Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Rover Curiosity na Marsu pořídil selfie
aktualizováno 08.06.
laboratoř na Marsu

NASA na Marsu našla prastarý organický materiál!

NASA ve čtvrtek ohlásila další objev jejího marsovského vozítka. Rover Curiosity našel při vrtání a sbírání vzorků v horninách organické molekuly, které mohou být důkazem pro to, že Mars kdysi v minulosti hostil život.

Napadení
16.05.
Agrese v laboratoři

Žena naběhla na bývalé spolužáky nejdřív s tyčí, pak s cihlou!

Pořádně horko bylo v úterý ve vysokoškolských laboratořích v pražských Dejvicích. Sedmadvacetiletá žena si tam s bývalými spolužáky přišla "popovídat". Jenže v ruce držela nejdřív dlouhou železnou tyč, později ještě cihlu.

Laboratoř - Ilustrační foto
aktualizováno 18.04.

VÍKEND: Lék na rakovinu v rukou českých vědců

Lék na rakovinu by mohl být už brzy na světě! Tato zpráva oblétla svět jako blesk. Český tým má na dosah objevení toho, po čem lidstvo touží už roky, po léku na zákeřnou rakovinu.

Prásk.tv píše:

Záhadný tvor
čtěte o tématu laboratoř na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Dovolená v Dubaji na vlastní pěst nebo s cestovkou?

Hitem loňské zimní sezóny se jednoznačně staly Spojené arabské emiráty a letošní rok ničím nenapovídá, že by tomu mělo být jinak.

Únik chemikálie v pražské laboratoři - 3
aktualizováno 04.04.
Laboratoř v Běchovicích

Únik nebezpečné chemikálie v Praze! Muž (25) se vážně zranil

Pražští hasiči zasahovali ve středu u laboratoře v Běchovicích, kde unikla nebezpečná látka. Podle chemiků šlo o zbytek kyanidu draselného, určeného k likvidaci. Jednoho muže přepravili záchranáři do nemocnice.

Tankování
16.02.
pokutované benzinky

Na těchto benzínkách se šidilo, ČOI rozdala pokuty za 750 tisíc

Česká obchodní inspekce stále pokračuje v kontrolách jakosti paliva na čerpacích stanicích a jen během ledna inspekce vyměřila ve dvou případech pokuty v celkové výši 750 tisíc korun. V loňském roce inspekce pokutovala hned sedmnáctkrát.

Pes za mřížemi
15.03.
Nejsou to jen myši

Na pokusech v ČR umírají tisíce zvířat! Mezi nimi i psi a kočky

Psi, kočky, opice. Vědci v laboratořích netrápí jen myši a potkany, využívají desítky druhů. Za loňský rok podstoupily pokusy v Česku stovky tisíc zvířat! Co na nich testují nejvíce?

V pražské tržnici se při explozi zranila žena
aktualizováno 08.02.
Pracovní úraz?

Výbuch v laboratoři v Praze: Zraněnou ženu odvezla záchranka

Pořádně rušné ráno bylo v laboratoři, která sídlí v pražských Holešovicích. Na vědeckém pracovišti totiž vybuchla láhev s alkoholem a vážně zranila jednu z pracovnic laboratoře.

156 zachráněných bíglů - 2
30.05.
Konečně na svobodě

Krásné VIDEO: Bígly roky testovali v laboratoři, teď je pustili z klecí!

Indičtí aktivisté pustili na svobodu 156 bíglů, které vědci využívali k laboratornímu testování. Psi se narodili v laboratoři a celý život strávili zavření v kleci. Někteří nikdy neviděli světlo a nemohli ani chodit. Vláda nařídila vyklizení prostor.

Zika
aktualizováno 25.05.
Úžasná zpráva

Úspěch českých vědců: Vyvinuli spolehlivý test na virus Zika

Vědci z národní referenční laboratoře v Ostravě slaví obrovský úspěch. Podařilo se jim totiž vyvinout spolehlivý test na nebezpečný virus Zika. Vzorky nakažené krve ze Španělska získali přitom teprve v únoru.

1823828
aktualizováno 10.01.
FOTO A VIDEO paralelní vesmíry

BRÁNA DO JINÉ DIMENZE: Natočili ji u fyzikální laboratoře!

Na internetu se objevilo video, na kterém je vidět podivný úkaz, který mnozí považují za bránu do jiné dimenze! Podivná "brána" se objevila na obloze u urychlovače částic CERN nedaleko Ženevy.