Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Začátek lyžařské sezóny
včera 20:57
Plné sjezdovky

Lyžaři vzali české hory útokem, podmínky na nich jsou ideální

Sněžení, které v tomto týdnu dorazilo do Česka a komplikuje situaci na silnicích, udělalo obrovskou radost provozovatelům lyžařských areálů a hlavně lyžařům. V Beskydech a Javorníkách se tak konečně rozjíždí všechny vleky a aktuální počasí zachraňuje dosud mizernou sezónu.

Sněžné dělo. Ilustrační foto
aktualizováno 11.01.
Mírná zima

Zoufají si lyžaři i vlekaři! Svahy kvůli teplu ani nelze zasněžovat

Ačkoli by se o víkendu mělo mírně ochladit, dál bude pošmourno a teploty se pod nulu nedostanou. Zoufají si především provozovatelé lyžařských areálů. Například na Moravě už hlásí milionové ztráty. Minimum mrazivých nocí jim umožňuje jen sporadicky spustit sněžná děla a mnohá střediska sezónu ještě vůbec nezahájila.

Sněžné dělo
aktualizováno 10.01.
Dražší lyžování?

Voda pro sněžná děla už nemá být zdarma, vlekaři hrozí zdražením

Vzhledem k tomu, že počasí je v posledních letech stále bláznivější, je začátek lyžařské sezóny z velké části závislý na umělém zasněžování a sněžných dělech. Vlekaři do nich investují i proto, že platí jen za elektřinu, za vodu ne. To se ovšem může brzy změnit.

Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Oteplení - 3
aktualizováno 31.12.
"Jarní" silvestr

Obleva zaskočila (nejen) lyžaře, teploty překročily 14 stupňů!

Turisty a lyžaře v horských střediscích zaskočila výrazná obleva. Některé areály přitom ještě včera hlásily absolutní rekordy v návštěvnosti, dnes ale pršelo i ve vyšších polohách Krkonoš a teploty se vyšplhaly nad nulu.

Porucha lanovky v Alpých
aktualizováno 25.12.
Záchrana v Alpách

Skoro prošvihli Vánoce! Stovka lyžařů uvízla na lanovce! VIDEO

Hodně napínavý Štědrý den mají za sebou turisté, kteří si vyrazili zalyžovat do Francie do horského střediska Chamrousse. Asi stovka jich odpoledne uvízla v kabinového lanovce. Záchrana trvala několik hodin a lyžaři tak málem propásli štědrovečerní večeři.

Pátrací akce Horské služby v Krkonoších
aktualizováno 01.12.
Noční záchrana

Drama na Sněžce: Horská služba zachránila v těžkém terénu dva lidi

Dvojice českých turistů se ve čtvrtek odpoledne ztratila při výletě na běžkách ze Špindlerova Mlýna. Lyžaři se ztratili u Růžové Hory, kde sešli z cesty. Pomoc si přivolali sami, pátrali po nich horští záchranáři i policisté.

Začátek lyžařské sezóny
18.11.
První sníh

Sníh přilákal na hory první lyžaře. Začala nová lyžařská sezóna

Zatímco v nížinách očekávají první sníh, na horách se ho už dočkali. V pátek začala lyžařská sezóna. Sníh už napadl a tak se lyžuje třeba na Černé hoře v Krkonoších. Podmínky sice zatím nejsou ještě úplně ideální, ale první lyžaři se už na svazích objevili.

Skiareál Lipno
aktualizováno 13.11.
Lyžařská sezóna

Sníh těší lyžaře, některé areály otevřou už o tomto víkendu

Kdo má z příchodu sněhu radost, jsou lyžaři, kteří už vyhlížejí novou sezónu. Zatím se lyžuje pouze v jednom areálu, ale další by mohly otevřít už o tomto víkendu.

Lanovka Cervinia
aktualizováno 25.12.
drama v dolomitech

Lyžaři uvízli v lanovce. V mrazu a tmě čekali na záchranu do půlnoci

V lyžařském středisku Cervinia na severu Itálie uvízlo v sobotu odpoledne v lanovce na 150 lidí. Silný vítr komplikoval záchranu. Lidé zůstali ve výšce 30 metrů nad zemí uvěznění několik hodin.

Lavina
aktualizováno 12.03.
Jižní Tyrolsko

Lavina v italských Alpách zabila šest lidí. Češi mezi nimi nejsou

Nejméně šest osob zabila velká lavina v italských Alpách. Dalších osm lidí zůstalo pod sněhem, záchranářům se je ale podařilo vyprostit. Češi mezi oběťmi nejsou.