
aktualizováno 06.02.
spor o platy

Dohodnuto! Soudcům a žalobcům stát doplatí 1,2 miliardy

Zástupci vlády a justice se dnes dohodli v otázce platů soudců a státních zástupců. Ti mají podle nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, který se jednání účastnil, dostat část platů zpětně, části nároků se ale vzdají. Stát by to mělo vyjít na zhruba 1,2 miliardy korun, uvedla ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO).