Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Petr Kramný u soudu - 11.10.2016 - 1
aktualizováno 12.08.
bude nový proces?

Pochybnosti u Kramného: Znalci u soudu chybovali, tvrdí spolek

Spolek Šalamoun, který dlouhodobě bojuje za osvobození Petra Kramného, přitvrzuje. Nyní se obrátil přímo na ministra spravedlnosti Roberta Pelikána. A chce po něm, aby z kauzy vyškrtnul znalce obžaloby.

David Rath u soudu
aktualizováno 30.05.
Kauza Rath

Rath znovu u soudu: Rozhodne, jestli jsou přípustné odposlechy

Nejvyšší soud (NS) se dnes začal zabývat korupční kauzou kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha, respektive stížností pro porušení zákona, kterou podal ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO). Ministr nesouhlasí s tím, že Vrchní soud v Praze kvůli výhradám k odůvodnění odposlechů použitých v případu zrušil verdikt nad Rathem a dalšími deseti lidmi.

Jiří Kájinek, Miloš Zeman
14.05.
Bývalí ministři spravedlnosti

Milost pro Kajínka jako politický tah? Tohle říkají čeští politici

Na prezidentské milosti pro vězně Jiřího Kajínka se neshodují ani politici. Ministři spravedlnosti, bývalí i ten současný, na to mají různé názory. Podle jednoho prezident využívá popularity Kajínka k tomu, aby získal politické body, podle jiných měl dostat milost už dávno.

Obchodní sdělení

Kam v srpnu na dovolenou? Žhavým tipem je Bulharsko

Víte, která země je zaslíbená slunci, teplému moři, skvělému jídlu a je dlouhými lety prověřenou destinací českých turistů?

Robert Pelikán se vyjádřil k případu Petra Kramného
aktualizováno 29.04.
zadržovali důkazy

Nová šance pro Kramného: Zastal se ho ministr spravedlnosti!

Petr Kramný má novou naději! Ministr spravedlnosti Robert Pelikán potvrdil, že by Ústav soudního lékařství v Ostravě neměl bránit soudním znalcům obhajoby k přístupu ke vzorkům získaných při pitvě Moniky a Klárky. Obhajoba chce nechat prohlédnout zejména srdce, v tom jí ale ústav podle Kramného zastánců brání.

Petr Kramný
13.04.
Kauza Kramný

Kramného řeší už i poslanci! Padly velmi závažné otázky

Případ Petra Kramného se dostal už i do Parlamentu! Poslankyně za ODS Jana Černochová kvůli postupu znalců z Ústavu soudního lékařství v Ostravě podala písemnou interpelaci ministrovi spravedlnosti Robertovi Pelikánovi. Ptá se jej mimo jiné, jak hodlá zabránit tomu, aby byly zničeny vzorky těl Moniky a Klárky.

Zdražování
aktualizováno 28.03.
anketa Rozhovor s odbornicí

Za mříže kvůli neplacení alimentů? Ministerstvo to chce zrušit!

Neplacení alimentů posuzují české zákony jako trestný čin. V tuto chvíli kvůli tomu za mřížemi sedí přinejmenším stovky Čechů. Tuhle praxi chce ale odvážně změnit ministr spravedlnosti Robert Pelikán. Podle něj je zavírání neplatičů alimentů kontraproduktivní a navrhuje, aby neplacení alimentů už nebylo trestným činem.

David Rath a Robert Pelikán
aktualizováno 02.02.
Nezákonné odposlechy?

Pelikán chce Ratha ve vězení: Stěžuje si na zrušení rozsudku

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán podal stížnost proti rozhodnutí, které zrušilo rozsudek nad bývalým hejtmanem Davidem Rathem. Pražský vrchní soud podle ministra porušil zákon.

Robert Pelikán
aktualizováno 21.11.
Spousta práce

Premiér naložil na ministra spravedlnosti kopec práce!

Zavedení elektronických náramků pro vězně v domácím vězení, bezplatné právní pomoci a balík zákonů, který musí urychleně poslat poslancům. To všechno má před sebou Robert Pelikán - ministr spravedlnosti, který byl dalším členem vlády na bilanční schůzce s premiérem.

Policista vybírá pokutu za překročení rychlosti
aktualizováno 30.09.
centrální registr

POZOR! Přestupky se nově budou sčítat. Pokuty budou daleko vyšší

Ministerstvo spravedlnosti zítra spustí centrální registr přestupků, ve kterém se budou záznamy o přestupcích sčítat a uchovávat pět let. Šéf rezortu Robert Pelikán si od něj slibuje lepší sdílení informací.

EXEKUCE V CHOMUTOVĚ!
aktualizováno 14.07.
Tarifní odměny

Exekutoři hrozí stávkou! Pelikán jim chce o třetinu snížit odměny

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán chce snížit odměny pro soudní exekutory až o třetinu. Exekutoři se ale brání. Podle jejich komory to může vést ke krachu některých úřadů a zbytek pak nebude práci stíhat. Sami exekutoři ale tvrdí, že mají nízké platy, založili odbory a jsou prý připraveni stávkovat.

Robert Pelikán

Robert Pelikán

Robert Pelikán se narodil 18. října 1979 v Praze. Povoláním advokát. Od března 2015 je ministrem spravedlnosti České republiky za hnutí ANO 2011, předtím byl v letech 2014 až 2015 prvním náměstkem ministryně spravedlnosti. 

V srpnu 2012 byl ministrem průmyslu a obchodu. Martin Kuba nominoval Pelikána na člena rady Českého telekomunikačního úřadu, nominaci stáhl. Podle spekulací za tím stál nejspíš Pelikánův blog, kde Pelikán kritizoval politiku vlády Petra Nečase.

Na podzim roku 2013 se stal členem Rady ekonomických poradců hnutí ANO 2011. V únoru 2014 byl ředitelem na Ministerstvu financí, kde ho Andrej Babiš jmenoval ředitelem právní sekce. Ve funkci byl do června 2014.

Robert Pelikán je rozvedený. Má jednoho syna.